• Krátkometrážní

Chraň nás od zlého (2014)

Že by nejlepší hororový počin roku 2014? ;) Představte si End of watch, okořeňte to Zodiacem a nějakým lepším démonickým hororem - voilà - temný pamlsek je na světě.

Sněhurka a lovec (2012)

Kristen Stewart si tady v závěru hraje na Johanku z Arku, ale jinak je to taková zkroucená verze Sněhurky s tím rozdílem, že k ní byl pro slintající puberťačky místo Pattinsona přidán Chris Hemsworth. Za zmínku však stojí mrcha čarodějnice, kterou si vystřihla skvělá Charlize Theron.

Annabelle (2014)

Máme tady takový "spin-off" prequel ke story z The Conjuring. A bohužel nemá smysl se o filmu více rozepisovat. Mám pocit, že tvůrci hororů, jejichž název končí na ...belle, se dohodli, že budou do hlavní ženských rolí obsazovat nesympatické herečky (tady navíc "shodou okolností" jmenovkyně Annabelle Wallis).

Brémská svoboda (1972) (TV film)

Fassbinderova "Maryša" v tomto německém televizním dramatu postupně "pomáhá" svým blízkým odejít na onen svět. Nikdo z nich totiž není schopen pochopit to, že i žena tehdejší doby může mít vyšší ambice a používat svůj mozek. A repetitivní monotónnost děje diváka postupně pohlcuje...

Jessabelle (2014)

Naprosto fádní a podprůměrný horor, na kterém se mi líbila snad jen úvodní pětiminutovka. Navíc mi hlavní hrdinka (Sarah Snook) - ačkoliv vlastně jistým způsobem zajímavá zrzka - přišla neskutečně nezajímavá.

Prada: Candy (2013)

Taková krátká reklamní hříčka pánů Wese Andersona a Romana Coppoly.

Labyrintem revoluce (2006) (seriál)

Tento doku-divadelní projekt sice není zcela na škodu, ale možná by mohl být trochu víc konstruktivnější, než jen aby sklouzával k místy bezduchému předčítání, podobajícímu se první čtené divadelní zkoušce. Přesto musím ocenit, že jsem se dozvěděl některé, mně ne zcela známé informace.

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

Veliké překvapení z produkce SyFy. Tato minisérie nasadí už prvním dílem velice vysoká očekávání s perfektním (i když jsem ho tušil) twistem v závěru. Zbývající dvě epizody už trochu pokulhávají, ale oproti jiným seriálům této stanice si tvůrci poradili i s rozuzlením poměrně dobře a já si mohl vychutnat toto povedené sci-fi.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Krásný dětský film / pohádka s nádhernými scenériemi a půvabnou zimní atmosférou.

Rituál (1973)

Ve své době jistě pobuřující film plný sexuálních orgií (novodobá výuka, chcete-li) a vyšetřování vraždy jedné dívky. Toho se ujímá seržant Howie (Edward Woodward), který se sice obyvatel zvláštní komunity skotského ostrova nebojí, ale musí se dát na pozoru před jejich šíleně smýšlejícím vůdcem Lordem Summerislem, kterého bezkonkurenčně ztvárnil samotný Christopher Lee.