The Gravedancers (2006)

Jako jo, jen nechápu, proč duch mlátí své oběti pěstmi jak hospodskej rváč...

Děti ze stanice Leningradská (2005)

Na takové věci je těžké aplikovat nějaké hvězdičkové hodnocení. Proto se jej protentokrát zdržím. Každopádně mě videa z Ruska ( včetně tohoto) stále přesvědčují o tom, že to je země neomezených možností v tom nejhorším slova smyslu.

Život bez končetin (2009) (TV film)

Hodnocení 5 hvězdiček nepatří ani tak formě a stylu dokumentu, ale protagonistovi. Klobouk dolů!!!

Symetrie (2003)

V podstatě kafkovsky laděný (bez vysvětlení) uvod se postupně mění (včetně hlavního hrdiny) na drsné (ale ne akční nebo krvavé) drama o ztrátě dobra a o tom, že zlo tam někde číhá i v tom nejsympatičtějším člověkovi. Stačí jen okolnosti a dere se na povrch.

Mrtvá zóna (1983)

Chápu proces zkracování při adaptaci literárního díla. Ale Cronenberg nejen zkracoval, ale i dost upravoval a předělával. Nejen že tím zprznil vynikajicí knihu, ale zparodoval i sám sebe. Cronenbergovy filmy mám velice rád, ale tady mě opravdu zklamal. Doporučuji přečíst knihu a vyhnout se tomuhle filmu.

Vřískot 4 (2011)

Myslím, že ten postmoderní meta-háv čtyřkovému vřiskotu docela prospěl. Minimálně o úroveň převyšuje ostatní soudobé velice modní a trendové "oživovací" (myšleno oživování starých legend) a remakové horory.

Pomáhat a chránit (2011)

V podstatě se podepisuju pod komentáč Malarkeyho. Jen přihazuji jednu hvězdu navíc.

Muž odnikud (2010)

Kdyby nebylo toho konce, dal bych tutově 4 hvězdy, nicméně naštvalo mě to. Stále se nemohu rozhodnout mezi 3 a 4. Dávám tedy 3,5. Jelikož tu tato volba není, tak musím zaokrouhlit na 4. Ale plnohodnotny 4 to nejsou.