Uvnitř (2007)

Tenhle film se nedá hodnotit. To nebyl film, to bylo peklo. Každej, kdo to neviděl, by měl předem zvážit, jestli chce vidět něco tak brutálního.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Další z řady skvělých sci-fi z 50.let. Tentokrát ( jak už název napovídá) je o muži, který se začne nezadržitelně zmenšovat. Část filmu, odehrávající se ve sklepě, je fenomenální. "Slez dolů ty ďáble!!"

Terror Firmer (1999)

Dekadence nejhrubšího zrna, při které paradoxně nezbývá než se přitrouble smát jako blázen.

60 sekund (2000)

Komerční blbovina, ale dvě hvězdičky si zaslouží. Jednu za všechny ty krásny auta a jednu samostatně za Eleanor.

Božské děti (1997)

Úžasný a velice citlivý film vystavěný na prosté a na první pohled nezajímavé zápletce s teniskama.Další důkaz toho, jak je iránská kinematografie naprosto odlišná od zbytku světa.

Temné lesy (2003)

Opět jsem doplatil na svou chybu tím, že jsem od toho moc očekával. Bohužel se očekávání nevyplnilo a ve výsledku jsem byl docela zklamán.

Prokletí Salemu (1979) (TV film)

Moje oblíbená knížka. Nevidím to jinak než na 5 hvězdiček. Adaptace je to přesně taková, jak bych si představoval, že má vypadat. Ani ta délka nevadí (viděl jsem 184minutovou verzi).

Mlha (2007)

Od filmu jsem očekával hodně. Těšil jsem se na něj jak děcko na kolotoč. Když pak přišel ten den, moje očekávání se splnilo, možná i předčilo. Darabont natočil první horor podle Kinga a zatraceně dobře se mu to povedlo. Atmosféru buduje šikovně už od začátku a téměř po celou dobu nenechá diváka vydechnout. I když zrovna nejsou na scéně "věci" z mlhy, tak se odehrává horor uvnitř obchoďáku. To se Darabontovi opravdu povedlo. Nejenom že to strašidelné čeká "tam venku", ale to pravé peklo se odehrává taky mezi lidma. Není cesta k úniku a divákovi nezbývá, než všechno sledovat se zadrženým dechem až do šokujícího finále. Bravo!!!! Mlha patří ( pro mě) k nejlepším hororům nového tisíciletí a je pro mě důkazem toho, že i v době přebrutalizovaných sraček se ještě najde tvůrce, který spíš než na nechutnosti sází na tíživou atmosféru.

Zánik domu Usherů (1960)

Skromně pojatá, ale o to působivěji podaná adaptace povídky klasického autora. Divadelní kulisy působí poněkud statickým dojmem a i přestože je první polovina ukrutně nudná, vše Corman vynahradí v druhé části, u které mi opravdu naskakovala husí kůže ( které se nemůžu zbavit ani cca 20 minut po shlédnutí, když píšu tento komentář). Tak vypadá pravá hrůza- minimum krve, dokonale vybudovaná atmosféra. Hereckou kreaci Vincenta Pricea netřeba komentovat...

Václav (2007)

Přeceňované a zbytečně natahované "nic".