Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

Zpočátku závan čerstvého vzduchu s novou vtipně napsanou postavou (Zava), když se ale ta vytratí, je to sešup zpět ke stylu druhé série. Řeší se jiné postavy a Ted Lasso je tu spíše v pozadí. Navíc agitka v podobě migrantů mi přijde hodně na sílu plus gay záležitosti se (doufám) v dnešní době taky už nemusí takhle okatě řešit. Inu co, třetí série chce být i výchovná.

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Originalita první série se vytratila a sklouzlo to k vztahovému seriálu. Díky bohu za možnost zrychleného přehrávání. Škoda.

Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Příjemná pohádka s ještě příjemnějším originálním hlavním hrdinou. Problém ale je, že ta pohádkovost z toho čiší až moc. Miloučká oddychovka. Optimismus hlavního hrdiny je ovšem tak nakažlivý, že původní tři hvězdičky měním na 4. A jsem zvědav na další sérii.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Pěkně řemeslně uděláno, nepůsobí to levně a televizně. Od příběhu jsem ale čekal více humoru, nejlépe černého a nemocničního. Ono ho tam ale tolik nebylo, celkově je to tedy spíše dramatický seriál pro celou rodinu snažící se působit moderně. Tu a tam je to povedené, tu a tam seriálově nepřirozené. Nejsympatičtější postavou pro mě byl otec (Pavel Řezníček), což by se asi dít nemělo. Z celého seriálu jsou nejzajímavější zpovědi reálných osob, které rakovinu opravdu prodělali.

Karamazovi (2008)

Zajímavé, ale hlavně díky šikovným hercům. Celkové rádoby originální pojetí - propojení zkoušky Karamazových se smutným osudem zaměstnance oceláren - mi přijde dost zbytečné.

Match Point - Hra osudu (2005)

Připomněl jsem si to v roce 2024 a opět dávám 4 hvězdičky. Někdy to sice zaškobrtne a zejména při klidných dialozích ně mě působili herci krapet toporně, ale jako celek to je zajímavé. A zejména konec byl milým překvapením.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Dobré, povedené. Ale je potřeba pár dílů vyčkat, než to naplno vtáhne. Klobouk dolů před tvůrci, že do role Ellie neosadili žádnou hollywoodskou krásku, jak to u hlavních rolí často bývá. Bella Ramsey a Pedro Pascal jsou dobrá dvojice. Jsem zvědav na další sezónu.

Nebe (2021)

Každý, kdo neustále nadává, jak se u nás žije hrozně a jak je všechno drahé a jak nás "ti nahoře" stejně jenom okrádají a bla bla bla, by měl dostat pěstí. Nebo se kouknout na tenhle film. Třeba mu dojde, že žijeme v ráji. / "Čína vydává na vnitřní bezpečnost více peněz než na vnější obranu." Je-li to pravda, tak to asi též o něčem svědčí. / Moc moc smutný film.

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Návrat ke klasice, takže honičky vesmírných lodí, transporty, warpy, střílečky a zachraňování galaxií. :)

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Pěkné, i když ne tolik vesmírné. A i přes několik blbůstek a občasného padání tempa se koukalo příjemně. Q a Borgové jsou vždycky fajn.