Ondrew

Ondrew

milovník sci-fi a hororov (Cthulhu fhtagn!)... väčšinou ;)

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 23.6.2017  18:25

Toto fakt nemyslite vazne... Ak ano, potom... WTF?!?!@#¥@ Viem, ze od tunajsich uzivatelov je mozne cakat prakticky cokolvek, ale TOTO??? Sorry, netusim ci je chyba v prapodivnom vkuse userov CSFD alebo som nebodaj v tomto filme NIECO nepochopil? Netusim, kazdopadne DEBILNEJSIU "komediu" som snad nikdy nevidel, resp. videl, no ked tak z US produkcie. Ok, stalo sa, "kinematograficky zlocin" uz skratka bol spachany, co narobime. Videl som, prezil som, nepochopil som (asi???). Nikdy viac. Jedna hviezda za odvahu produkcie vypustit takuto prisernost medzi ludi a este pripravit aj pokracovanie... 5%.

• 27.4.2017  22:18
    Kruhy (2017)

Tento $HIT je je jeden z klasickych FUCK OFF odkazov Hollywoodu, ktoreho specifikom je postupne, ale za to s absolutnou istotou kompletne dodrbavanie vsemoznych filmom v ramci remakov & nekonecnych pokracovani stvorenych z predoslych pokracovani... Dodnes nezabudnem na moju, ehm, tzv. "Azijsku horor etapu", (v preklade: zhananie vsetkych moznych hororov povodom z Azie; odstartovanu nezabudnutelnou snimkou... Ring (resp. Ringu). Dokonca som si nasledne pracne zadovazil i knihy autora, ktory je za japonsky Kruh zodpovedny (Kodzi Suzuki). Ak si dobre pamatam, islo o kniznu trilogiu (nechcite teraz po mne, aby som si to znova overoval, momentalne sam neviem kde sa mi tie knihy "ukryli", no fanusikom povodneho filmu ich ROZHODNE ODPORUCAM!). Co sa tyka americkych remakov, u mna je to jasne. Kupodivu, prvy diel "made in USA" bol paradoxne vcelku na urovni (ocakaval som proste pepadak). Lez, s druhym dielom to uz islo pekne krasne z kopca. Nuz... a ake bolo moje NEMILE (@#$!!!$#%**%#FUUCK!!!#@$!#%~ ... eeeerm) prekvapenie, ked som sa prvy raz dopocul o dalsej posratej "Kruznici!!!" A k tomu celemu, uz i z trailerov sa v tomto pripade dalo viac-menej vypozorovat, ze toto teda smrdi riadnym pruserom. Toz... a intuicia ma zase raz nesklamala, az na to, ze film ako taky ma praveze sklamal na celej ciare. Je sice nadmieru ftipneee, ze TUNAJSI "najvacsi experti na horory, pricom konkretne dvaja z nich maju i adekvatnu prezyvku", oznacili "Okruznicovu" filmoSHITovinu staby priemerny, pozeratelny horor! Tuto prazvlastnu skutocnost som zaznamenal uz pred ROKMI... a zistil som, ze sa da podla toho dokonca i celkom fajn orientovat... t.j. ak niekto z nemenovanych ohodnoti ten ci onen hororik bud za vyborny alebo prinajmensom priemerny, okamzite mi je jasne, ze v skutocnosti pojde o nehoraznu picovinu ;). Nie... nerobim si srandu, myslim to smrtelne vazne. Nieco podobne sa mi este pri nikom inom nestalo, no tito "hororovi megaodbornici" vsutku funguju ako absolutne spolahlivy zdroj ohladne kvality toho ci onoho hororoveho filmu. Teraz si pokojne mozem urobit dalsi zarez na pazbe, pretoze dotycnej osobe sa film pozdaval, no ja, PRESNE NAOPAK, tvrdim, ze od uplneho odpadu! ho deli... co vlastne? Vlastne ani presne neviem, ehm. Azda iba moj obdiv k hollywoodskym magorom za ich odvahu natocit takuto priiiiisernu stupiditu s mizernym scenarom jak svina a hercami ci nebodaj dalsimi clenmi stabu, ktorych radsej nebudem spominat vobec. Aaaaachjo. A percentualne hodnotenie na zaver? No co asi tak mozete cakat? ;) 5%.

• 23.4.2017  09:59

Toto majstrovske dielo som mal moznost zhliadnut hned v roku 1996 na novinarskej projekcii. Dodnes si spominam, ake emocie film vo mne spustil a napokon i zanechal. Nazdavam sa, ze TOTO je dodnes bud najlepsia alebo prinajmensom jedna z najlpsich snimiek Billyho Boba, ktoreho som v danej role takmer nespoznaval. Myslim, ze presne tento svoj herecky (no i rezijny) vykon vlastne dodnes ziadnym inym ucinkovanim skratka neprekonal. Paradoxne, mozno tym skor moze byt na seba hrdy. Nezabudnutelny film, ktoremu jednoducho nemozem nepriradit svoj doterajsi obdiv a hodnotenie 100%.

• 15.4.2017  10:08
    Do neznáma (2016)

Tak. Po mojom (relativne) dlhsom "bezkomentovom" obdobi mi to uz pri pohlade na zvasty, ktore tu clovek nachadza, skratka nedalo. A, nanestastie, netyka sa to iba tohto filmu, ale i celej hromady dalsich, ktore som medzicasom videl a nasledne nechapal, WTF?!? O com to tu, do prdele, ti "experti" stale tocia??? Avsak podme k tejto snimke. V prvom rade je mi jasne, ze takmer NIKTO... opakujem... NIKTO z tunajsich "velikanov filmovej kritiky" nepochopil, ze Approaching the Unknown" skratka od zaciatku nebol zamyslany ako nejaky AAA blockubster s neobmedzenym rozpoctom urcenym na nekonecne technologicke vypiplavanie kazdeho pixelu, ktori animatori v studiach vytvorili. Paradoxne, prave TENTO vas nechopeny "beckovy", "ceckovy" filmik (a podaktori si este dovolia nahodit mu hodnotenie "odpad"!), mi svojim psychologicko-sociologickym ponatim dal viac, nez vsetky mozne "ultrarealisticke" sci-fi z poslednej doby dokopy. Tu nejde o nejake trapne vykradanie inych filmov (zobudte sa, OMFG, alebo uz tolko nehulte!). Ako by vobec mohla byt snimka, ktora bola urcena na festival Sundance, vykradackou napr. Martana a dalsich diel? Od prvej sekundy po poslednu je relativne NORMALNEMU divakovi jasne, ze toto je nizkoropoctovy film, ktoreho poslanie je celkom inde, nez coho sa tykaju tie vase neskutocne hovadiny, ktore tu riesiete. Toto, mili priatelia, je predovsetkym sonda do duse cloveka, ktory si za kazdu cenu vyticil svoj ciel... A to i bez ohladu na moznost, ze sa mu to napokon nepodari. Je to o nadeji, beznadeji, viere v sameho seba, rozhodnuti a mnohych dalsich prvkoch, ktore vsak vacsine z vas ostali uplne skryte. Ved preco by aj nie, ked to cele rovno zdrbete pod ciernu zem a porovnavate s neporovnatelnym. Uprimne povedane, som vskutku zhnuseny ake picoviny tu casto riesiete miesto toho, aby ste zachytili, takpovediac, tu konkretnu "iskru" (nebojim sa pouzit velavravny vyraz raison d'etre), ktoru do toho alebo onoho filmu vniesli tvorcovia. Uz sa konecne prestantne povazovat za "expertov na kazdy jeden frame jednotlivych filmov" a preneste sa cez svoje prapodivne ega, ktore vam ocividne brania VIDIET realnu podstatu. Achjo. Povodne som si nemyslel, ze sa tu az takto rozpisem, ale co je moc, to je moc. Btw, zaroven je zvlastne, ze snad nikto nespomenul neskutocne vydareny ambienty soundtrack, ktory umocnuje cely zazitok z nasej malosti voci niecomu tak ohromnemu, ako je Universum okolo nas... Paradna nizkorozpoctova megasonda do duse cloveka. Tym skor si pravom zasluzi hodnotenie 80%.

• 2.11.2016  11:01

MIlujem post-apoc, nuz a ked to cele este dokaze reziser "ukocirovat" i v minimalistickom podani, mam co robit, aby som nezacal slintat od blazenosti. Od tejto snimky som sa nemohol odtrhnut ani na minutu, scenar je vskutku betarsky premyleny, vdaka comu sa divak v pravidelnych intervaloch nachadza na akejsi "vlne" toho, co je (myslim v ramci pribehu) pravda a co nie. Vyber hercov skvely, nuz... a ked si k tomu pridame i zaver filmu (v ktory som cely cas dufal), potom tu mame krasne minimalisticke post-apoc sci-fi, ktoremu sa nebojim udelit fajnovych 80%.

• 2.11.2016  10:49

Povedane priamo a bez obalu: od tohto filmu som nic zazracne necakal a... napokon som sa ani nic zazracneho nedockal ;). Je to skratka uplne bezne becko, na ktore sa raz mrknete a na dalsi den si uz ani nebudete riadne pamatat o com vlastne bolo. Napr. mne doteraz uviazlo v pamati akurat to, ze tam pobehovali nejaki vojaci, okolo nich inteligentni roboti, cele sa to tradicne zvrtlo, nastala paseka a... tym to asi tak aj cele hasne. Pozerat sa na to urcite da, ale becko skratka ostane beckom. Za mna je to 45%.

• 5.7.2016  16:14

Trochu zvlastny a svojim sposobom i neurcity filmik, ktory na mna spociatku posobil kruto nezazivne. Od Bena Stillera som tak nejak logicky cakal ovela viac. Avsak cca od poloviny sa situacia konecne zmenila, pricom pointa je prinajmensom... hmmm... mila a do istej miery i poucna. Napriek tomu vsak snimku hodnotim len staby mierne nadpriemernu, vyssi rating by som sa neodvazil udelit. A tak je to pre mna relativne (!) slusnych 60%.

• 28.6.2016  15:15

Sorry, no uz predchodca tohto braku bol znacne "na hrane". Nuz, a v pripade londynskej teroristickej frasky sa tvorcovia prepadli na same dno... Toto by som neodporucal ani staby " jednohubku ". A ak nejake percentualne hodnotenie, potom ubohych 15%.

• 12.5.2016  15:08
    Re-Kill (2015)

OMFG! Myslim, ze kazdy, kto svojho casu uzrel prapodivnost v podobe Hviezdnej pechoty po par uvodnych scenach pochopi, ODKIAL autori tohto paskvilu ziskali tzv. "inspiraciu". Zial, primarne vdaka dokonale dokurvenej ROZKLEPANEJ kamere (nie, takto si uz v dnesnej dobe kvazi "action footage" nepredstavujem) je doslova HROZA vydzrat cumiet na tento "klon" spominaneho filmu, az do uuuuplneho konca. Pozor, divaci s epilepsiou by sa na to mali vybodnut uz z dovodu ohrozenia zdravia. Skratka, klasicky beckovy shit, ktory uz v zivote nechcem vidiet! 30%.

• 6.5.2016  16:45
    Deadpool (2016)

Bez zbytocnych kecov konstatujem, ze TOTO je jeden z najzabavnejsich vytvorov o "super hrdinoch", aky uzrel svetlo filmoveho platna. Mr. Pool rulezzz!!! Jednoznacne za zasluzenych 100%.

• 1.5.2016  17:41

Ehm, tak v tomto pripade si asi niekto z nas, DIVAKOV, chcel urobit krutu srandu. Ved inak tzv. VOJNOVU (!) sracku, kde sa doslova polovinu filmu nedeje nic, snad okrem tupych kecov a pohladu na Rourka s Lundgrenom, ktori vyzeraju akoby ich prave ozivil pan Frankenstein vo svojom labaku, nazvat neda. Nizkoropoctove cecko, ktore unudi xmrti. Jedna hviezda za odvahu tvorcov, ze im ludia nezacnu posielat listy s trhavinou (snad ;)). 10%

• 8.4.2016  22:38
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Vskutku fajn serial... Humorny a zaroven post-apoc??? Co viac si moze exot ako ja zelat? Faktom je, ze z povodne POSLEDNEJ zeny (rozhodne brilantne zahranej, ALE... ?! OMFG!!! ;)) na Maticke Zemi by ma v reali bud do cca 5 minut komplet porazilo, s masivnym krvacanim do mozgu i srdca... Alebo by som sa zastavil v najblizsom obchode so zbranami (tych maju paranoidni obyvatelia krajiny U, S a A prakticky na kazdom kroku viac, nez by bolo zdrave, takze v danom pripade pohodka), schmatol prvu brokovnicu, ktora by mi padla do oka a BOOOOOM!!! Ako sa v ENG hovoriacich krajinach hovori, potom by uz stacilo situaciu okmentovat iba dvomi slovami: PROBLEM SOLVED! Hohoho ;)

• 5.4.2016  18:07

Priznam sa, ze povodne som skutocne necakal aky uleteny filmik vlastne pozeram. Van Damma si divak sice prilis neuzije, no o to humornejsie su jeho vystupy pred kamerou. Myslim, ze v takejto rovine som ho vlastne nikdy nezazil. Pokojne by si este mohol uchytit aspon par komedii, osobne by som to s radostou uvital. Co sa tyka scenara, nuz... zopar "dier", ktore mohli byt zaplatane sa najde, no v globale tu objavite rozhodne celkom slusne mnozstvo sialenych napadov. Myslim, ze tento vytvor si v buducnosti urcite este co len parkrat mrknem, ak bude nalada a prilezitost. I vdaka fajn hercom (vratane Jean-Clauda ;)) sa je na co pozerat. 68%.

• 5.4.2016  16:42

Slusne sci-fi s minimalistickym ponatim, fajnovou atmosferou, vcelku malym rozpoctom, no pritom s RELATIVNE originalnou pointou. To su parametre, ktore si pri filmoch vzdy cenim. Co viac dodat? 70%.

• 1.4.2016  14:25

Skutocne mi nie je jasne, PRECO na tomto webe mnohi (pseudo)intelektuali udeluju dementnym srackam priemerne a nizsie hodnotenia, zial, nasledne naozaj fajn prijemne uletenu komediu (so skvelym, typickym UK humorom) komplet ofrflu. Ok, je to nazor danych inkriminovanych uzivatelov a ja im ho neberiem. Kazdopadne, mohli by ste sa (vy viete koho sa to tyka, vzhladom na vase nekontrolovane vetne "vyplachy" z kapanek poloprazdnych makovic, ktore clovek pomaly vidi i pri filmoch, ktore snad existuju prave iba vo vasich "mozgovniach") nad sebou aspon trosku zamysliet, hoci ja viem... ved myslenie "boli". No nic. Pardon, drobatko som sa teraz "utrhol z retaze", no nedalo mi to. Preberte si to ako chcete. Nech je ako chce, ja osobne prave TUTO komediu povazujem za viac nez slusne "ujetu", lez presne tym spravnym sposobom. Rozhodne nepatrim k ludom, ktorych pri snad 80% obsahu nejaky film dokaze vskutku rozosmiat, ale tento vytvor? Hohohohooooo!!! BRAVOOO!!! Skvelo odvedena filmarcina, nemam prakticky ziadne namietky (snad len sem-tam mohli autori predsa len trosku ubrat). Tym skor si odomna filmik odnasa "krutych" a najma komplet zasluzenych 80%!

• 29.3.2016  19:40

Povedzme, ze samotny napad i celkovy feeling nesuci sa celym filmom je vcelku fajn. To je vsak, nanestastie, asi tak vsetko, co sa da o snimke povedat. Ono je to totiz akysi "polotovar" ktory MOZNO aj mohol mat vacsi potencial (cim si vsak nie som celkom isty), no rozhodne ho NEMA. Vdaka tomu sa ako-tak "potaca", staby unavena zombie doslova na hranici priemeru a podpriemeru. Ako to uz v podobnych pripadoch byva, ano... na jedno pozretie je to relativne znesitelne, no tym to cele konci a tvorcovia mozu uz len premyslat kde, do prdele, urobili chybu. Tipujem, ze na to dodnes neprisli. Co uz, ich problem. 50%.

• 29.3.2016  19:28

Po VELMI, PREDLHEJ dobe mozem nejakemu vytvoru "made in Hollywood" udelit prakticky najvyssie hodnotenie. Na cosi take si (nech si mozgovnu namaham ako len chcem) skutocne len tak nespominam. A co je humorne... paradoxne som prave o tejto snimke dopredu skutocne NETUSIL, ze staby reziser sa angazoval legendarny pan Spielberg. Vedel som len zhruba o obsahu, mal som predstavu o hereckom obsadeni a pod., no o reziserskej stolicke som vskutku nemal ani sajnu. V tomto smere som vsak pocas sledovania nic neriesil, pretoze samotny dej a herecke umenie (ako inak, najma stareho dobreho Toma Hanksa), ma kompletne pohltili a doslova si ma omotali okolo prsta... V zasade som ani nevedel AKO. A btw, ruku na srdce, priznavam, ze prave tento filmik si ma (mozno) ziskal i vdaka faktu, ze tematika zasranej "zeleznej opony", ktora je tu vyobrazena vskutku bravurne (bolo mi az zle hladiet na to, ako "Rusaci" veselo zacinali so stavanim prekliateho "muru"), sa predovsetkym nas... t.j. obcanov primarne z tzv. "postkomunistickych" krajin predsa len stale viac ci menej dotyka. Je to, zial, sucast nasej nemilej minulosti, resp. historie. Tym skor som si uvedomoval, ze napr. nieco ako je tento film asi napr. Amikom nema nikdy v zivote sancu povedat tolko, kolko nam. Bez ohladu na fakt, ze Spielberg to cele natocil v znacne "user-friendly" prevedeni, takze i stupidni Americania maju moznost zamysliet sa nad tym, co vlastne cela "neslavne slavna" Studejna vojna medzi ZSSR a USA realne znamenala pre uplne beznych obyvatelov vtedajsich krajin. Dodnes ma neprestavaju udivovat myslienkove pochody Amikov ohladne ich pristupu ku komunizmu, pred ktorym sa odjakziva snazili branit zubami-nechtami, no pritom paradoxne VOBEC netusia, co komunisticky rezim so sebou obnasa... Je mi jasne, ze propaganda -- zrejme -- vsetkym beznym obcanom USA vzdy stacila a zvysok uz prenechala vlade, no i tak je to cele dokonale postavene na hlavu, a tak si Amici mozu len gratulovat, ze sa dodnes v USA medzi sebou "natahuju" iba dve strany... Viac ci menej uspesne, no nanestastie... Vo vysledku aj tak vzdy obe (aspon z mojho pohladu) stoja za hovno. Nech je ako chce, faktom je, ze tento film ma skutocne viac nez brutalne chytil za srdce. Scenar Spielbergovi umoznil realizaciu presne v jeho reziserskom duchu, a tak sa vobec necudujem, ze napr. Tom Hanks zo seba taktiez vydal co sa len dalo. Zaroven, co je VEEEELMI podstatne, sa v snimke rozhodne nenajdu ziadne zbytocne "hluche miesta", ktore by cely film iba zbytocne natahovali do jeho -- pomerne -- slusne dlhej minutaze. Kazda scena tu ma svoje miesto, vsetko je evidentne premyslene od prvych titulnych zaberov az po posledne. Nuz... a rozhodne i vdaka tomu si v tomto pripade po vskutku dlllllllhej dobe dovolim udelit filmu jednoznacne maximalne hodnotenie. Ak si to nezasluzi tato snimka, tak pokojne zozeriem sam seba, ehhmmm... ;) 100%.

• 23.3.2016  17:50
    Cabin Fever (2016)

Film som si pozrel len kvoli faktu, ze ma vskutku zaujímalo, CO NOVE chce priniest remake NIECOHO, co vzniklo relativne nedavno a este k tomu neslo o nic ohromujuce. Ako sa dalo cakat, remake je doslova "o hovne". Vobec netusim na co vznikol a ani ma to netrapi. A mimochodom, najvydarenejsia snimka z tejto... ehm... "serie", je rozhodne Chata v horach. Co sa tyka tejto zbytocnosti, je mi jasne, ake hodnotenie si pravom zasluzi. 0%

• 5.3.2016  08:17
    Sniper 3 (2004)

Co k filmu tohto typu dodat... ANO, mrkol som si ho len tot pred par dnami na jednej z "veleuzasnych" SK komercnych televizii... ANO, nikdy som nevidel ziadny predosly diel (a rovno vravim: vdaka Luciferovi za to!). ANO, ide o absolutny podpriemer, avsak v tom... hmmmmm... nazvyme to, "lepsom zmysle slova", t.j. da sa na to aspon pozerat. Ano, ako som pochopil, tak hlavny hrdina, ktory ma konkretne v tomto, tretom pokracovani (smankote, ono ich je az 5?!?!) na xichte nasadenu totalne... ale vskutku TOTALNE tzv. "kozenu tvar" (cize cosi, comu chyba akykolvek vyraz, mimika, proste cokolvek... ja fakt neviem, mozno mu v Hollywoode do tvare nabodali prilis vela botoxu, netusim, ale fakt to prehnali kreteni tupi), hral predtym v druhom a naposledy v piatom dieli tejto -- nepochybne -- "epickej sagy" (OMFG, strelte ma niekto do hlavy sniperkou!). Skratka a dobre... Ok, osobne som si to dal nahrat tak, aby som to nemusel v ziadnom pripade pozerat v tzv. "prime time" jednotlivych komercnych TV, ktore su schopne podobne filmy uvadzat staby kasove trhaky (bueeehehehhe, ehm). Mrkol som sa na to az neskor, pekne v kliiidku a tym skor mi proste neuslo, ze na film ako taky sa v podstate aj da pozerat, no predovsetkym ide vyslovene iba o snimku na jedno jedine mrknutie a este i to popri tom stihnete vykonat zopar dalsich ukonov, v mojom pripade to bolo napr. pohodlne odoslanie par sprav na Twitteri a odpisanie na par mailov cez tablet, priamo pred obrazovkou. Napriek tomu som vobec o nic neprisiel (ved zvuk som mal, samozrejme, zapnuty) a okrem toho... scenar je od isteho konkretneho momentu tak predvidatelny, ako vysledok volieb teraz tento vikend v roku 2016 na Slovensku! A nie, nechcite po mne, aby som sem napisal, KTO vyhra... i tak to v podstate kazdy jedinec, ktoreho IQ dosahuje ASPON cislo okolo 75 (nie je to nahodou uz podriemer???) davno vie. Toz, co sa mna tyka, ak by zas nejaka TV vysielala napr. dalsie pokracovanie tohto "velediela", iste nim uz len pre tu srandu nepohrdnem (i ked... no nic), ale pevne verim, ze sa to nestane. Aspon nie v mojom zivote. A neskor je mi to uz skutocne jedno... Nehovoriac o tom, ze dovtedy uz budu musiet hlavneho predstavitela, Toma Berengera, tak ci onak dat do hybernacie, "mrazak" sa azda poskodi, a tak napokon akekolvek dalsie pokracovanie odvolaju, pretoze hlavny hrdina sa im skratka... tak trochu... "rozpusti"... Skoda, ze sa im "nerozpustil" i tento film (smola, asi uz tocili na digital). 35%.

• 1.3.2016  21:57
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Co dodat k tomuto serialu? Priznam sa, ze pomerne dlhy cas som sa mu vyhybal (doteraz vlastne netusim preco, mozete sa ma na to pytat do aleluja, no i tak vam na to nebudem vediet odpovedat). Jedneho dna vsak nastali casy, kedy som zhliadol hned niekolko epizod (mam dojem, ze to bolo este z prvej serie a cosi i z druhej) a potom... OMFG, TOTALNA APOKALYPSA!!! Od daneho okamihu som sa uz sustredil iba na to, aby som si co najskor zohnal vsetky dostupne serie, pricom ku dnesnemu dnu sa mi podarilo uspesne splasit 10 epizod a kedze serial uspesne pokracuje i bez pritomnosti nezabudnutelneho Charlieho Sheena (takmer R.I.P., "stryko Charlie"), je mi jasne, ze budem v sledovani pokracovat i nadalej. Ono raz darmo, na samotnom seriali sa velmi kruto odzrkadluje praca Chucka Lorreho (znameho napr. i z rovnako "ujeteho" serialu "Dharma & Gregg"), nuz a jednotlivi herci tomu proste nasledne dodavaju povestnu korunu. Je to skratka doslova LIEK na zlu naladu... priam cosi ako televizne ANTIDEPRESIVUM, hoci je i mne samemu divne, ze cosi taketo pisem, kedze o TV produkcii by som standardne asi podobne predstavy nemal. Tu to vsak plati na 100%. Staci si pustit co len napr. 2-3 epizody a jednotlive sarkasticko-ironicke humorne scenky (btw, milujem kvalitny sarkazmus a ironiu ;)) vam velmi rychlo vyzenu z hlavy (takmer) vsetky "pavuciny". Uz som to pri par filmoch (neviem ci i serialoch?) pisal... ale skratka mi neda inak, nez zakricat: Bravooo!!! Tlieskam tvorcom a prajem len to najlepsie do dalsich rokov!!! Za mna uplne jednoznacne nic menej nez 100%.

• 1.3.2016  21:19

Da sa povedat, ze Adama Sandlera mam staby herca vcelku rad... Je sice pravda, ze kvazi najviac u mna zabodoval iba v 3 (slovami troch) komediach Kurs sebeovladani, dalej Klik - zivot na dalkove ovladani a dajme tomu, ze i v Jack a Jill. Otazkou ostava, PRECO MU, WTF, KONECNE NIEKTO NENAPISE SCENAR, KTORY BY MU SADOL DOSLOVA AKO RIT NA SERBEL!!!. Trochu mi pripomina jeho kolegu Bena Stillera, ktory taktiez obcas balancuje na pokraji toho, co je uplne v pohode a co je... ehm... vcelku znesitelne. Rozdiel je vsak v tom, ze Stiller ukazal svoje kvality i ako reziser, co dokazuju filmy typu "Zoolander" ci absolutna JEBA na poli novodobych parodii v podobe "Tropickej burky", co je jasnym dokazom, ze Stiller je rozhodne viac nez "len" herec... btw, podotykam, ze v case pisania tohto prispevku som este nemal moznost vidiet pokracovanie modelskej parodie "Zoolander 2". Nech je ako chce, je zrejme fakt, ze Sandler (nanestastie?) nikdy nedosiahne kvality podaktorych kolegov... Sam netusim, ci je to len v nom, alebo by vskutku potreboval, aby niekto napisal vhodny scenar, s ktorym by sa dokonale stotoznil. V tomto filme sa sice (tradicne) snazi, no vysledok je maximalne nemastny-neslany. Mozno by mal radsej zabudnut na snimky, kde vystupuje s deckami, vdaka comu sa musi chtiac-nechtiac kapanek znizovat na ich uroven, aby film ako taky daval zmysel... a nasledne by bolo vsetko o niecom inom. Zial, takto nemam inu moznost, nez udelit dalsej patlanine "made in Hollywood" len podriemerne hodnotenie, hoci je pokojne mozne, ze napr. samotny Sandler za to vlastne ani nemoze (ono je totiz fakt, ze film sam o sebe je fakt riadna kravina). Takze... 40%.

• 1.3.2016  13:45

Tak toto uz bolo na mna vazne privela! Uveomujem si, ze Bay je skratka megaloman gigantickych rozmerov, no tradicne zabua na zlate pravidlo: "menej je niekedy viac". Tento diel Transformerov som v zasade takmer ani nemal nervy opozerat az do trpkeho, debilneho konca. Stalo sa tak len s OBROVSKYM sebazaprenim. Smola, ze sa v serii planuje pokracovat. Je to uz iba totalna pitchovina pre dnesnych frustrovanych teenagerov. I ten podpriemer udelujem uz iba kvoli brutalnym digitalnym trikom, hoci i tie zacinaju byt, zial, dost "prevarene". 40%.

• 21.2.2016  11:16
    Vzmuž se (2015)

Hehe, darmo... v tomto pripade kombinacia hercov Simon Pegg & Lake Bell zafungovala takym neuveritelnym sposobom, ze som sa doslova nestacil cudovat. Pre mna to bol, v tomto pripade, ich herecky koncert a vobec ma nezaujimalo, ci to cele ma byt "romantika", "komedia" alebo cokolvek ine... Ide o to, ze ako celok to krasne funguje (a btw, Lake Bell ma casto svojimi napadmi... a najma pristupom k zivotu... dostala viac, nez Simon ;)). 70%.

• 21.2.2016  11:06

Osobne sa mi film pacil, je vsak fakt, ze na jeho sledovanie zrejme musi mat clovek adekvatnu naladu. Rozhodne ho nezavrhujem, pretoze ten prislusne trpky nadych, ktory zo snimky robi komediu, nad ktorou sa v konecnom dosledku nemate moznost zasmiat, no pritom citite, ze cosi tam stale je, sa autorom urcite vydaril. Okrem toho, je evidentne, ze autori sa skutocne nechceli hrat na nieco, co by tento film nebol... A tak vznikol drobatko depresivny, tragikomicky vytvor, ktory toho mozno nema az tak vela co povedat, no neda sa mu upriet, ze v sebe nesie isty odkaz.... 55%.

• 21.2.2016  10:55
    Old 37 (2015)

Nie, toto velmi nevyslo. Resp., netusim presne, pre koho ma byt typek, ktory sa hra na zdravotnika, no pritom to ma v hlave viac nez riadne dojebkane, urceny. Ked sa to tak zoberie, zda sa, akoby sa to cele hralo na akysi dalsi z premnohych sub-zanrov vsemoznych exploitation filmov. Problem je, ze vo finale do nezapada vlastne nikam. Skor ide iba o dalsi z mnohyyyyych premnohyyyyych tzv. "hororovych" (ehm?) "vystrelov do tmy", kde si clovek uz v podstate ani na druhy den po pozreti celkom jasne nevybavuje, co vsetko sa vo filme dialo. A preco? Nuz... asi preto, ze ono to vlastne ani za nejake vyraznejsie zapamatenie si jednotlivych scen nestoji. Ja osobne si v makovici taktiez radsej uvolniim miesto pre hodnotnejsie snimky, nez je tato podivnost. 30%.

• 21.2.2016  10:43
    Syn zmaru (2014)

Prekvapivo vydarene dielo, od ktoreho som povodne az tak vela neocakaval, avsak predsa len som bol zvedavy, nakolko australska tvorba ma uz neraz dokazala milo prekvapit. Neviem, darmo... Z australskych filmov som takmer vzdy citil zavan akejsi inej, sviezejsej a i trosku netradicnejsej atmosfery, ktora sa diametralne lisi od snimiek "made in USA". Vybavuje sa mi to, paradoxne, i s mnohymi "Aussie" televiznymi filmami, kde napr. i napriek TV nadychu (eventualne prave preto) bola dana tvorba obdarena presne tym istym zvlastnym feelingom, aky citit i z tohto vytvoru. "Syn zmaru" sa v zasade akoby na nic extra "nehral", lenze opak je pravdou. Skvelo vybrani herci, slusna zapletka, nezabudnutelne finale. Ano, dami a pani... TOTO je australska tvorba ako ju poznam! 70%

• 21.2.2016  10:29
    Everest (2015)

Na jednej strane tu mame typ filmu, ake sme uz -- v podstate -- mali moznost vidiet, no na druhej strane je skratka fakt, ze bez ohladu na nejaky IMAX (osobne som film nevidel v kine, takze ma to nijako neovplyvnilo) som pri nom casto zazival pocity, ktore si spajam vyhradne s kvalitnymi snimkami. Je to sice, da sa povedat, skor taka "jednohubka", resp. ano, dajme tomu, ze o nejaky cas by som si toto dielo pokojne mrkol znova... Lez, je iste, ze tento kusok dokaze najviac zaujat len pri prvotnej projekcii. Akokolvek, faktom je, ze "Everest" som si dokonale uzil od zaciatku az do konca, nezaznamenal som ziadne vyraznejsie "hluche miesta", zabery hor su uchvatne (a ano, zrejme prave toto moze byt v IMAX prevedeni kvazi hlavnym tahunom), rovnako ako i zmierenie sa so skutocnostou, ze skratka ak sa raz niekto rozhodne dobrovolne "rozdat si to" s Prirodou, v tomto pripade reprezentovanou nasou starou znamou Horou a prislusnym Pocasim... Nuz, vie do coho doslova lezie, a tak sa niet co cudovat, ze je dnes Everest posiaty mrtvolami horolezcov, ktore tam zmrznute ostavaju staby akesi memento toho, ze -- povedane natvrdo -- pozor, s Prirodou sa naozaj neda v*jebat!!!. Za mna slusnych 70%.

• 21.2.2016  10:15
    Ex Machina (2014)

Velmi pekny kusok. Ma to v sebe v podstate vsetko... sci-fi, ktore sa vsak neprijemne blizi realite, zvlastnu, vskutku kapanek mysterioznu atmosferu, kedy clovek skratka stale v podvedomi tusi a citi, ze nieco nie je rozhodne uplne v poriadku a rejzovi sa podarilo udrzat divaka vcelku dlho v dokonalej neistote. Celkova pointa, ktora je zaroven spojena s patricnym ponaucenim, je uz potom ceresnicka na torte. Za tento filmik ide odomna rozhodne palec hore! 78%.

• 21.2.2016  10:07

Eeeeer... to ako akoze tvorcovia mysleli smrtelne vazne? Obcas uz mam fakt dojem, ze tym "geniom v Hollywoode" komplet odchadzaju mozgove bunky (neviem ci je to chronickym snupanim koksu alebo chlastanim, no rozhodne sa to deje). Tento napad je vskutku natolko sialene debilny, ze pan reziser a scenarista zaroven, musel byt pri jeho tvorbe vo veeeeelmi zaujimavom dusevnom, psychickom (doplnte si cokolvek dalsie) rozpolozeni. Nebyt tej krasnej prirody, tradicne by som shit tohto kalibru poslal do odpadu. Takto mam sice chut "jiiit blejt", ale s velkym sebazaprenim udelujem aspon 10%.

• 20.12.2015  17:29

Taaaaaaaaaak. Nakolko som si (konecne) po cca roku splnil povinnost a patricne ohodnotil i okomentoval prvy diel Labyrintu, prisiel slavnostne cas zobrat to jednym smahom a rovno urobit to iste i s jeho pokracovanim. Ako sa zdalo, minuly rok som (drobatko prezieravo) urobil viac nez dobre, ze som s akymykolvek verdiktami vyckaval az na druhe "labyrintoidne sialenstvo." Vec sa ma totiz tak, ze tam kde sa este prvy diel aspon ako-tak s odretymi usami, nosom, drzkou... a eventualne dalsimi nemenovanymi organmi... drzal nejakym zazrakom nad hladinou, toto nevyyyyyyslovne priiiiiiiiiserne pokracovanie uz nema sancu, aj keby si odrelo i to, co v reali vobec neexistuje (pripadne existuje, ale v ramci slusnosti povedzme, ze to tzv. "decente odpadava" vyhradne z tiel radiaciou znetvorenych mutantov, pripadne z fesacskych zivych mrtvych). Kladiem si stale dokola jednu a tu istu otazku... co, pri samotnom Belzebubovi, mala tato nehorazna k*kotina znamenat???!!! I ked pominiem fakt, ze cely film sa uz definitivne zvrhol na tradicnu stupiditu primarne namierenu a i uspesne zameranu na cielovu skupinu divakov s tradicnym privlastkom "teen", nijako to nemoze ospravedlnit fakt, ze toto tzv. "pokracovanie" sa autorom uz kompletne vymklo spod kontroly. A to do takej miery, ze cela prisernost si dovolila cloveka obrat o viac nez 120 (!!!???) minut jeho zivota (btw, uz len za toto by som si najradsej niekde zapozical tzv. "minigun" a nasledne pomocou neho rozstrielal komplet na padrt vsetky studia, nevynechajuc i -- eeeehmmmm -- hercov, herecky, cely stab a staby bonbonik na zaver... samotneho zlocinneho rezisera!!!). Kliiiidek, dyyyychat... nezabudat dyyyyyychat. Skratka, tato megapitchovina fici za hranice cohokolvek, neberie ohlady na to, ani na ono, totalne dlabe na fakt, ci snimka, staby celkom vazne natoceny film, mala akukolvek integritu, proste nie... Dupe ako splaseny slon Dumbo z cirkusu s nazvom "The Arkham Asylum Starzzz" uplne po vsetkom, drti na prach i tie najmensie naznaky "logiky" a drvivu vacsinu filmu ponechava divaka zmietat sa v totalnej mizerii, agonii raze .45 (zrejme preto, aby si clovek po skonecni tohto utrpenia prehnal hlavou gulku z pistole toho isteho kalibra), proste... co je moc, to je moc!!!! A to i na mna, cloveka, ktory najma v minulosti dokazal cumiet na vsakovake kretenske vytvory, lez tie aspon rozhodne neniesli znacku 20th Century Fox a ich rozpocet bol zarucene min. o 2/3 (casto urcite este nizsi), nez tato vypatlana sr*cka. Nuz... co este dodat, smankote. Vskutku by mi pri sledovani prveho dielu nedocvaklo, ze hoci pokracovanie sa bude odohravat aspon v prenadhernej post-apoc krajine (co by som, za inych okolnosti, autorom zozral), nam nebude nic platne, ked scenar pisal, podla vsemoznych naznakov, totalne sfetovany a najma silne dusevne naruseny jedinec, ktory jednoducho celkovy "dej" (ja som VAZNE v suvislosti s touto debilinou pouzil slovo "dej"?) dostal do bodu, kedy je uz rozumnejsie zobrat do ruky najblizsi ostry predmet a nasledne si vypichnut obe oci... a v zaujme bezpecnosti si este preventivne prepichnut i oba usne bubienky. Tu plati iba jedine pravidlo: "NEVIDEL SOM, NEPRISIEL SOM, NO I TAK UVIDELOM SOM..." (nedava vam dany "vyrok" vobec ziadny zmysel??? skveleeee... pretoze presne tak nedava vobec ziadny zmysel ani tento -- ehm, uhm, tfuj -- "film"). 0%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18