Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Co sa to stalo s tou lincolnomaniou? Najprv sa clovek docka lovenia zombikov a teraz tu mame upirov. Okrem toho je to cele ponate staby smrtelne vazny pribeh, lez opak je pravdou. Stupiditu a ubohost toho vsetkeho zachranuje maximalne tak relativne obstojna vyprava, to je vsak zhruba vsetko. Trikrat tfuj! 10%.

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

Ach, Asylum, Asylum... Studio, ktore skratka absolutne nikdy nesklame v tom, ze co film, to totalna, ale proste fest totalna sr@cka. Este stastie, ze sa na tom celom da velmi solidne zabavit, pretoze filmy made in Asylum su skratka od zakladu na smiech :). Jedno vsak nechapem... Kde Asylum berie scenaristov? Ved to su bud totalni psychopati alebo naopak, naramne zabavni ludia. A co napisat konkretne k tejto humornej zombie vyvrazdovacke? Azda len tolko, ze herci su strasni, vacsina z nich posobi ako keby prave prisla z natacania nejakej argentinskej telenovely, Lincoln celkom milo susle, zombici su namaskovani slusne, celkovy dej filmu je komplet padnuty na hlavu a o zavere radsej uplne pomlcim. Uz teraz sa vsak tesim, s akou chutovkou pride Asylum nabuduce. Verim, ze to bude stat za to. Minimalne za tu jednu hviezdu urcite ;). 20%.

A Creature Was Stirring (2023)

Vianocny horor? Preco nie... Skoda, ze v skutocnosti ide o desivu dramu, pri ktorej vobec nejde o to ci su Vianoce a odohravat by sa mohla pokojne niekde za rohom, napr. u vas, u susedov, kdekolvek. Staci, ak mate skusenost so zavislostou (ci uz vlastnou alebo u kohokolvek ineho) a pomerne skoro pochopite, ze vsetko, co sa vo filme deje (psychedelickymi farbami pocnuc a halucinaciami a paranoiou konciac), ma jasny zaklad. Postavit horor na tejto myslienke nie je trikrat originalne, no pohlad na striekacku plnu fetu v podani rezisera, Damiena LeVecka, je cisty horor plny najhnusnejsieho obsahu. Skoda, ze spominany pan to prekombinoval viac, nez by bolo zdrave. Menej je niekedy viac a treba vediet, kedy prestat. Nebyt toho, isiel by som na 3 hviezdy. 45%.

Ad Astra (2019)

Na film som sa tesil v ocakavani dobre spracovaneho sci-fi. Velka skoda, ze miesto toho som dostal dve hodiny ukrutnej nudy. Katastrofa kozmickych rozmerov. 30%.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011) odpad!

Celkom slusna hovadina, ktora od prveho dielu zazila brutalny prepad smerom dolu. Otrepany namet, vykon M. Lawrenca priemer, v podstate vobec nechapem, na co je dobre tocit taketo shity. Ak si niekto pod tymto predstavuje "zabavu", tak to sa s radodostou postavim bokom. Dakujem, neprosim. 0%.

A Horrible Way to Die (2010)

Uz samotny pribeh nepatri prave k najoriginalnejsim, lez to by sa nejak dalo prehryznut. Ovela horsi je fakt, ze pan kameraman zrejme trpi parkinsonom ako vysitym. Jeden roztraseny zaber strieda druhy, do toho nejake to rozostrenie obrazu a voila -- vskutku otrasny filmovy zazitok je na svete. Nikto "A Horrible Way To Die" nemoze upriet naozaj kvalitnu temnu astmosferu a v ramci finale dokonca i nejaky ten necakany dejovy zvrat, no nech to beriem z ktorehokolvek uhla, tieto faktory nemaju sancu zachranit snimku, ktorej zbytocnost a nudnost uz snad ani nemoze byt vacsia. Hlboky podpriemer, nic viac, nic menej. 20%. [Edit 13.12.2011: den po zhliadnuti a prejdeni lebznou som nemohol inak, nez znizit hodnotenie o dalsich desat percent, nakolko so vsetkymi vymenovanymi negativami a hlavne akutnou nudnostou si tato sr@cka rozhodne viac nezasluzi... vidiet este raz? NIKDY!!!]

Ajťáci (2006) (seriál)

Co napisat k tomuto neskutocnemu vytvoru? Mozno len tolko, ze ak ktokolvek z vas niekedy pracoval ako "ajtak" {ja som si tak odkrutil peknych par rokov zivota :)), ten pri pohlade na akukolvek situaciu nasej milej "particky", presne chape, preco ide o jeden z najvtipnejsich britskych sitcomov. To, co v nom divak ma moznost sledovat, skratka, absolutne presne kopiruje dianie na IT oddeleni ktorejkolvek firmy ci organizacie. Pocnuc totalne zaprasenym pracovnym prostredim, plnym stareho, vyradeneho hardwaru... a konciac osadenstvom, kde skutocne nie je problem narazit na sefku (alebo sefa), ktora si mysli, ze cierna krabicka s blikajucou diodou, nie je nic mensie, nez... internet, ehm :) Nuz... a kultova veta typu: "Skusali ste to vypnut a zapnut?" je mi natolko doverne znama, ze este i dnes, roky po mojom "ajtakovskom" zivotnom obdobi, sa sam seba pytam.... Vazne su bezni uzivatelia taki tupi alebo som tupy ja? S urcitostou to neviem, ale iste je, ze tento serial, vskutku, velmi vela vysvetluje ;) 100%

Al pointeu (2004)

Osobne som z tejto snimky bol nadseny. Mozno to suvisi s faktom, ze sa dej odohrava KONECNE na nejakom relativne netradicnom mieste... Netradicnom pre azijsku ducharinu. Uz len tento samotny fakt ma drzal pri filme ako prikovaneho. Priklanam sa k nazoru, ze v konecnom dosledku ide skor o psychologicky thriller s prvkami hororu, nez o realny hororovy filmik. Co mi prekazalo, bol pomerne slaby "drive" R Pointu, cakal som trochu viac zivota do umierania (doslova, ehm). Avsak aj v tejto podobe je to pre mna snimka za 80%.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Rozhodne nejde o zadny vykvet (polo)animovanej kinematografie, ale svojim sposobom ma tento film zabavil a potesil viac, nez novinka o "Modrakoch". Sice nie o moc vyraznejsie, ale predsa len su moje sympatie voci veverickam silnejsie. Herecke "umenie" hlavneho (ziveho) herca radsej nebudem komentovat, nakolko za to nestoji. Takze, vidiet, sem-tam sa zasmiat a... zabudnut. 58%.

Anděl smrti (1998)

Jednu zasadnu vec na tomto vytvore nepochopim. Napriek celkom chytlavej atmosfere mi neslo do hlavy, s akym kludom konaju jednotlive postavy. Deje sa to snad pocas celeho filmu a najviac som cumel vo chvili, ked hlavnemu hrdinovi zomrel brat. Vsetko prebehlo v pokoji, ziadne extra emocie, proste kapanek podivne. Dlzka snimky je vskutku prehnana, radsej mali autori ubrat zo stopaze a miesto toho naopak riadne nahustit feeling zla, ktore predstavuje Azazel. Zaver mi prisiel na jednej strane relativne napadity, no po dvoch rozvlacnych hodinach to uz situaciu prilis nezachranilo. Kazdopadne, hoci "Anjel smrti" spada skor medzi priemerne diela, predsa len vybocuje. Preto moje finalne hodnotenie jest 60%.