Auto moto test (2023) (pořad) odpad!

Zrušit celou českou televizi.

Il Boemo (2022) odpad!

Kdysi ještě v době VHS kazet jsem narazil na soft-core porno, které se nahrálo za nějakým jiným filmem, když se nahrávání nezastavilo. Bylo mi tehdy něco-náct a to soft porno na mě udělalo silný dojem. Tenhle film mi ho silně připomněl, i když si myslím, že příběh toho soft porna byl o něco lepší. Skončil jsem, když zpod sukně vylezl Roden.

Ricky Gervais: SuperNature (2022) (pořad)

Zatímco Louis CK má máslo na hlavě a začal být opatrnější, tak Ricky Gervais si ještě servítky nebere. Říká věci bez obalu a bez omluvy, jak to má být. Někdy je vulgární, někdy zas nihilistický a nezodpovědný, ale většinou se trefuje do černého.

Včela na mušce (2022) (seriál) odpad!

Ano, destrukce drahocenného majetku je i v roce 2022 stále ještě přípustná a politicky korektní. Ale kde je ta komedie? Mám z toho dojem, že někdo přišel s tou myšlenkou (muž vs včela → destrukce) a teprve potom se začalo vymýšlet co všechno se může pokazit. Čili předem byl znám bod A a bod B a až potom se hledala cesta. A ta není vůbec chytrá, ani vtipná. Je založená na neuvěřitelné kombinaci smůly / deus ex machina a neschopnosti, absenci logiky a zdravého rozumu. Je to nesnesitelně nucené a prvoplánové.

What Is a Woman? (2022)

Nebudeme se tvářit, že to je objektivní reportáž. Matt Walsh je konzervativec a klade nepříjemné otázky. Čest těm progresivistům, kteří "měli koule" se s ním setkat a v dobré víře zkusit diskutovat. Ona ta první polovina je spíše jen otevřená a stydlivá / uhýbavá diskuse. V druhé polovině se začne pořádně odkrývat původ hniloby a nemoci západní kultury. O "výzkumu" Alfreda Kinseyho a Johna Moneyho s jeho dvojčaty Reimerovými by se mělo vědět. Ano, je to tak sestříháno a podmalováno hudbou, že asi každý divák dojde ke stejnému závěru. Diskuse s africkými domorodci už vázne a když na scénu přjde Jordan Peterson, tak končí prdel a poslední zbytky nerozhodnosti dostanou otcovských pár facek opřených o tvrdá fakta. Díky za tento dokument, je dokonalou protilátkou na západní mediální bullshit.

Auto moto svět (2021) (pořad) odpad!

>žiješ v české republice, která je součást EU >stát ti bere 2/3 tvého výdělku ( https://libinst.cz/danove-bremeno-zamestnancu-2021-6478/ ) pro tvé vlastní dobro >stát ti pro tvé vlastní dobro zakáže jezdit levným dostupným autem jako Škoda Fabia Combi ( https://www.auto.cz/emisni-pokuty-od-roku-2020-kolik-si-priplatite-za-nejpopularnejsi-auta-131380?fbclid=IwAR1vOrwSwNSMhPMKckWC1wmllcQKbLOG_vdL134Q7TUDOjCAVpwNWEBsRDo ) >státní televize ti za tvé vlastní peníze pouští reklamu na těžká nedostupná SUV v hodnotě 10 aut Škoda Fabia Combi >ten pocit, když si uvědomíš, že si platíš propagandu o tom, jak je důležitý stát a jeho regulace a jak je všechno fajn a pro tvé vlastní dobro

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Bo Burnham je kreativní génius. Píše a zpívá písničky, což je sice věc stará, ale dělá to vesměs originálně a neotřele. Je to zřejmě velmi citlivý člověk. Bohužel se ve svých textech dotýká i politiky. Je to zřejmě extrémní levičák: Sype si popel na hlavu za rasismus (white guilt), nadává na kapitalismus (private property is theft), mluví o třídním boji (class conflict), dělí svět na ty zlé a na ty utlačované (world is built on blood). Sám sebe usvědčuje z pokrytectví, když kritizuje lidi, kteří se vyjadřují k veřejným věcem. Je to trochu narcis, trochu klaun. Jeho tvorba je někdy intimní, někdy manická, někdy depresivní, někdy trochu víc gay, než bych chtěl. Někdy nastavuje zrcadlo společnosti, někdy sám sobě a vrhá se po hlavě do neznámého. Jeho tvorba je někdy brilantní a někdy nesnesitelná.

Cesta do Ameriky 2 (2021) odpad!

Bohužel se nekoná žádný překvapení. Film má s originálem společný jen herecký obsazení a od samého začátku se zoufale snaží prokázat, neustále divákovi mává před obličejem nepodstatnými nostalgickými odkazy. Příběh hraje pouze vedlejší roli, v hlavní roli je nostalgie, cringe a product placement. Natočeno pro ublížené americké černochy.

Clarksonova farma (2021) (seriál)

Koncept Top Gearu / Grand Tour už pomalu tleje - pořád dokola jen narafičené scénáře a sponzorovaná auta, ve kterých stárnoucí protagonisté vypadají čím dál nepatřičněji a Jeremy je v něm arogantní sociopat. Clarksonova Farma je oproti tomu svěží změna, je to Tao. Jeremy je zde mnohem zodpovědnější a skromnější tváří tvář krásné i kruté přírodě, ale zároveň zůstává starý dobrý Jeremy milující spalovací motory. Jeremy o farmaření nic neví, ale ani si na to nehraje. A protože má miliony, tak si z ničeho nic nedělá a může být obklopen experty. Divák se postupně vtipným a hravým způsobem dozvídá o životě zemědělce. I když je to také dost sestříhané a narafičené, tak věřím, že to Jeremy dělá hlavně pro radost, ne pro prachy. Navíc to celé přitáhne více pozornosti k problémům zemědělství a našeho jídelníčku. Podobné a mnohem lépe informované nahlédnutí pod pokličku farmáře lze najít na youtube kanálu "Harry's Farm".