• Krátkometrážní

Wadjda (2012)

Saudskoarabská kinematografie je pro mě neprobádané prostředí a tak jsem se po hlavě vrhnul do této expedice. A musím říct, že se výprava povedla a já si užil velice milý snímek. Příběh o nevzdání se svého snu i přes nekončící překážky se objevil na plátnech kin nespočetněkrát, ale tento byl podán tak nenásilnou (skoro se nabízí napsat neamerickou) formou, že jsem se hlavní hrdinkou sžil a držel jí celou dobu pěsti. Holt to ty holky muslimské moc lehké nemají... [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

Divoké historky (2014)

Divoké historky jsou přesně mým šálkem čaje. Tento černý, mírně ujetý, druh humoru mám nejradši a můžu říct, že u některých historek jsem se fakt dosyta nasmál. Satanžel jako u každého povídkového filmu, ani zde se nevyhnete kolísavosti kvality jednotlivých příběhů, ale převažují hlavně ty lepší, nebál bych se říct skvělé! [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

Barva granátového jablka (1969)

Filmová podobenství mám docela rád, ale tento „životopisný“ snímek o arménském básníkovi mě minul hodně velkým obloukem. Jedná se v podstatě o sérii symbolických a alegorických obrazů, jejichž význam mi zůstal naprosto neochvějně skryt a já se docela nudil... [Dubnová Challenge Tour 2015 - 30 dní, 30 filmů, 30 zemí]

Chappie (2015)

Nesourodý film s nesympatickými postavami, který se snaží být za každou cenu cool, ale nedaří se, nedaří... Tímto snímkem jsem s Neillem Blomkampem nejspíš nadobro skončil - příležitostí dostal si myslím více než dost (témeř celá jeho filmografie). Témata jeho filmů a zejména jejich vyznění mě naprosto míjí, čili bude pro náš vztah lepší, když se rozejdeme...

Sherlock (2010) (seriál)

Velice zajímavé "novodobé" pojetí případů nejslavnějšího detektiva světa (snad se na mě nebude Hercule zlobit). Ač jsem v tomto ohledu spíše konzervativní, tak mi toto pojetí kupodivu vůbec nevadí. Jediné, co mi k dokonalosti chybí, je vyrovnanost kvality jednotlivých epizod. K vidění jsou naprosto dokonalé díly (The Great Game, A Scandal in Belgravia či The Reichenbach Fall), ale zároveň nalezneme o něco slabší díly. No a třetí série už pomalu úplně rezignovala na to, o co u Sherlocka jde především, tj. o řešení případů a sklouzl k řešení vztahů, což je docela škoda. Jsem zvědav, kam se bude ubírat čtvrtá série...

Birdman (2014)

Alejandro Iñárritu mě ve svém novém snímku zhypnotizoval bubenickým soundtrackem, uhranul nádhernou kamerou, očaroval precizními hereckými výkony a navodil mi pocit štěstí, který mi vydržel ještě dlouho po projekci.

Zločin lorda Savila (1967) (TV film)

Suchým britským humorem prosycená komedie se skvělým ústředním tandemem Václav Voska – Svatopluk Beneš. Podařená adaptace předlohy Oscara Wildea, kterou doporučuji milovníkům suššího humoru!

Královská hra (1980) (TV film)

Naprosto famózní herecký výkon Rudolfa Hrušínského! Beze slov dokázal pouhým pohledem vyjádřit naprosto vše - pocit nadřazenosti, pohrdání lidmi i bezbřehou pýchu. Skvělý televizní film o jedné šachové partii opravdu stojí za vidění!

Poslední dopis (1973) (TV film)

Minimalistické, ale velmi silné drama z prostředí válečných zákopů. A pro mě jen další důkaz toho, že výborný film nemusí mít astronomický rozpočet a nemusí být přeplácán milióny výbuchů. Mrazivý zážitek navíc podpořily skvělé výkony pánů Třísky, Somra i Abraháma. Věřit či nevěřit, toť otázka…

Zlaté věže (1951)

Výborný film o největší krádeži zlatých cihel v historii britského království aneb krást se dá i s noblesou a šarmem. Filmu, jenž je naplněn klasických anglickým humorem, vládne v hlavní roli skvělý Alec Guiness, jehož českého hlasu se skvěle ujal Oldřich Nový! Za zmínku stojí debut mladičké a krásné Andrey Hepburn, která se ve filmu asi na minutku mihla. Jestli máte, stejně jako já, rádi loupeže a britský humor, není nad čím váhat!