Babovřesky (2013) odpad!

Je vrchol, když vám takovou sračku pustí v zájezdovém autobuse! A ještě větší vrchol, když nemůžete usnout, a vzhledem k malé konstrukci autobusu ani nijak otočit! Ať už jsem chtěl, nebo ne, musel jsem se na tenhle kýblhoven dívat. Po 90 minutách při výbuchu si už člověk oddychne, že je konečně konec, a ono BUM!! A film ještě hodinu pokračuje... Budu toho dopravce žalovat za způsobenou újmu na zdraví!

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Vrcholný komiksový snímek!! Výborný přednes toho, že čas postihl i superhrdiny. Názorná ukázka toho, že DC Comics je na tom, co se týče příběhů, jednoznačně nejlépe ze všech komiksových nakladatelství. Možnost spatřit temnou stránku velkých hrdinů, a hlavně jejich proměnu... Film s nejvyspělejším (komiksovým) příběhem, jaký jsem kdy viděl. 80%.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tady už si sám Jackson podrazil nohy. Všem je asi jasné, proč tenhle film vůbec vznikl. Byl to hlad a nenasytnost Hollywoodu (film, který jsem očekával jsem neviděl). Daň za to, že se natočí nezáživná a nevzhledná sračka, u které ani nezbylo dost knižního materiálu, tak je to vyplněné vatou (Tauriel a Kili... SRSLY?). Oproti úchvatnému vizuálu jedničky tady vidím akorát mega chaos s přeplácanými počítačovými efekty, tlupou nesympatických trpaslíků (i když teď byli o něco snesitelnější, než v předchozím díle), a s neskutečně nudnou, až uspávající dějovou linkou. Nakonec to ale před dvěma hvězdami zachránil skvělý Šmak, jehož řádění bylo utnuto v tom nejlepším - ten konec mě taky mimochodem moc nenadchl, takhle by očekávané blockbustery končit neměly. Doufám, že při třetím díle si napraví reputaci, protože ani příště mě návštěva kina nemine. (viděno v kině, bohužel...)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Půjdou-li Hladové hry kvalitativně tak rychle vzhůru, vyklube se z toho opravdu kvalitní série. Od prvního dílu je na HG vidět, že si tvůrci dali opravdu záležet. Hudba je osobitější, scénář je vyspělejší (kupodivu to má i myšlenku skrytou "mezi řádky"), herecké výkony jsou daleko přesvědčivější, vizuálně je to krásné a na místo kameramana byl díky bohu dosazen někdo, kdo nemá tremor. 80%.

Iron Man 3 (2013)

Jasně, IM2 nebyl zrovna vzorový komiksový film, ale scénář u něj alespoň nepsal osmiletý harant. Tady ho psal Shane Black! Při první projekci se možná zdá, že se třetí díl navzdory dvěma předchozím povedl, ale pod zástěrkou solidní akce a něčemu, co je možné označit za jakž takž psychologický vývoj postavy se skrývá ještě něco dalšího, a sice že si z nás pan Černý dělá vyloženě prdel , protože staví publikum do rolí tupých ovcí, a podle hodnocení a tržeb v kinech mu to ty tupé ovce očividně žerou. Největší fail je samozřejmě totální zpackání záporáka, z brilantního teroristy a Iron Manova největšího rivala udělali šaška, Bene, to nebyl zrovna tvůj nejlepší tah. Mimo to, Iron Manova zbroj je tentokrát nejspíš poskládaná z lega, sotva foukne vítr, může začít znova stavět, navíc výdrž oproti třeba obleku z Avengers taky nic moc, netvrďte mi, že Tony Stark neumí vyměnit Duracellky... Jako sorry, ale když je tady i Pepper silnější než Iron Man, tak přes dvě hvězdy jít nemůžu. Mimo to, když mám doma dvacet dalších brnění, tak proč bych si měl zavolat nějaké jiné, které mě dostane zpátky domů během několika minut, když můžu jít přes půlku států pěšky a tahat za sebou to rozbité. Je unesen prezident USA (!!!), kde jsou sakra členové Avengers či SHIELDu? Neříkejte, že Captain šel někam chytat mravence?! A Fury si z hecu vrtal v nose, protože to tak asi bude + samozřejmě ten fakt, že Stark několik obleků zničil, a ty zničené obleky se pak z čista jasna objeví v závěrečné bitvě. Ale co, miliarda přitekla, tupouni to hltaj, není co řešit, uspěli jsme! V tomhle případě se snad víc povedl i ten vřed Green Lantern.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013) (seriál)

Zdařilý, a celkem ojedinělý námět, který je na to, že jde o anime, výborně zpracován. Bohužel to ale občas skřípe u Hikkiho, hlavního hrdiny, se kterým jsem se částečně ztotožnil. Bohužel, někdy je jeho cynismus natolik velký, že mu nějaký Baudelaire nesahá ani po kotníky! Jeho občasné diskuze s Yukino, které jsou mnohdy až přespříliš filozofické tomu vskutku moc nepomáhají. Jinak jde ale o anime s dobrým, a zajímavým nápadem, Jelikož jsem cílovka, sedlo mi to velmi dobře.

Kick-Ass 2 (2013)

Nářez podruhé! Stylová akční jízda v brutálnějším duchu. Některé momenty jsou méně povedené, jiné jsou zase excelentní, hlášky zůstanou dlouho nezapomenuty. Hit-Girl dospěla, takže má oproti jedničce mnohem větší šmrnc (školačka s nunčakama - splněný sen poďobanců a... ). Nové postavy jsou až na pár výjimek výborné, hlavně tedy skvělý záporák. Narážky na dnešní popkulturu mě pohladily po duši.

Ledové království (2013)

Konečně... Po dlouhých letech se z čista jasna zjevila zase jedna kvalitní Disneyovka. První, co zaujme je určitě krásný vizuál podobný dalšímu filmu z Disneyho stáje, Tangled, který je asi posledním kvalitním, a zapamatovatelným kouskem. Frozen však přichází s o něco lepším, a méně klišovitým příběhem, než jeho "letní bratříček", nicméně s o něco málo horší hudbou. Přesto však jde v animovaných filmech o nadprůměr, u kterého bych se vůbec nebránil opakované projekci.

Mrtví a neklidní (2013) odpad!

Ne, ne! Kdepak... Dnešní společnosti už očividně nestačí vybledlý Komár a Pes, co si líže vlastní koule! Imbecilní myšlení paní Mayerové se lidskou rasou šíří jak Bílá nemoc, která si našla první oběť, pana Mariona. A tak upíří mor prosákl do žánru zombie, kde teď bude navěky smrdět jako hromada koňských exkrementů. Zajímalo by mě, kde všude se tahle choroba ještě rozšíří... Je mi to moc, a moc líto!

Muž z oceli (2013)

Man of Steel nastartoval novou komiksovou vlnu, tentokrát ze stáje věhlasného nakladatelství DC Comics, které je mi svým pojetím, zpracováním, a mytologií o něco blíže než konkurenční Marvel. Ale k filmu... Jednoznačným tahounem je prostě Henry Cavill, lepšího Supermana nebylo, a myslím, že ani dlouho nebude, ostatní herci dělají co mohou, a že jim to jde! Skvěle se ale podařily i kostýmy, především Supermanův oblek doznal velkých změn, k lepšímu, nutno dodat. Teď ale trochu kritiky. Začátek filmu trochu drhne. Rozjezd je poměrně nudný, a vykreslení vzniku Supermana není takové, jak bych si ho představoval. Další nedostatek směřuji k herecké sestavě, konkrétně k Amy Adams jako Lois Lane (jejíž jméno nebudu vzhledem k zachování vážnosti postavy skloňovat). Její podobnost je s touto postavou opravdu minimální, celkově svým výkonem ani nijak nenadchla. Ve zbytku filmu se ale dějí věci! Mimozemské rasa začne okupovat zemi, začne ohromný boj mezi dobrem a zlem. Muž z oceli se vším hází, všichni hází s Mužem z oceli, a na nebohé civilisty nebere nikdo ohled. Město se mění v prach, ale přesto nikdo nezemřel/ nebyl zraněn (?). Souboje však v sobě mají jistou epičnost a velkolepý nádech. Vše dokonale podkresluje Zimmerův orgasmický soundtrack, který se zaryje hluboko pod kůži, a i po skončení filmu ještě dlouho zní v hlavě. Jednoduše řečeno, skvělý start! I když... pár chybiček se našlo.