Revival (2013)

V záplavě hloupých českých filmů posledních let je to docela příjemné osvěžení. Nesrozumitelné drmolení a přehnané tempo první třetiny filmu vyrovnává kliděnjší tempo zbytku a kvalitní herecké výkony. Není to kdovíco, ale když průměrnému kousku dávám tři, tak Revivalu musím dát 4*

Přes palubu (1987)

Bylo to prvoplánovité až hanba, ale přestože ke konci scénárista trochu moc sladil, jako celek je film vtipný a příjemně oddychový.

O princezně z Rimini (1999) (TV film)

Opravdová pohádka, vyvedená, moc příjemné herecké výkony všech představitelů, zvláště pak Pavla Ptáčkové.

Strážci Galaxie (2014)

Oddycháč vstřebávající žánrovky od Hvězdných válek přes Thora po Fantastickou čtyřku s atmosférou SinCity a StarTreku. Na můj vkus až trochu moc namixované a promíchané.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trochu jsem se nudil. Nic nového, spousta triků a hlavně - je to hrozně natahované. Hvězdu dolů za trapné roztahování filmů na dva a více dílů v honbě za násobným ziskem.

Na hraně zítřka (2014)

Kdo četl Neffa, vzpomene na Čtvrtý den až navěky. Čtyři hvězdy dávám za prima oddychovou svižnou videojízdu s vtipnými momenty a minimem klišoidních patetických scén.

Starsky & Hutch (2004)

Nějak nechápu, za co taková vysoká hodnocení. Pro mne jen hloupoučká komedie s kalkulovaným a předvídatelným jakohumorem amerického střihu. Párkrát jsem se usmál, ale celkově mi to přišlo spíš hodně trapné.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Po prvním dílu dobrý, uvidíme, kam to dál půjde. Jen škoda, že je tam Čvančarová, to její přehrávání nesnáším.

Jesse Stone: Bludiště pochybností (2012) (TV film)

Narozdíl od předchozích dílů, které jsem si vychutnal, tenhle mi připadnul poněkud nudný. S těmi dlouhými pohledy, depresí, slovními přestřelkami to už bylo moc. Málo děje, moc psychologie, škoda.

Světová válka Z (2013)

Předlohu jsem nečetl, takže nesrovnávám, ale po shlédnutí jsem si řekl: no a? Zase další zombácký blockbuster, kde se všechno děje na poslední chvíli, který má logických děr sto plus jednu (superrychlý virus měnící hostitele za 10 vteřin = na něčem tu akci musíme vystavět) a vlastně nepřináší kromě hromady klišé (záchrana rodiny, dokonalá manželka, otravné děti, chápavý skvělý otec, last moment scény ... ) nic nového. Spíš na mne působil jako reklama na OSN a WHO (asi měly vypadat, že jsou akční a nejsou úplně nefunkční a zbytečné). Tak či tak fanynky si budou ucvrnkávat blahem - Brad Pitt je tu ve skvělé formě, a za něj dám ty tři průměrné hvězdy. Je to zkrátka další jednohubka, po které za rok nikdo ani nevzdechne.