Benga v záloze (2010)

Poněkud slabší kousek, už počáteční honička dávala tušit, co to bude za ptákovinu a nezmýlil jsem se. Vlastně to bylo téměř nekoukatelný, strašně natahovaný a k uzívání, spousta trapných, ale i vyloženě sracích scén a dobrých gagů, jako celek to ale prostě nepůsobilo kompaktně.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak po prvním díle říkám - zajímavé. HBO vsadilo stejně jako u Říma na mnohovrstevnatý příběh s prakticky neznámými herci a explicitními scénami. Jsem zvědav na další díly.// Po celé první sérii zvyšuji hodnocení na 5. Skvělý fantasy příběh, méně známí herci stejně jako u Říma zvyšují kvalitu, děj je dostatečně komplikovaný s mnoha liniemi, triky dokonalé, dialogy hutné, postavy propracované, avšak příjemně nečernobílé, podobně jako v Římě, kdy odstraňování hlavních postav příběhu ostře kontrastuje se zažitými klišé, kdy hrdina na poslední chvíli nějak vyvázne. Zmiňované kozy a krev jako v Římě dotvářejí atmosféru, bez hloupého zakrývání toho, co nikdy zakrýváno nebylo a nebude. Když se souloží, tak se souloží, když se bojuje, tak stříká krev. Konec 10. dílu jsem trochu očekával, ale o to víc jsem zvědavý na druhou sérii. V každém případě je třeba ocenit titulkovou sekvenci na začátku, fantastická hudba a průlet mapou. Teprve po pár dílech jsem si uvědomil, že vůbec není samoúčelná a výrazně ulehčí orientaci v geografických souvislostech příběhu.// Začátek druhé série se opět slibně rozjíždí. Fantastičtí Peter Dinklage a Lena Headey. // Druhá série je pozvolnější, ale stále dokonale zpracovaná a konec opět slibuje nové zážitky. Ta atmosféra scén posledního dílu je dokonalá.

Dexter (2006) (seriál)

Hodně netradiční "hrdina", jeden se až přistihne, jak zvráceně fandí takovému monstru. První dvě série paráda, třetí průměr, čtvrtá příliš rozvláčná a uměle natahovaná oslími můstky, aby mohla dospět k drsnému finále, pátá zase dostala grády a spád. Šestá s překvapivým koncem bez humoru a sedmá už šla hodně dolů, chyběl jí vtip a konec to zbytečně totálně pohřbil. Na osmou sérii (podobně jako u Chirurgů) jsem už nebyl zvědavý, ale i tak jsem na ni pokoukl, ale málem jsem ji nedokoukal, nevím proč. Možná už seriál vyčerpal svoji energii, je dobře, že po 8. sérii skončil. Parádní hudba, fantasticky vycizelované úvodní titulky.

Sahara (2005)

To byla Panama ...

Oko dravce (2008)

Nudil jsem se. Vykrádačka mnohem lepších snímků (např. Já, robot). Neustále se někam běhá, celý příběh je postaven na klišé a oslích můstcích a většina scén je prostě neuvěřitelných (ale nikoli ve smyslu "fantastických") a to propojení uzavřených televizních okruhů někam do centrály ... wtf. Celé to mělo působit strašidelně, tím propojením, tím vševidoucím Okem, jak není nikam úniku, ale na mne to působilo skoro úsměvně, jak hloupoučké to bylo. Nic jsem od toho nečekal a nic jsem ani nedostal. Když sci-fi, tak pořádně.

Max Payne (2008)

Bylo to takové ... nijaké. Hrál jsem hru a ta depresivní hudba, psycho atmosféra v nekonečné noci a dešti, Mona Sax, femme fatale, nesrovnatelné. Dal bych tři, ale je to takové ... nijaké. Škoda.

Ženy v pokušení (2010)

Oddychovka zjednodušující život na snahu o působení na první signální a nejnižší pudy, což považuje za nejvyšší metu, degradující chlapy na primitivní netolerantní tvory, přívěšky atraktivní a cílevědomé ženy starající se o její potřeby či přímo omezené kurevníky řízené chtíčem, přičemž chlap pod metr devadesát je jen ubohý šašek. Osobně bych dal přednost tolerantní věrné Lence s lodičkami z první poloviny před namyšlenou na podpatkách, která mne při každém závanu nudy či nesouhlasu prostě podvede. A proč ne, dítě už odrostlo. Chlap je prostě kurevník, ženská je jednoduše atraktivní. Nejsem žádný puritán, ženský lákají na vnady a chlapi po nich prahnou, ale zjednodušit vnímání světa JEN na tohle, a vydávat to za ten správný přístup a měřítko hodnot, to je cynické. Ten film je prostě o jedné stránce života, o tom, jak si užívat, a ani se nenamáhá zohlednit fakt, že existují i jiné stránky, mnohem významnější, hodnotnější a trvalejší (asi budu nazván konzervou, dobře mi tak). Tři hvězdy za několik opravdu vtipných scén. Lenka Vlasáková je milá a atraktivní, ale v dialozích zbytečně přehrává, což se dá říci i o Elišce Balzerové, která to s tou žoviálností vyloženě přeháněla. Chlapi jsou tam jen do počtu, o těch se nemá smysl zmiňovat. Daleko zábavnější příběh se dá zažít v reálu, kdy se rozpadají rodiny s malými dětmi po pár letech. Otázka je, zda by pro omluvu a vysvětlení stačilo jako ve filmu přeměnit ženskou, co se celý život chová jako štětka, v emancipovanou atraktivní a žádanou krasavici, co na tom, že celý život chlapy jen využívá a dceru má spíš jen tak omylem s jedním z té řady. Asi je to o úhlu pohledu.

Eragon (2006)

Hloupoučká fantasy pro náctileté s vydojenými scénami, otřesnými hereckými výkony, divokým střihem a místy nesrozumitelným dějem. Ta jedna hvězda je za Siennu, protože je to fakt kočka.

Zdrojový kód (2011)

Možná škoda toho konce, jasný, nakopnul příběh někam jinam, aby jako bylo o čem přemýšlet, ale bez něj by byl ten film možná hodnotnější (trochu mi to připomíná alternativní závěr Já, legenda, který byl lepší než originální). Ale jako celek to drží pohromadě, Vera je charismatická, Michelle miloučká.

Peklo Manitoby (1965)

Dávám 3,5. Je to sice poměrně tuctový western, ale tahle dvojka prostě perfektně sedí k sobě, je radost pohledět, jak ti dva hláškujou. Bez vinnetouovského patosu, prostě dobrý oddycháč.