Zmizelá (2014)

Na 10x pustený film u mňa nie je dobrý film. Medzi časom som si musel odskakovať od nudy pre jedlo, pitie ... však to poznáte. Čakal som nejaký zvrat, ktorý film premení na niečo exkluzívne a niečo, čo ma baví ... no nestalo sa. Nemôžem zároveň zas povedať, že je to zlý film, práve naopak. Film má veľmi delikátny scenár a rozuzlenie príbehu - o tom žiadna. Ale proste ja niesom na takéto táraniny a dievčenské pomilovania hodné filmíčky :) To je film pre dievča, ktoré si to chce pozrieť večer so svojím chlapcom :)

Slídil (2014)

Veľmi zaujímavý a pútavý námet. Film ma takmer už od začiatku pritiahol akýmsi magnetom. Je dobre, keď si človek občas pozrie niečo, čo nenaväzuje na film, ktorý už predtým videl v inom coveri. Krimi filmy ja moc neobľubujem, ale zároveň ich ani neodsudzujem a pri príležitosti si rád pozriem, keď to za to stojí ! Do úlohy sociopata L. Blooma sa slizký ksicht J. Gyllenhaal hodí dokonale, priam až 100% stvorený na úlohu takého maniaka. :) Bol som s filmom nad mieru spokojný.

The Gambler (2014)

Čakal som niečo iné, ale táto melódia v podaní M. Wahlberga mi dokonale sadla a vôbec som sa nesťažoval. Od začiatku som vlastne čakal niečo podobné ako "Oko berie", ale vlastne som si tento film užíval viac, než keby bol iný scenár. Priznám sa, že miestami mi aj poriadne dvíhalo adrenalín zaňho ! Takto riskovať peniaze, to nedokáže hocikto.

Živí mrtví (2010) (seriál)

1. séria - 55% To, čo ponúkla prvá séria je dosť chabé a dá sa určite povedať, že nepochopiteľne nadhodnotené "niečo", čomu sa nedá povedať horror. Je to len o zombie a partii, ktorá uteká pred "mrtvákmi", aby ich nezožrali. Som sklamaný z prvej série, ale z dlhej chvíle si to človek rád pozrie, keď už nemá čo pozerať. 2. séria - 75% Vlastne zisťujem, že seriál Walking Dead nie je až taký odpad, ku akému som ho prirovnal v komentári prvej série. Fakticky, prvá séria bola strašne nudná a monotónna - nevyznela z nej skoro žiadna akcia a zaujímavý príbeh s dobrodružstvom. Nuž, ale o druhej sérii sa to už nedá povedať. Začala už od prvej časti naberať na obrátkach a ponúkla celkom dobré posedenie pri filme. Miestami som sa dokonca pristihol, že ma Walking Dead začal baviť až natoľko, že sa teším na ďaľšiu časť. :) To je vlastne znakom dobrého a kvalitného scenáru, kde sa divák nevie dočkať nasledujúceho dielu. 3. séria - 70% Je celkom škoda, že sa tretia séria ubrala dosť otupelým smerom a zastagnovala na plnej čiare. Vlastne sa celá séria tiahne v slušnom stereotype. Jedna "zaujímavá" zmena voči bitkám proti "mrtvákom" je to, že tretia séria ponúka celkom nový pohľad na vec a to je bitka voči ľuďom o bezpečné územie na prežitie. Taký "malý" Survival instinct :) Koniec koncov, tretia séria si týmto ťahom ubrala na tempe a zaujímavosti príbehu. Kvalita šla dole, ale seriál je stále fajn a pozerateľný. Teším sa na 4. sériu a čakám na kľúčové momenty seriálu.

Sinister (2012)

Nápad, či námet tohto typu sme už videli 1.000.000 krát, no ako vidíme, stále je čo točiť a skúšať to isté, či náhodou neuspeje. Horor typu: Presťahovali sme sa do nového domu, minuli sme všetky peniaze, čo sme mali a musíme to nejako vydržať - presťahovanie nie je už možné, sme videli už nespočetne krát. Nuž, Sinister vypovedá o niečom takomto, ale kto nie je náročný a dokáže si pozrieť aj pozreté, príde si na svoje, lebo i keď je to béčkový horor, má Vám čo ponúknuť a príbeh je celkom zaujímavý.

Pryč od pece (2013)

Pár slávných hercov, pár scénok "utrhnutých z reťazi" a celkom zmyselný scenár. No čo si budeme hovoriť, ďaľší z tích, ktoré sú tu na dennom režime. Obyčajný priemer, no ak sa nudíte, určite pobaví, treba sa len odhodlať na slušné krimi.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Ani náhodou sa to kvalitou nepodobá slávnemu animáku "Madagaskar", ale za to má film svoj vlastný šat a predstavuje sa v úlohe troch tučniakov, ako ich poznáme zo samotného Madagaskaru. Tučniaci samotný sa najviac preslávili ich hláškami, humorom a skvelými akciami, ktoré podnikajú. Ani tu sa určite nebudete nudiť a fakt sa je na čo pozerať - akcia pre ich vlastné prežitie, skvelý humor a slovenský dabing, ktorý im proste sedí. Animák hodnotím kladne, no nie na 100%, toľko má len samotný madagaskar, toto je cover. :)

Pašerák (2014)

Docela dokonalá sračka. SPOILER - Príbeh zobrazuje mrzkého Raya, ktorý je tzv. "naivný chudák", ktorý sa nechá nahovoriť kamarátom z detstva na pašovanie drog. No už od počiatku je zrejmé, že to nedopadne akosi chválihodne, ba až s vysokou dávkou dementnosti.... (či neprofesionality pri pašovaní?) Nezvyme si to ako chcete, jednoducho a skrátka celý film sa točí v jednej motelovej izbe, za účelom vysratia sa do záchodu so železným sitkom. Naivný pašerák robí čo môže, aby nepoputoval priamo do väzenia, tak v sebe zadržiava kondómy s drogami viac ako 10 dní. Pozrite si sami :)

Americký sniper (2014)

Som muž, ktorý od malička dáva prednosť tématike II. sv. vojne vo filmoch i v knihách. Čo je vlastne akési menšie zaujatie voči dejinám ako takým. Ako chlapec som mal rád dejepis, priznávam :D Nuž, tento film je vojenského rázu, no má to od čias II. sv. vojny veľmi ďaleko. Dosť dlho som sa vzpieral a odolával pokušeniu pozreť si tento film, no keď k tomu konečne došlo, nemôžem povedať, že ma nezaujal. Práve naopak ... je to príjemná zmena nahliadnuť do terajšách čias, čo sužujú krajiny na juhu. Viditeľne mentalita, ktorú ovláda teroristická propaganda (na istých miestach) má čo ponúknuť i vo filme. Nikdy som sa nezaoberal a ani sa neplánujem zaoberať myšlienkou modernej vojny, no vidieť čo sa deje v skutočnom svete v modernej dobe nie je na škodu. Je to tak trochu ako keby si zapnem správy o siedmej hodine večer.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Chuťovka pre príjemné posedenie v kine - celkom to stálo za to, môžem tvrdiť. Pravdou síce je, že som čakal niečo iné, ale ani to, čo som videl na striebornom plátne nebolo zlé. Miestami zbytočné scény a detinský scenár, ale to patrilo k filmu. Od prvého traileru som si film idealizoval skôr do hry "Mafia", so skutočnými scénami a skutočným príbehom. No netreba zabúdať, že sa pozeráme na FANTASY film, čo vysvetluje nevysvetliteľné :) Škoda, škoda ... viem si celkom presne predstaviť tento film šitý na mieru a trošku prifarbený fantasy motívom ala "Muži v čiernom". Na druhej strane, krásne prepracovanie, humor a nápadité akčné okienko tvorí spokojnosť diváka.