Ztracenci (1983)

Tom Cruise? Ani náhodou - jeho vedľajšia úloha ho vo filme predstavila asi toľko krát, koľko napočítate prstov na jednej ruke. Bol takmer neviditeľný. Zato P. Swayze bol celkom jasne viditeľný a zahral si svoju úlohu bitkára dobre. Film ma vkustku nebavil a nič mi nedal. Podľa mňa ukázal celkom prosto a nešpecificky život mladíkov v dospievajúcej amerike. Celé to bolo klišé a pozeral som sa na to úkosovo a "cez prsty". Chvíľami som si myslel, že sa pozerám na časozberový dokument, ktorý sa točil počas môjho detstva na základnej škole :D

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Prvé reakcie boli celkom dobré - začiatok slušný, hudba do toho pasovala i tie nadávky od Rytmusa :D Len ma akosi nebral ten príbeh, okolo ktorého sa to celé točilo. Je viac než jasné, že to Patrik vsadil celé na svoj "cigánsky život" a dospievanie, ale chýbali mi tam jeho terajšie výstupy, akcie, jeho machrovanie čo si kde kúpil a cestovanie po svete natočené na kamere. Škoda, ale ten príbeh obiehal stále len okolo jeho otca a rodiny. Takže len priemerný film

Kód Enigmy (2014)

Tvár Benedicta Cumberbatcha sa sem neuveriteľne hodila a stvárnila presne ten dojem, ktorý mal divák dostať. Nemôžem absolútne spochybniť profesionalitu hercov a obzvlášť tu pána Alana Turinga, ktorý si fakt brilantne zahral MATEMATIKA, ktorého by ste nenašli nikde v univerzitnej aule, ale priamo na mieste činu, kde sa taký, ako on hodia - výskumné centrum. Svoju úlohu si zahráva tak skvelo, priam niekedy až dych vyrážajúc, že sekundanti (výskumníci pracujúci po jeho boku) sú úplne prehliadnuteľný a nezaujímavý. Poznám len pár filmov, kde si herec musel nacvičiť mimiku a psychológiu do svojej roly, kedže hral buďto psychopata, alebo nejakého vedca. Také filmy milujem a tu Enigma sa práve zaradila medzi ne. Mimochodom tie filmy s podobným spracovaním hlavného hrdinu - Rain Man, A Beautiful Mind.

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Podobné veci som už videl viackrát a nedalo mi to nič nové. Možno som čakal nejaké emócie a strhujúce okamihy, kde si budem musieť pauznúť film - nestalo sa tak. Prečo? Jednak sa to tu dá vyčítať z komentárov, apropo film dostal lacnú TV kompozíciu, možno by si zaslúžil profesionálne spracovanie a hlbší výpich do detajlov, kdežto nebolo dosť vecí ukázaných. Ďalej to mohli dať skôr Francúzom, alebo Poliakom (keď už musíme zostať v Európe), tipujem, že by to dali lepšie. Nemci točia lepšie do porna a imitácií pornozvukov v štúdiu. Strašne mi to pripomínalo Komisára Rexa a tie ulice, kde sa to všetko natáčalo, už mi tam chýbali len dôchodcovia. Ďaľšia vec: film natáčali poloamatéri? Mne to tak pripadá a myslím, že niesom ďaleko od pravdy - podľa mňa bol nejaký casting, kde si vyberali najmrzkejších Nemcov, aby to ladilo s filmom, ktorý má Krimi-Drama námet. Nataša si taký lacný "brak" nezaslúžila, ale tak dajme tomu, že film bol pozerateľný, no ale neopakovane a bez popcornu.

Konečně doma (2015)

Práve prišiel ten deň, keď ma prvý krát sklamal Dreamworks. Čakal som oveľa viac od tak zaujímavého traileru, ale tak .... Má to aj svoje pozitíva - nešiel som na to do kina a dobre som urobil ! Človek by povedal, že spojením malého dieťaťa a mimozemšťana môže dostať prekvapivo dobrý príbeh, ale HOVNO (viď Wall-E) ... Možno tak pre malé deti, ale DW vskutku už zabúda, že animáky sledujú aj dospelý ľudia, obzvlášť tak špičkové štúdio, ktoré ponúka kvalitu za kvalitou. Toto bola spletenina kresleného príbehu pre deti so šťastným koncom, nič viac - škoda.

Cheap Thrills (2013)

Dosť lacno vyzerajúci film, tak skryto pôsobiaci, že si ho človek sotva všimne niekde na upútavkách na dobré filmy a vôbec ... Vrelo odporúčam pozrieť, celkom strhujúci film - ako to nazvať? Tak trochu komédia, thriller a krimi záležitosť. Najviac to ale hrá na komédiu v mojom prípade :) Miestami mi to pripadalo ako seriál, kde za obrovské prachy človek musí spraviť disciplínu, aby ich vyhral a nie hocjakú, ale obvykle prekonáva sám seba a to doslova. Nie každému sa to však podarí. Máte radi niečo takéto? Tak tento film namieša večernú náladu práve týmto smerom.

Houdini (2014) (TV film)

Film "maďarského frajera" Adrien Brody, ktorý si tu zahrá celkom pekné divadielko. Neviem prečo ho za každú cenu cpú do maďarských rolí, ale nejako mu to prischlo. Už vo filme Pianista si zahral niečo podobné, ale Houdini je jeho kúzelnícky triumf.

Koktejl (1988)

Pekné snímky starého New Yorku, no nič viac od filmu som nedostal a ani sa nedá očakávať. Začiatky hitmakera Toma Cruise boli asi všeliaké, no tu si rozhodne nezabodoval. Klasický americký príbeh, apropo americký sen - ambiciózneho američana, ktorý chce za každú cenu zbohatnúť. Zamestná sa v bare a začne tzv. od piky.

Barva peněz (1986)

Zase raz siaham hlboko do džbánu, až do roku 1986. Obraz a zvuk hovoria jasne za seba, že v oných časoch ešte neboli dispozície pre takú kvalitu, aká je už teraz. Musel som si dosť pridať zvuk, aby som rozumel tomu o čom hovoria, ale o tom potom. Film s hlavnou hviezdou Vincentom (T. Cruise) si tentokrát zahrá šampionát v biliarde o peniaze, o česť a aj o niečo viac. Priaznivci športových filmov si viacmenej prídu na svoje, myslím si že nieje až tak veľa filmov na tému biliard. :)

Top Gun (1986)

Celkom dobré, ale .... vždy je tam to ale ..., viac by si to užili pamätníci pred našou generáciou. Film ma v skutku bavil a dosť sa opieral a hral to na romantiku a skvelé soundtracky pre zaľúbených. Toma v týchto sweety filmoch moc nemusím, ale jemu to ide. Jeho biele zuby a úsmev patria taktiež do romantiky. Písal sa rok 1986, ešte pár rokov a bol som na svete. Ešte som ani netušil, že sa niekde na inom kontinente točia filmy TOP GUN kvality, ale muselo prejsť neskutočných 29 rokov, aby som si to pozrel aj ja :) Maveric si zahral pilota, romantika a akčného "tvrdohlavého" hrdinu.