Neznámý (2011)

Už to bude pár filmov, ktoré boli uvarené na tento spôsob. "Au, to bolí, čo sa mi stalo? Ja si nič nepamätám, kde to som?" Herec Liam Neeson je až príliš vhodný na takýto druh filmov, kde to už raz preukázal vo filme "96 hodín". Zaujímavý film, ale niečo mu chýbalo a mal dosť ťažký a pomalý spád. 3*

Cesta do zatracení (2002)

Zo všetkých tých gangsterských filmov, čo som už videl, tento patrí medzi tie najlepšie. Veľmi dobrý scenár, kde Michael Sullivan (T.Hanks) hrá otca, ktorý živí rodinu, no nie tým pravým remeslom, po ktorom túži každý muž. Rodina Sullivanovcov si žije pokojným životom v teple svojho domova, až pokým sa do hry nezamieša starší syn, ktorý gangsterkú polievku zamiešna poriadne veľkou lyžicou. Film má veľmi dobrý dej i pôsobisko, ktoré sa nachádza v r. 1931 (čas starých veteránov, čiernych kabátov s klobúkmi a starého dobrého Tomphsona). Výborné kostými, kamera, herci aj záver filmu, ktorý nebýva vždy ideálny, no v tomto filme sa akoby narodil do správneho času. T. Hanksov film zase raz nesklamal, no veruže vždy mu sadne úloha kľudného človeka s horúcou krvou, ktorá vždy prekvapí, keď to človek očakáva možno najmenej. Daniel Craig mi v tejto úlohe vôbec nesedel, najmä ksichtom. :-( Tentokrát dávam za 5*

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Keď sa púšťam do filmu s L.DiCapriom, T.Hanksom a S.Spielbergom očakávam od filmu vždy veľa. Mne sa už miestami zdal trochu nudný a dlhý, ale pobavil ma a nesklamal. Bol šitý na mieru a na moje gusto. Vždy ma vie potešiť aj to, keď sa pri filme nenudím od začiatku a toto je práve ten prípad. Film je od začiatku konštruovaný tak, aby divákovi predostrel lahký úvod, kde sa dozvie o čo vlastne ide s krátkym dobrodružstvom a motiváciou prečkať pri filme minimálne do jadra, pokým stlačí pauzu. Niekde v strede film začne ťahať dlhú líniu stereotypného príbehu a v 3/4 filmu sa to začne hrotiť s veľkými dávkami nápadov. Ku koncu ešte malá perlička s prekvapením a máme tu film hodný 4*

Terminál (2004)

Film som si pozrel hlavne kvoli tomu, že je silno motivovaný realitou a to že, ľudia dosť často uviaznu na letisku, no nie pre vojnu. Hlavným a nemenným dôvodom sú vždy víza. Kvalitne prestrené dobrodružstvo v hl. úlohe Toma Hanksa ukazuje na viacero faktov, či už "ako sa o seba postarať v takej situácii", "čo ďalej?" ale hlavne a v niektorých prípadoch možno nemožné - "odhodlanie a výdrž". Tiež som si film pozrel z toho dôvodu, lebo by som sám do Ameriky chcel niekedy ísť, no víza sú víza... :) Pekný film, bavil ma a zas som sa niečomu priučil 4*

Temné stíny (2012)

Na to, že dielo sa pripisuje T.Burtonovi som čakal niečo viac. Asi najviac na filme, čo ma dostalo a zároveň sa mi páčilo, boli Barnabášove "staromódne londýnske" hlášky, ktorími okorenil celú podstatu príbehu. Inak moc upírov nemusím, obzvlášť nie takéto príbehy. Nedalo mi však nepozrieť si film vďaka hereckému obsadeniu a dať mu šancu. Koniec koncov som sa filmu potešil a nasmial. Ale i tak nedám viac než 3* Čarodejnice, upíry, vlkodlaci...To už je staré otrepané perie. Myslím, že v tomto nič neprekoná Harryho Pottera !

Stalingrad (1993)

Pôsobivý historicko-vojenský film zo staršieho roku. Nepatrí to medzi moje obľúbené filmy, obzvlášť preto, že film poňatý z nemeckej strany mi nehral na nôtu, ale treba to videť i z tej strany, čo je dobre. Film som si pozrel na 3x, no dal sa pozreť. Zas som sa dozvedel niečo nové. Filmu dávam 3*

Projekt X (2012)

V poslednom čase som začal pozerať čoraz viac filmov točených cez kameru 3 osoby. Niektoré boli hrozné, ako napr. http://www.csfd.cz/film/232884-monstrum/ , ale tento film bol skrátka dobre vymyslený pre točenie týmto spôsobom. Zo začiatku sa mi film vykresloval ako americká sračka, kde si chlapci chcú niečo dokázať, ale čím ďalej som zisťoval, že film neukazuje divákovi len to, čo sa deje na bežnej americkej párty. Dáva do popredia celú škálu vecí, čo sú schopný vykonať opité decká a to v tom najhoršom prevedení ! Film naberal na obrátkach nesmiernym tempom, tá párty sa premenila na hotové peklo a ja som len zíral, že čo? :D Ale áno, amerika je taká, pán režisér Nám chcel ukázať v jednom filme splet všetkých udalostí a veru sa mu to podarilo. Miestami som si myslel, že to neni možné a že byť v koži toho mladého chlapca (Thomasa - narodeninového oslávenca), tak sa asi pôjdem niekam zahrabať . :-) Film som si užíval plnými dúškami, ale akosi mi nevoňal koniec, keď prišli domov rodičia.... Však prečo by sa mali aj hnevať, že? V Amerike je to bežná rutina ... :D Filmu dávam 4*

Gnomeo & Julie (2011)

Zaujímavý námet a myslím, že dobrá rozprávka pre deti. Pár scénok bolo vtipných, ale aj trápnych a suchých. Obľúbená postavička: modrý hríbik. Pre mňa taký reverzný animovaný film Júlii a Rómea (Gnómea) v šate záhradných trpaslíkov. P.S.: Rozprávka pre dorast a dospelých bude pôsobiť ako zlátanina všetkého možného - humoru, akcie a suchariny :D 3* za pobavenie sa pri tom, inak rozprávka pre deti do 12 rokov

Černá labuť (2010)

Film vo mne nezanechal veľký dojem, napriek hodnoteniu a obsahovosti. Celý film som trpel nudným scenárom, ktorý odhaloval pravdu schizofreničky Niny (N.Portman) počas celého filmu až dokonca. Pôvodne som mal v pláne udeliť filmu 2* ale záver ma prekvapivo presvedčil, že si zaslúži oznámkovanie priemerného filmu a to preto, že sa odhodlal aspoň ktomu, že zverejní svoju pointu dvoch labutí ... A teda ďakujem Ti bože, že si mi prezradil psychologickú pointu neslaného filmu až nakoniec, pokiaľ som sa ja nudil ! 3*

Tintinova dobrodružství (2011)

Perfektný animovaný film, ktorý je oblečený do unikátneho šatu prepracovaného počítačom (animácie). Trochu mi to prišlo počítačovo (arkády), trochu Jonesovsky, Sherlockovsky a málo Tomb Raider. Každopádne film mal svoje nudné stránky a aj tie úžastné, ktoré ma bavili a dodávali napätie, kvoli ktorému som si film pozrel až do konca, bez toho, že by som mal nutkanie ísť niekam preč, či si dať pauzu pomedzi sledovanie. Obľúbená postavička z filmu: kapitán Haddock, pre jeho vtipné hlášky a alkoholické obohatenie. Inak sa ku technickej stránke filmu nevyjadrujem, lebo podľa mňa bola dosť bohatá a vydarená, na čele s hudobnou vložkou ! 4*