Bolt - pes pro každý případ (2008)

Škoda jen, že je to opravdu se vším všudy pohádka, takže když se na to dívá někdo starší 15 let ( a myslím že i mnoho mladších ), uvidí v Boltovi kupu logických děr a hloupostí. Hold ale některé věci asi jinak moc udělat nešly. Každopádně příjemná odpočinková záležitost s naprosto luxusním křečkem ( bez něj by to bylo maximálně za 3* )

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

bez poradneho privehu... beze zvratu, o kterych byste nevedeli 30 minut dopredu a s minimalni porci humoru. Kdyby to nebyla futurama, nedal bych ani ty 3 hvezdicky...

Million Dollar Baby (2004)

Sakryš... Clint Eastwoodů asi půjde za chvíli do oblíbených režisérů... Viděl jsem po včerejším Gran Torinu a ty filmy prostě mají něco do sebe.

Gran Torino (2008)

V poslední době koukám na samé vynikající kousky... asi bych se měl podívat na nějakou blbost, jinak si začnu myslet, že se filmy dostaly na nějakou vysokou úroveň. Skvěle napsaný, zrežírovaný a zahraný a přitom vlastně nijak komplikovaný a velmi pravdivý film.

Wrestler (2008)

Darren Aronofsky je pro mě asi nejoblíbenější režisér a proto je mi trochu líto, že nedostává možnost točit filmy hodné jeho talentu. Bohužel ale neznám pozadí natáčení tohoto snímku a proto nemohu posoudit, zda to bylo jeho přání, či ho k natoční filmu dohnala komerčně ne zrovna úspěšná Fontána. Wrestler je však určitě dobrý film, ve kterém mě ale pořádně chytl až závěr, který opravdu stojí za to.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Neviděl jsem sice zatím všechny díly, ale jsem za dvěmi třetinami a bohužel mu již trochu dochází dech. Jinak jde o velmi povedenou kriminální záležitost, na kterou se ale nedá dívat v unaveném nebo jinak poznamenaném stavu. Většinou jsem si musel seriál pozastavovat abych dočetl titulky a pochopil, o co se vlastně jedná, takže pokud neumíte japonsky a nebo nemáte IQ přes 150, nejde zrovna o oddechovku. Doplňuji po shlednutí posledního dílu. Nenapadá mě nic jiného než perfektní záležitost, posledních asi 5 dílů jsem viděl v řadě a jinak to ani nešlo. I když se konec dá předvídat, stejně je podán naprosto dokonale. Jeden z mála seriálů, který věděl, kdy skončit. Škoda, že to neumí téměř žádný z amerických tvůrců.

Hvězdný prach (2007)

Celý film bych shrnul jako naprosto perfektní záležitost, které ubližuje nedostatečný rozpočet. Někdy se udivuji, na jaké kraviny filmová studia dají prakticky stovky milionů dolarů. Když se jedná o film postavený na velmi dobré knize, kterou jsem mimochodem četl, a tím pádem s dobrým scénářem a s potenciálem na perfektní efekty, to najednou není peněz nazbyt. I přesto je ovšem film velmi vtipný a těží z Gaimanovy knihy. Perfektní pro večer s partnerkou.

Město duchů (2008)

Britský humor v americkém filmu. Asi se nechytá na britské seriály, ale za zhlédnutí určitě stojí. Pokud k tomu umíte rozumě anglicky, určitě si užijete šílené rozhovory. Jinak jde o příjemný film pro nenáročného diváka.

Kung Fu Panda (2008)

Hodnotím po třech shlédnutích... Docela pěkný animák s několika opravdu vtipnými momenty docela rozumě rozloženými do celé délky, takže vás udrží v bdělém stavu. Ale Pixar je prostě Pixar a pokud zrovna máte na výběr, kung fu pandu bych nechal až na jindy.

Temný rytíř (2008)

Myslím, že veleúspěšnosti filmu docela dost přidala smrt Heathe Ledgera. Většina časopisů a médií rozhlásila, že jej „zabila“ jeho role, která mu pošramotila nervy a každý to pak chtěl vidět na vlastní oči. Tím určitě nechci jeho výkon snižovat, protože je skvělý, ale myslím si že pomohl k úvodnímu boomu tohoto filmu. Byl jsem na české premiéře a měl jsem od filmu zřejmě přílišná očekávání, která pro mě film spíše zbytečně zhoršila. Nepřijde mi totiž, že by si zasloužil být na prvních pozicích žebříčků ať už tady, nebo na imdb. Současný stav mi již přijde jako mnohem více odpovídající. Pokud jste film ještě neviděli a máte to v plánu, raději si o něm moc nečtěte, ať pak nemáte přehnaná očekávání jako jsem měl já.