Ztraceni (2004) (seriál)

Hltala som každú epizódu, niektoré úplný mindfuck, niektoré emočné, niektoré milé. Každá mala niečo do seba. To napätie pred rozuzlením je na tom všetkom to naj. Utkvel mi v pamäti ešte dlho po poslednej epizóde. Prosím, ak to pozeráš, vydrž do konca. Stojí to za to :).

Gravitace (2013)

3D skvot pre oči. Tých 91 minút mi v kine ubehlo až prirýchlo. Začiatok peckový, vizuál krásny a Sandra - klobúk dole! Nádherný film.

Nevědomí (2013)

Tento film mi behá po rozume stále. Prešiel už rok od jeho zhliadnutia a stále si naň spomeniem a som neskutočne šťastná, že som mala tú možnosť si ho pozrieť. Je dokonalý, nádherný a moja averzia voči Tomovi s ním raz a navždy skončila :D. Možno iných ľudí až tak neohúril ale mňa z nejakého dôvodu dostal. Soundtrack je neskutočný, som rada, že som objavila M83 a samozrejme 'Oblivion' je tá najdokonalejšia skladba (raz si ju dám namiesto svadobného pochodu, rozhodne!).

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Tento Škót nie je len taký obyčajný týpek. Je to skvelý človek, ktorý vás so svojou late late show rozosmeje nech sa deje čo sa deje, aj keby váš deň bol tým najhorším vo vašom živote, aj keď paradoxne si toho odžil on sám až priveľa na jednu krehkú ľudskú bytosť. Prečítajte si jeho knihy. Tento chlap je ztelesnená inšpirácia. “Between safety and adventure, I choose adventure.”

Hranice života (2005)

Well, tento símok vám dá toho veľa. Ani jednu jeho sekundu tvorcovia nepremrhali. Od začiatku až po koniec raketové tempo - ak sa zrovna nesústredíte na to, aby vám dejovo nič neuniklo, môžete sa kochať skvelou kamerou alebo strihom a nenormálnymi detailami. Vyvážené, merané na milisekundy, skvostne vyšperkované. Je to tak jednoduché až je to komplikované. Samove nohavice, zvuky, schody, vetičky, rozdvojenia, dvojičky, ľudia. Vždy sa nájede malý detail, ktorý čaká na objasnenie. Ak to zvládnete, bravó. Ak nie, to absolútne nevadí. Tak si vychutnajte aspoň to, ako vás tento snímok omámil. A to aj bohate stačí; objasnenie všetkého je len pre najvnímavejšie mysle. A aj keď ste si už stopercentne istý, že ste pochopili grand finále, stále sú tu iné možnosti. Alebo môžete rozjímať nad existenčnými otázkami, ktoré si v tomto snímku nájdete. Tých vecí je tam hojne. Rozhodne súce na viac zhliadnutí. A vlastne, kto by to čakal. Jedno veľké prekvapenie. Vkusné prekvapenie. Každopádne, je to umenie. Všetko záleží od uhla vážho pohľadu.

Velká ryba (2003)

Nádherný film, až ma to prekvapilo, že sa za tak malým snímkom skríva tak veľké srdce. Ako uliaty na moju dušu. Čistý sen. A Eddie Vedder, teda celý Pearl Jam na záver, najlepšia čerešnička na torte, akú si viem predstaviť.

Útěk do divočiny (2007)

Najzmysluplnejší, najnádhernejší, nakrajší, najgeniálnejší, najšťastnejší a zároveň najsmutnejší snímok, aký som kedy videla. Ako keby bol šitý práve na moju dušu, srdce a myseľ a kradol mi myšlienky a trápenia priamo z hĺbky mojej bytosti, nechávajúc za sebou len slzy a úsmev. Neverím, Sean Penn. Si jednoducho geniálny. " I'm going to miss you when you go. I will miss you too, but you are wrong if you think that the joy of life comes principally from the joy of human relationships. God's place is all around us, it is in everything and in anything we can experience. People just need to change the way they look at things. "

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinov štýl a rukopis je geniálny, jedinečný a nezameniteľný. Ďakujem bohu za týchto stoštyridsať minút precízne vyperličkovaného príbehu, za všetky tarantinovské dialógy, hudbu, kameru a atmosféru. Tento snímok má jednoducho všetko, čo by mala filmová perla mať. Lecker!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Well, možno to nie je najlepší film, aký kedy vo svojom živote uvidíte. Pre polovicu z vás nebude ani nadpriemerne geniálny a pár z vás mu možno dá aj menej ako tri hviezdičky, no.. pre mňa je v niečom špeciálny, niečo ma v ňom tak ohúrilo, že ešte teraz, dávno po desiatkách hodín po jeho zhliadnutí v kine (s popcornom v ruke, ako inak), k nemu moja myseľ počas dňa zablúdi, a to sa u mňa nestáva často. Či to bol skvostný opening, skvelý Daniel alebo Rooney, ten príbeh alebo Fincherov rukopis, to vám nepoviem, lebo ani neviem. No mal svoje kúzlo a v mojom srdci si našiel špeciálne miesto.