Přátelé (1994) (seriál)

Ak chcete siahnuť po niečom, čo z vás za necelých dvadsať minút zmetie všetku zlú náladu, problémy a starosti, a chcete sa zasmiať, rozhodne si zapnite Priateľov. Prvé série sú priam dokonalé, záverečné postrádajú tú spontánnosť a humor tých skorších. Ale stále stoja za to. Kiežby som aj ja žila takto, so svojimi Priateľmi. Forever. And ever.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Jednoducho ma nadchli. Všetci do jedného. Ich (pre mňa) precízne vykryté charaktery ma fascinujú, činy udivujú a konce všetkých epizód nažhavujú na ďalšie a ďalšie spŕšky Billovej lásky, Sookienych medzier medzi zúbkami ;) a potoky krvy. Dokonale vypracovaný dej, pri ktorom mi neraz v údive poskočí obočie. Nikdy neunudí, prekvapí, fascinuje.

The Doors (1991)

Jim mal ten typ hlasu, ktorý vám povie "Skoč! No tak, skoč!", a vy s radosťou skočíte. A ešte sa mu za to aj poďakujete. Visela som na každej Kilmerovej replike a s radosťou som mu to žrala. Užasnutie, to je ten správny výraz. No s pribúdajúcimi minútami mi ho bolo čím ďalej tým viac a viac ľúto a s každým ďalším koncertom sa mojou tvárou opakovane spolu so všetkými členmi kapely prebleskovalo pobúrenie. Jim mal všetko. Slávu. Peniaze. Ženy. HLAS. Charizmu. No jednej veci mal až žalostne veľa a tá ho nakoniec aj zabila. Každopádne, úžasný spôsob, ako si pripomenúť the Doors. Naozaj odporúčam každému fanúšikovi.

Počátek (2010)

Na začiatku akéhokoľvek filmu máte titulky. Väčšinou. No a keď pred vás hodia meno Christopher Nolan, poviete si "Paráda, toto bude bomba!". Potom na vás vyšteknú "Leonardo DiCaprio!", a vy na to "Whoa! Tak toto bude nářez". Pri mene Hans Zimmer vám začnú tiecť slinky, no a pri menách ako Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page a Marion Cotillard máte už oči tri krát prekrútené o tristošesťdesiat supňov, v gatiach plno a jazyk vyplazený až po zem. No a toto je len slabý odvar toho, čo dostanete, ak to vydržíte do záverečných tituliek. Thrust me. Ja som nič podobné za svojú krátku životnú kariéru nezažila, nevidela, necítila. Ja neviem, jednoducho ma dostal. Zákerný, tajomný, neskutočný, snový film, ktorý mi nedal spávať dlhú dobu a nahneval ma, že nedostal Oskara za najlepší film. Dokonca ani Leo nevlastní ani jednu zlatú sošočku. Chudák. Zatiaľ. Už by si zaslúžil. Myslím si. Bol jednoducho geniálny. Ako všetci ostatní z tohto filmu. A Hansova hudba - jedna neskutočná mňamka, hlavne Time. Naozaj, keby som mala posledných pár minút na tejto planéte, a mám šancu vybrať si jednu skladbu, alebo song a počuť ju ešte raz pred tým, ako by som sa dostala niekde pod zem hlinitú, vybrala by som si Time. Niečo tak neskutočné, graciózne, velkolepé.. fu.. No a takto by som sa tu vedela rozplývať nad každým jedným momentom, scénou, klapkou, hercom, skladbou, ktoré sa v tejto snímke mihli. Naozaj, ak ste to ešte nevideli, tak ste urobili najväčšiu chybu vo svojom živote.

Fantom opery (2004)

A práve tá chrapčavosť, ukričanosť, neprofesionalita, neopernosť a.. "rockovosť" Gerardovho operného spevu sa mi páčila.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Aj keď v tomto seriáli je napchatých až prekvapivo veľa už existujúcich zahraničných seriálov, začínajúc Doktorom Housom, CSI končiac, je to až prekvapivo.. pozerateľné. Má to nejaký ten švih, aj keď vo väčšine epizód sa skoro nič svetoborné neudeje,no je to všetko tak pekne obalené, že im to žeriem. Hodnotiť po prvej epizóde sa nerobí, deti!

Milý Frankie (2004)

Tá úplná nenápadnosť a jednoduchosť tohto filmu je jeho jedinečnosťou. Veľmi milé. Nevinné. Smutné. Dojemné. Romantické, aj keď žiadne slovíčko 'milujem ťa' nepadlo. DOKONALÉ.

Forrest Gump (1994)

Forrest je pre mňa priam kultová záležitosť; malý veľký film plný nezabudnuteľných myšlienok, gagov a vetičiek. Utíkej, Forreste, utíkej! Ako ja ľúbim tento film, to sa ani nedá popísať! Gump vám jednoducho prirastie k srdcu. Ťuťulko, ktorý je napriek jeho menej kvalitnej mozgovej hmote dobrák od kosti a naozaj interesantná osôbka; zažil viac zaujímavých a vtipných situácií, ako veľa z nás dokopy; stretol sa s ľudmi, kráľmi vo svojom obore, bol vo válke, lovil krevety a investoval přes ovoce. Neobvyklý snímok, len jeden svojho druhu.

Vzkaz v láhvi (1999)

Kto mal rád knihu neohrnie nosom ani nad filmom. A Paul Newman jednoducho nemal chybu!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Pre bežného smrteľníka film priemerný, pre fanúšika siedme nebo. A ja som niekde medzi, lebo sa tam.. jednoducho nič nedialo! Čisto vysvetľovací nábeh na dúfajme že lepšiu druhú časť, zaobalený do peknej hudby, pekných efektov, pekných.. kadečoho. Ale. Niečo mi tam.. chýbalo.