Mr. Bean (1990) (seriál)

Ach, kto môže byť dokonalejší ako Pán Bean, majiteľ Chrobáčika, ktorý sa už dnes azda ani nevyrába, osamelý brit, ktorého jediným priateľom je plyšový medvedík, a kam príde tam ho nájde nejaká katastrofa? Kto by ho nemiloval? Scénky originálne; vtipné; Atkinson ako herec neskutočný, jeho mimika ma vždy dostane. Mám ho rada od malička a dodnes sa smejem na jeho divných zážitkoch. P.S.: a nezabudnite ísť do obchodu aj so surovou rybou, ak si chcete kúpiť špičkovú panvicu, zubnú kefku vždy najprv vyskúšajte a pozor na cudzie kreditky! :)

Čistá duše (2001)

''Classes will dull your mind, destroy the potential for authentic creativity.'' Film, ktorý ma dohnal k slzám. A nie raz. Bravo, pane Nashi. "Perhaps it is good to have a beautiful mind, but an even greater gift is to discover a beautiful heart. "

Srdce a duše (1993)

''walk like a man, talk like a man'' Veľmi príjemná rodinná komédia, aj keď je v nej čo doťahovať. Dej mohol byť trolilinku pútavejší no scéna s prevteľovaním to zachránila.

Sherlock Holmes (2009)

S veľkými obavami som vstupovala do kinosály a modlila som sa aby úvodné upútavky neboli lepšie ako celý film - recenzie na webe neboli bohvieako kladné. No opak bol pravdou. Celých tých 128 minút som sa tešila aký skvost to pred sebou mám a pýtala som sa, kto to dopekla hrá Sherlocka? O Robertovi som nikdy predtým nepočua a nakoniec sa tento charizmatický chlap stal mojou all-time number one, je neskutočne nedoceneným talentom. Ďakujem bohu, že skipli celé trápne úvodné titulky a vymenili ich za bravúrny soundtrack - mal detail, no neskutočne poteší. Tohto Sherlocka som videla aspoň 20x a odverklíkujem vám hocakú scénu naspamäť, no stále sa pri ňom nasmejem. To ''flirtovanie'' medzi Sherlockom a Johnom je jednoducho nazasmiatie. Zábavné, napínavé, prekvapivé. Môj dlho najobľúbenejší film. 5*

P.S. Miluji Tě (2007)

Zo začiatku komédia a potom príde šok a vy si uvedomíte aké je to strašné stratiť milovanú osobu, ktorá ešte nemusela umrieť. No aj mŕtvy sa vedia trošku pobaviť a Gerry pripravý svojej trúchliacej milovanej prekvapko. Veľmi zaujímavý nápad na film; Gerard opäť perfektný ako vo väčšine filmov; a znovu mi Hilary pripomenula aká je skvelá herečka. Nejedna slza mi stiekla po líci. 5*

Sherlock (2010) (seriál)

Som veľká fanúšička všetkého čo je čo i len trošičku späté so Sherlockom. Pri čítaní tých oných bravúrnych kníh mi v hlave vzkrsla myšlienka - prečo nesfilmujú Sherlocka a nevytvoria jeden z najúžasnejších seriálov na svete? A tu to máme. No Sherlock v ruke s iPhonom od Apple a notebookom? To by ma vživote nenapadlo.Tento seriál je viac ako dokonalý. Vizuálne spracovanie bombové, soundtrack úžasný. Zo začiatku som sa bála či zvolili tých správnych hercov na stvárnenie týchto britských bohov, no lepšie vybrať ani nemohli. Dúfam, že nás režiséri nenechajú čakať príliž dlho a ďalšia epizóda tu bude čo nevidieť :).

Hra (1997)

What do you get for the man who has... everything? A čo takto hru, v ktorej ani sám hráč nevie čo je skutočnosť a čo len výmysel? Prekvapivé scény a stále nové záhady, výborný Michael Douglas v hlavnej úlohe, po boku Sean Penn, čo viac by si mohol divák priať. Film má primerané tempo, nie je pasáž, v ktorej by som sa nenudila, posledných desať minút ma postavilo zo stoličky. Excelentné. Videla som ho azda už päť krát, no jednoducho ho milujem.