Temný rytíř (2008)

Mám trochu obavu, že největší podíl na takové popularitě tohoto snímku má právě smrt H. Leadgera. To mě trochu mrzí. Jde o nejlepšího Batmana vůbec. Mám hodně rád ty první od T. Burtona, ale přes 20 let udělá s filmy hodně. Tento je nabitý k prasknutí skvělými efekty, dobrými hereckými výkony (slespoň u většiny) a strhující akcí. Ch. Bale je u mě jako herec hodně vysoko. V Temném rytíři ho ale výkon H. Leadgera trochu zastiňuje. Ovšem filmu to neubírá na ničem. Pro mě úžasný kino-zážitek. Dlouho po tom jsem nebyl na ničem lepším.

Bathory (2008)

Velmi povedené zpracování donekonečna omílané legendy. Sympatičtí herci, skvělé herecké výkony a výborně pojatý příběh. Za tohle mi ty prachy stály. Plus nádherný song od K. Knechtové.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Nééééééééé! To bylo za trest. Ani nevím, za co ty dvě kvězdy dávám. Pornografické zpracování legendy, na kterou jsem čekal měsíce, mě zklamalo absolutně. Herci byli dobří, prostředí natáčení dobře volené **. A tím to hasne. Otřesný dabing, kterého jsme byl svědkem, mi celý film zhnusil. Že byly ženy krásné, bych hodnotil kladně, kdyby se alespoň někdy oblékly. Závěrečná scéna s hákem byla jediná povedená. Poslední záběr mi ale vyrazil dech. Kdy již zavěšený Jánošík pomalu umírá a hledí do kraje a na těch kopcích to elektrické vedení....

Poslední samuraj (2003)

První film, ve kterém je T. Cruise výborný od začátku až do konce. Úžasný historický snímek, který zachycuje kouzelné prostředí středověkého východu. Skvělé herecké obsazení a výborná režie. Na konci mi i slza kápla, když se poslední samurajové vrhají vstříc jisté smrti. Famózní! 95%

Kolja (1996)

Klenot české filmografie. Dojemný příběh se skvělým Z. Svěrákem. Víc k tomu nemohu říct.

Gran Torino (2008)

Nejraději bych se vyliskal, když jsem teď po delší době našel ve svém hodnocení 4*. Clint Eastwood v tomto filmu exceluje nejen jako herec, ale hlavně jako režisér. Snímek poukazuje na současné problémy hlavně v mladších vrstvách populace. Závěr filmu je výborný a totálně mě přikoval ke křeslu. Nevidal jsem ani hlásku, než se rozjeli titulky. 98%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Není to dlouho, co jsem hodnotil Tenkrát na západě. Tento snímek patří mezi mé top dva westerny spolu s tímto. Dokonalá kulisa, dokonalá hudba (E. Morricone), skvělí herci (všichni tři) a dokonalá režie, děkuji pane Leone. Nejednou mi mrazilo v zádech. Takto si představuju western. Škoda že dva díly, které tvoří s tímto trilogii, jsou o třídu níž, leč o dvě výš než westerny moderní. 100%

Earth (2007) (TV film)

Jsem blázen do přírody, hlavně teda té živé, a na dokumenty tohoto typu se vždy rád podívám. Bohužel varování stran tání ledovců už přichází pozdě. No pozdě, je pořád málo lidí, co by s tím chtěli něco dělat. Tak se o to postará příroda sama! Krásný dokument. Teď sleduji onu sérii Zázračná planeta a jde o prakticky to samé, jen více rozebrané a rozsáhlé. Film velmi povedený!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Prostě klasika. Mrzí mě, že, když jsem to viděl poprvné, bylo to s dabingem. Ale věřím, že tak silný zážitek by původní znění jen zesílilo. Oprávněný oscar za scénáč. Parádní herecké výkony (Travolta, Jackson, Willis, Thurman, Keitel) a z 90% úžasný Q. Tarantino. 95%

Tenkrát na Západě (1968)

V mém srdci uvízlo už mnoho westernů. Ale jen dva hodnotím na 99%. Děkuji pane Leone. To procento, které tomu chybí do sta, dodává nepřekonatelný E. Morricone a jeho hudba.