Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ze všech Pánů prstenů se mi tento líbil nejvíc. Velkolepé bitvy a hlavně dokonalé, ač očekávané vyústění příběhu. Klobouk dolů před P. Jacksonem i celým hereckým obsazením. Celá série u mě 95%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Natočeno v podobném duchu jako první díl a stále stejně dobré! Někdy mě mrzí, že jsem knihy opravdu nečetl, užil bych si to asi i víc. Ale já si to užíval i tak! Chtěl jsem dát hvězdy jen čtyři, páč to ten první díl u mě nepředčilo, ale za postavu Gluma bych i dvě další přidal.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Knihu jsem nečetl. Někdy si říkám bohužel, některé hlasy mě ale varovaly, že bych nebyl nadšen. Když jsem tento film viděl poprvé, seděl jsem celé 3 hodiny jako přikovaný. Opravdu mě to dostalo. I když se některé scény táhly, většinou to zachránilo kouzelné novozélandské prostředí. Maximální spokojenost. 90%

Black Books (2000) (seriál)

Tohle je typický britský humor a člověk na to musí mít náturu. Docela chápu, že se to prostě někomu nelíbí. Ale já byl unesen. Díky Bernarde, žes mi zpříjemnil, bohužel jen 18x, život!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Chtěl jsem tomuto kultovnímu seriálu vzít hvězdičku za poslední dvě série, ale když jsem u toho teď párkrát seděl, byl bych sám proti sobě. Pořád jsou skvělí!

Přátelé (1994) (seriál)

Klasika, kterou nikdy žádný seriál nepřekoná. Klenot mezi sitcomy. Nekonečný (už teda skončil) seriálový příběh šestice nehrdinských hrdinů. Jediný díl neklesl do podprůměru a u každého jsem se nadmíru bavil. Herci jeden lepší než druhý, své role ztvárnili dokonale. I když pořád nechápu, co kdo chtěl říct postavou Phoebe. Budiž. Teď trošku z druhé strany. Zpráva pro ty, kteří dali odpad!. Buďto jste viděli jeden díl, který Vás hold nenadchl, pak tedy nemáte co hodnotit seriál a nebo Vás něco na tom seriálu učarovalo, že jste se na něj prostě dívali. Pak už ho nelze hodnotit odpadem, ne? Přestaňte se zviditelňovat silnými řečmi! V životě nepochopím, jak Přátelé mohou mít slabší hodnocení než How I met your mother, které jde dílem co dílem do větších sr...k. Chjo. 100%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První tři série tohoto sit-comu byly vážně výborné. Hrozně jsem se bavil. Ale od začátku té 4. musím ubírat za sérii po hvězdičce. A jestli to tou 5. neukončí, budu pokračovat. Nucený humor, který mně už ani nepřijde vtipný, začíná být spíše otravný. Klidně se mnou nesouhlaste, ale kam se hrabou první série! Připadá mi to trochu, že už tvůrci vaří z vody. Marshall a Lily byli nejlepší, teď jsou díl od dílu trapnější. Můj názor. ||||| doplnění: HYMIM a jeho 6. série je teď v plném proudu a já prostě plním sliby. Klesám na **. Důvod? Seriál, který se z počátku zdál být opravdu kvalitní náhradou za ukončení Přátel jde dílem po dílu do totálního hnoje!!!! Bože a vy to nikdo nevidíte? Že jde jen a pouze o trapný pokus kopírovat právě Friends?? Nepřijde Vám to?! Každej z nich je úplně jiná povaha, jaká náhoda! Seriál se odehrává na jednom max dvou místech, byt a bar, kde sedí u jednoho stolu - vždy, jeje, to je náhodička. Barney je až podezřele moc podobný na Joeyho. Myslím, že ho má tak trochu imitovat. Ještě dvě série a odpad! jak vyšitej! ||||||

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Seriál, který mě svou první serií dostal totálně do kolen a na konci sedmé už nejspíš budu trpět artrozou. Troufám si říct, že jde o tak trochu pokračovatele Přátel. Stále skvělí dr. Cox a dr. Kelso, doplněni J.D, který se spíše pohybuje svým humorem nahoru a dolu, pár Turkeltonů vždy výborný, Eliot trhlá ideálně, šikanovaný Ted, uchýlný Todd a na 100% bodující údržbář. Asi obrečím poslední díl...

Nejkrásnější hádanka (2008)

Katastrofální pokus o pohádku. Jinak to ani nejde nazvat. Pohádky byly odjakživa pro děti. Co si z tohoto pokusu dítě odnese? Že nejlépe dopadne ten, kdo si napochoduje na zámek jako "king of the world" několik desítek minut tam machruje, dělá jedno blbější rozhodnutí za druhým a podobně? Že v té době postrádalo jednání jen trošku slušného chování? Výborně, pane Troška! Mrzí mě, že až budu mít děti, budu se muset na každou pohádku podívat sám, než jim to pustím, páč netočit povedené pohádky teď začíná být v módě. Hrůza a děs!! Hvězdička je za jediné dvě příjemné postavy filmu, a to pana Táborského jako fajnového loupežníka a pana Potměšila, co by výborného krále, který z tohoto paskvilu udělal alespoň místy komedii. Kdyby měl více prostoru, možná by to mělo i hvězdičky dvě. Mrzí mě to, ale je to tak.

Máj (2008)

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Takto zprznit klenot české poezie?! To vážně? * za výkon pana Třísky, * za dobrou hudbu (Support Lesbiens) za to, že nemám psychickou újmu. Otřesní herci, otřesně natočeno, otřesné všechno... Pardon, ale tohle je moc. Pornograficky to fakt zpracovávat nemuseli...