Panty & Stocking with Garterbelt (2010) (seriál)

Vraj posledný peckový seriál GAINAXu (to sa ešte uvidí) a mne sa dosť ťažko hľadajú slová... Určite P&S+G stoja za pozretie. Bolo to akčné, vtipné, audiovizuálne našlapané, no proste veľmi dobrá zábava!

Pár nenormálních aktivit (2013)

Dosť zlé... Nepomáhal mi pri tom fakt, že filmy podobného charakteru moc neuznávam a taktiež som nevidel dosť filmov, ktoré tu boli parodované. V spoločnosti kamošov a s pár promile v krvi sa to dalo celkom vydržať. Nad pár referenciami som sa dokonca aj pousmial.

Bojovník (2015)

Prvá polovica filmu slušná, no s druhou to už bolo horšie. Prišlo klišé na klišé a s tým spojený môj útlm.

Owari no Seraph - Vampire Reign (2015) (série)

Pre mňa slabotka... Generický protagonista a jeho nesympatická banda generických kamošov bojujú proti vampírom. Keby aspoň akcia stála za to, ale i po tejto stránke ma Seraph of the End sklamal (príliš statické + kopec stillframov + strih preč od súbojov). Taktiež pozadia stáli za houby, a jednotlivé postavy vyzerali akoby často do obrazu ani nepatrili. Chcelo by to celé nejako lepšie integrovať... Štúdio WIT má rozhodne na viac. Hudba ovšem slušná.

Robin Hood a neporazitelný rytíř (1991)

Zostrihať Robina Hooda, seriál ktorý má celkovo 52 epizód, zobrať cca 2/3, ukončiť ho niekde pri nejakej väčšej udalosti, ktorá samozrejme je ešte pred celkovým finále a následne vydať to ako jeden film je bullshit. Keby aspoň nasledovalo filmové pokračovanie pokrývajúce zvyšok príbehu, ale dežé! Nuž nalejme si čistého vína! Jediný dôvod prečo som Robina Hooda a neporaziteľného rytiera pozeral, bola jeho slovenská lokalizácia. A to je podľa mňa najlepšia časť tohto "diela" – dabing je skutočne perfektný. Nemôžem však tento film odporučiť nikomu, pokiaľ vás nezaujíma licencovanie anime Slovákmi tak ako mňa... Jedine možno tak deťom s jednociferným vekom, ktoré si nevšimnú šialné tempo deja. Animácia a hudba sú fajn, dokonca aj akčné scény sú napínavé a pekne spravené, ale aj tu by som však mohol povedať, že sú lepšie alternatívy čo pustiť deťúrencom. Takto to ale rozhodne za Váš čas nestojí. P.S. Možno sa niekedy pozrem na zúbok seriálu, ale to nevidím v najbližšej dobe...

Sósei no Aquarion (2005) (seriál)

Genesis of Aquarion je solídny / mierne nadpriemerný / decentný mecha seriál. Zobrazuje náročný boj ľudstva s tajomnými Shadow Angels (trochu tradičnejší ako v Evangelione) za pomoci troch špeciálnych stíhačiek - Vectors, ktoré sa dokážu navzájom kombinovať a vytvoria silného robota Aquariona. (tomu vždy predchádza veľmi pamätná orgazmická sekvencia) Možno to znie komplikovane a nie veľmi originálne, ale verte mi, že toto je iba stručné zhrnutie. Seriál je podobného rangu ako už spomínaný Evangelion a postupne sa dostávate k hlbším témam, psychológií jednotlivých postáv a aj ku kadejakým reinkarnáciám, šokujúcim zisteniam a iným zábavným enigmatickým záležitostiam. Dej je epizodický, a ako som niekde počul, dal by sa klasifikovať do kategórie „monster of week type“, s roztrúsenými menšími zisteniami a udalosťami ústiacimi k už tradične epickému a naplňujúcemu finišu. Ak máte radi tento žáner alebo postapokalyptické príbehy, tak pre Vás hovorím áno! Technická stránka je tiež vydarená. Roboti sú (ako som sa už naučil očakávať) 3D a vyzerajú na rok 2005 dosť dobre. Bol som vskutku prekvapený, keďže som nedávno pozeral Aldnoah.Zero, čo je o dekádu novší seriál a v ňom roboti nevyzerajú nejako výrazne lepšie.

Chart Show (2014) (pořad)

Chcel som zomrieť iba niekedy...

Mark Ronson - Uptown Funk ft. Bruno Mars (2014) (hudební videoklip)

Až nedávno som sa dozvedel, že na čsfd sú aj veci ako hudobné klipy. A ako lepšie osláviť toto zistenie ako napísaním komentáru k jednému z tých lepších hitov, ktoré som začul v roku 2014? (98% modernej hudby v komerčných rádiách nemôžem vystáť, takže...) Vizuálna časť klipu je v celku obyčajná a ničím extra nevyniká na rozdiel od prijemnej retro ladenej pesničky. Veľmi chytľavé a veľmi, ospravedlňujem sa za výraz, funky! Som spokojný, že aj dnes sa niečo až takto zamerané na nostalgiu 70-tych rokov dokáže prepracovať do povedomia širokej verejnosti a tiež omladiny. "Too hot ! Hot damn, indeed !"

Orel skalní: Král hor (2014) (TV film)

Fascinujúci, brilantne natočený dokument o kráľovi našich vtákov. Rozhodne sa dozviete niečo nové!

Mahó šódžo taisen (2014) (seriál)

Po nie veľmi vydarenom Wish Upon the Pleiades prichádza GAINAX s ďalším seriálom o čarovných dievčatách - Magica Wars. Dej je rozkúskováný na krátke arky pozostávajúce z 3-4 krátkych asi štvorminútových epizód. Každá táto časť sa zaoberá jednou magical girl (a jej familiarom), ktorá reprezentuje určitú japonskú prefektúru, a jej súbojom s príšerkami zvanými Magatsuhi, ktoré často ohrozujú miestne obyvateľstvo. Prirovnal by som to ku Hetalií akurát s viacej farebnými explóziami. A to je tak všetko. Nie je to veľmi zaujímavý koncept a rýchlo omrzí. Arky sú naviac samostatne stojace a Mahō Shōjo medzi sebou neinteragujú, takže sa nedá hovoriť o nejakom ucelenom príbehu. Pridajme k tomu podozrivé finále a máme tu niečo čo nemôžem s kľudným svedomím odporučiť. Jediným ťahákom môžu byť akčné scény či transformácie, ktoré sú vizuálne veľmi pekne zvládnuté.