Armadillo (2010)

Špičkový dokument. Doporučuji vyhnout se dabované verzi, která asi z 80% zabíjí celkový zážitek, kvůli tomu, že je originální zvuková stopa příliš tichá a celkově to pak působí strašně nudně a uspaně, když nic neslyšíte...

La Neige et le feu (1991)

Průměrný válečný film francouzské televizní produkce, u kterého stojí za zmínku pouze to, že se v něm objeví pojízdné originály tanků King Tiger a Panther. Za každý z nich dávám jednu hvězdičku :-)

Rock života (2011)

Přestože nejsem fanoušek Katapultu, tak mě to docela bavilo, ale celý dokument působí strašně nepromyšleně, jsou to prakticky jen různé scény nějak zplácnuté do sebe, režisér často pokládá naprosto idiotské otázky, které nechápou ani dotazovaní. Mě nejvíc asi odrovnala otázka: "Proč hrajete na zesáky a kytary z šedesátých let, vždyť to musí hrát blbě, ne?". Následoval velký výsměch celé kapely... Pokud se někdo pustí do takového dokumentu, čekal bych, že se aspoň trochu vyzná.

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

Na jednu stranu se mi hnusí, o kolik informací je dokument ochuzen, protože by Sověty nestavil do dobrého světla, ale na druhou stranu je to tak hezky udělané... Každopádně, kdo se trochu víc zajímá o WW2, tak se zde nic nového nedozví, protože informace jsou podány velmi stručně bez jakýchkoliv zážitků zúčastněných. Přepsané německé zprávy se v dokumentu objeví jen u událostí, kdy se to Rusům hodí :-) Když to shrnu, tak je to velmi pěkně udělaný dokument plný cenzury a z kterého se nedozvíte absolutně nic nového.

Generál Patton (2009) (seriál)

Mně to zase tak vynikající nepříjde. Viděl jsem sice jen díl pojednávající o bitvě v Ardénách, ale ten fanatický proamerikanismus mě dost vadil. K tématu se vyjadřují mladí zapálení patrioti podávající příkrášlené historky, onanují nad fotkama Pattona a pořád ze sebe chrlí, jak strašně je americká armáda geniální apod. Nepřátelé jsou líčení jako úplní tupci a zmínky o mrtvých američanech jsou úplně minimální. Celé mi to příjde jako náborovka ve stylu "podívejte se, jak jsme měli geniálního generála, jsme nejgeniálnější armáda a pojďte za nás bojovat!".... Prostě klasický dokument kvality History Channelu - přehánějme, zkreslujme a dejme tam cool 3d grafiku, aby na to koukaly i děcka.

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Znalec: Má to cenu tak 8 až 10 tisíc dolarů... Zákazník: Super, tak já za to chci 10 tisíc dolarů Rick: Dám vám za to 1500 dolarů Zákazník: OK Jedna věc je, že ten pořad je celkem slušná zábava díky zajímavým předmětům, druhá věc je, že tomu nevěřím ani ň. Už jsem na netu spoustu článků o tom, že většina kšeftů v tomto pořadu, je hraná/domluvená... Jestli nevěříte, koukněte sem: http://centraltendencies.com/2011/03/pawn-stars-is-fake/

Jmenuji se Khan (2010)

Dvou a půl hodinová reklama na šampóny

Autosalon (2005) (pořad)

Pořád se snaží dotáhnout na úroveň Top Gearu, když už to nejde zábavou, tak aspoň vizuálně, ale ani tak mu nesahají ani po kotníky. Banda nesympatických přehrávajících moderátorů, kterým nevěřím ani slovo, korunu nasazuje Jiří Dvořák, který si o sobě myslí, že je James Bond. Výběr aut do pořadu je poměrně nudný, navíc nevěřím jejich "recenzím", oni jsou schopni říct i o Fiatu Multipla, že je to nádherné auto. Všechno je to zaplacené, každé auto je strašně super, nikdy si nedovolí nějakou větší kritiku. Nuda.

Vetřelec ³ (1992)

Nenadávejte na Finchera, on snad může za to, že se během natáčení pořád měnil scénář a že mu studio diktovalo, co se bude divákům líbit a co ne? Kinoverze je tak na 3/5, Speciální edice, přestože to asi není úplně to, co chtěl Fincher je u mě za 5/5 a řekl bych, že i nejpůsobivější díl celé série. Shlédnuto na blu-ray včetně všech dokumentů o natáčení.