ujec

ujec

záchranár

1 2 3 4 následující >>
    • 6.3.2010  13:00
    Človečina (divadelní záznam) (1973)

Radošinské naivné divadlo, to je hlavne Stanislav Štepka a Katarína Kolníková, ale aj celá partia oduševnených hercov. To vysoké hodnotenie odráža roky dlhej kvality a neplatí to len pre toto dielo.

• 3.3.2010  23:33
    Sagarmatha (1988)

Nie príliš vydarený film s horolezeckou tématikou. Scenáristi a režiséry podobných filmov by mali viac načúvať pravým horolezcom, potom by tie dialógy vyzerali ináč. To je v podstate bolesť takmer všetkých filmov tohto žánru až na svetlé výnimky napr. North Face o prvovýstupe severnou stenou Eigeru. Film Sagarmatha bol dokrúcaný vo Vysokých Tatrách a bolo to vidno.

• 3.3.2010  19:45

Film sa odohráva v podtatranskej obci Ždiar s prekrásnou kulisou Belanských Tatier. Evokuje silnými scénami, preto má film dobrý spád. Krásne zahrané detské scény. Rád si ho pozriem znova.

• 3.3.2010  17:18
    Konvoj PQ 17 (2004)

Na dnešnú dobu isto rozťahaný seriál, na druhej strane historické spracovanie obrany severnej morskej cesty do Murmanska. Mnohokrát márny boj námorníkov a ich hrozné tragédie, ktoré si ťažko predstavť. S propagandou to má málo spoločné. Lebo mnohí vidia propagandu za všetkým

• 22.2.2010  13:15

Dabing tomuto filmu len škodí.

• 13.2.2010  23:14

Základ príbehu je skutočný príbeh lásky slovenského vojaka ku gruzínskej doktorke, jeho zranenie i amputácia nohy.

• 13.2.2010  22:55

Film je poznačený dobou, v ktorej vznikal.

• 13.2.2010  22:25

Charizmatický Chudík, ale i výborné herecké výkony - Polónyi, Strnisková a iný.

• 11.2.2010  07:44
    Air Force 2 (2006)

Strašný film, strašní herci... Na filme zaujalo snaď len to lietadlo.

• 10.2.2010  08:46

Poliaci vedia natočiť kvalitný historický film. Je tomu aj tu, len mi trochu vadi, že pri scéne, keď ostreľujú prachareň, ide v pozadí automobil, čo historicky nesedí.

• 21.1.2010  13:04
    Vlčie diery (1948)

Najlepší slovenský vojnový film. Poznám miesta natáčania vo Veľkej Fatre nad osadou Horný Jelenec, kde je ešte dodnes tabuľa pripomínajúca natáčanie tohto filmu. Výborný Paľo Bielik a klasickí slovenskí herci.

1 2 3 4 následující >>