Povídka o policajtovi (1975)

Možná je to nostalgie, ale francouzské kriminálky patřily v 60.- 90. letech minulého století k naprosté špičce žánru. Byla hrstla tvůrců a hlavních protagonistů, která pomáhala spoluvytvážet jejich pevné míto ve světové kinematografii. A trio Deray- Delon-Trintignant patří k nim. Zde ve vrcholné formě.

Laurel a Hardy v cizinecké legii (1939)

Film jsem viděl jak v kině Ponrepo, tak i v televizi a patří k tomu nejlepšímu, co L+H spolu natočili. Rozvíjejí zde naplno svou typickou komiku i styl dialogů, jež je charakterizují. A znamenitě jim sekunduje jejich "parťák James Finlayson.

Poslední bojovník (1970)

Pro mne jedna z nezapomenutelných rolí Anthony Quinna (vedle Řeka Zorby) v době jeho největší slávy

Temný případ - Part 6 (2024) (epizoda)

Závěr je nepřirozeně natahovaný, zejména celá sekvence na opuštěné výzkumné základně. Záhady jsou nakonec jakž takž vysvětleny, ale celkově zklamání.

Temný případ - Part 3 (2024) (epizoda)

Když si divák zvykne, že vývoj jde pomalu, tak to potom docela ujde...

Temný případ - Part 2 (2024) (epizoda)

Opět "posledních pět minut" , jinak dialogy odchylující se od základní dějové linie - vyšetřování nevysvětlitelné hromadné smrti vědců ze základny

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

No, moc se toho neděje, tradičně samé otázky a žádné odpovědi, teprve posledních pět minut naznačuje nějaký "posun" v ději.

Děsivé dědictví (2018)

Souhlasím s tím, že je zde velký zlom mezi prvními třemi čtvrtinami děje (****) a poslední čtvrtinou (**), takže výsledek je takový jaký je. Pro mne by zde "méně bylo více", ale přesto v žánru lehce nadprůměrný film. Jedno zamyšlení - opravdu se každý může stát médiem ?

Princ z Tichomoří (2000)

Tentokrát jsme se nějak s panem Corneauem nesešli. Tvůrce tak skvělých filmů jako Police Python či Fort Saganne tentokrát natočil jen průměrnou oddechovku s poměrně předvídatelným dějem i závěrem.

Časové pásmo bylo změněno