Psí rok (2009)

Téma filmu není nijak originální, ale Jeff Bridges mu dodává lidský rozměr. Proto mu věříme všechno co dělá, jak reaguje, jak upadá do pocitů skepse a jak opět získává chuť do života. Psí parťák má na tom ovšem lví podíl.

Bod obnovy (2023)

Opravdu zde jsou momenty připomínající Minority Report. Na české tradice v žánruu scifi (ale té opravdové, ne typu Pane vy jste vdova) a možnosti (zejm. finanční) vzniknul velmi slušný film, který při sledování vyvolává další otázky (jež ovšem zůstanou nezodpovězeny). Andreu Mohylovou jsem si z televizních rolí nepamatoval a její filmový debut je velmi dobrý (což se nedá říci o M. Hádkovi) . Jako celek se ovšem film utápí v žánrových klišé (zejména amerických) a tak nesplní přísliby a možnosti, které téma nabízelo.  Přesto palec nahoru.

Vůně (2020)

Komedie ani náhodou. Ale i jako drama se jedná spíše o "jemné" gradování děje, u něhož příjemně plyne čas (a to přesto, že téma filmu není originální ani nové). V nemalé míře díky hereckému výkonu (pro mě dosud neznámé) hlavní protagonistky.

Úsvit (2023)

Mé hodnocení vychází jednak s výborného scénáře, jednak z hereckého výkonu Elišky Křenkové, která postavou manželky ředitele továrny žije. Kvůli ní rozhodně stojí film za vidění.

Ještěr (2023)

Opravdu velmi důmydlně vystavěná dramaturgie zápletky i celého filmu. Del Toro svým minimalistickým herectvím dodává věrohodnost své postavě zkušeného detektiva, který se najednou ocitá v téměř bezvýchodné situaci, když neví , komu může věřit. Od Singera se možná dočkáme ještě pěkných kousků !

Na vlnách Jadranu - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Taková selanka z letního dovolenkového Chorvatska. Jak to chtějí utáhnout po zbývajících osm dílů ? Herci silně přehrávají, jsou nevěrohodní (hodnocení práno po shlédnutí prvního dílu, kterým jsem skončil)

Kriminálka Montpellier - Nový začátek (2016) (epizoda)

Komisařka Lea Solerová se nechá přeložit na policii do Montpellieru, kam se přestěhuje i se svými dvěma dětmi. Žije zde (a pracuje u policie) její bývalý manžel, se kterým je vzápětí -zprvu proti své vůli -donucela profesně spolupracovat při řešení první vraždy...

Il Boemo (2022)

Směsice různých žánrů, a o Myslivečkovi se toho mnoho nedozvíme (kromě jeho slabosti vůči ženám a kruté smrti následkem pohlavní choroby)

Vánoční příběh (2022)

"---A to umím ještě Svatební košili". Řada více či méně vtipných a úsměvných hlášek a situací, přehršel známých herců a příjemná vánoční atmosféra. Jistě že ne kandidát na Českého lva, ale na dobrou večerní zábavu ano (a klobouk dolů před elánem Jiřiny Bohdalové !)

Všechny velké a malé bytosti - S trochou štěstí (2023) (epizoda)

Závěrečný díl čtvrté řady je opět "Christmas Special". Důstojné zakončení této etapy Herriotových příběhů z Anglie počátečních let druhé světové války. Věřím, že v samotné Anglii našel tento seriál svoji velkou skupinu příznivců a dočkáme se i páté řady.