Anděl s ďáblem v těle (1983)

Možná trapná náhražka (pane Tetsuo), ale kde jste chtěl v ČSSR roku 1983 porovnávat s originálem a "pravým pornem" ?? Rozhodně se špička tehdejší plejády našich herců vyřádila ve svých rolích a diváky pobavila (o čemž svědčí natočení již ne tak vydařeného pokračování)

Andělské oči (1994)

Nedosahuje švihu Kleinovy filmové série "Básníků", ale potěší vydařenou sestavou předních čs. herců a vtipnými dialogy.

Andělský podíl (2012)

Robbie je darebák, ale přesto mu přejeme, aby v životě dostal druhou (nebo kolikátou ?) šanci. Ken Loach umí natočit filmy, které nenechají diváka lhostejným, a daří se mu to i tentokrát

Andrej Rublev (1966)

Skvělý film, klasika pro filmové kluby v ČSSR v 60. - 80. letech. Ale přesto, tříhodinová minutáž byla tak na hranici. Nedovedu si představit Director´s Cut ještě o půl hodiny delší ...

Andula vyhrála (1938)

Tento film v ČST pro mě objevil  (poměrně dosti pozdě) Hugo Haase a jeho herecké mistrovství. Od té doby jsem viděl řadu Haasových filmů a ani v jednom mě nezklamal.

Anežka boží (1985)

Film jsem viděl na karlovarském MFF roku 1986, kde prolétnul několika projekcemi, ale pak už se u nás v kinech neukázal (náboženské téma bylo u nás za totáče nemyslitelné -teda pokud církev nekritizovalo). Přestože je to šestatřicet let,  utkvěly mě dodnes herecké výkony Meg Tilly a Jane Fondové

Angel-A (2005)

Jo, Besson je skvélý režisér, ale po roce 2000 to s ním začalo jít s kopce. A Angel-A je toho důkazem . Na francouzský film velmi dobrý kousek, ale na Bessona zklamání.

Angelika, markýza andělů (1964)

V kontextu doby a žánru  nepřekonatelný majstrštyk B. Borderie. A jako "ideologicky nezávadného"  jej čs. filmová distribuce (a později i ČST) dokázaly skvěle využít. Ale přiznám se, že byl docela zábavný i při opětovném shlédnutí před pěti lety (lví podíl na tom ovšem má vynikající dabing!!)

Anihilace (2018)

Určitě zajímavý film pro fanoušky science fiction a mystery, ale uškodila tomu žánrová roztříštěnost. Trochu fantasy, trochu mystery, trochu (možná až zbytečně moc) horor a místy slušný thriller. Ale jako celek na můj vkus nevyvážené, takže když běží titulky, tak místo aby se divák zamýšlel nad vyzněním závěru filmu, spíše dumá, cože to vlastně viděl. .Za co ale film rozhodně zaslouží velké uznání je výkon a souhra celého "kvintetu" ženských protagonistek.