Podfu(c)k (2000)

Černá komedie ze zločineckého prostředí se točí okolo klasické zápletky: "Jak ukrást diamant a bezpečně jej dopravit na místo určení". V záloze má pak Brada Pitta, který v roli hláškujícího cikána podává jeden z nejzábavnějších výkonů své kariery.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Již podruhé si na Zemi dali dostaveníčko dvě rasy šmejdů z vesmíru. Tentokrát se utkají v maloměstě, kde pochopitelné rozpoutají krveprolití. Tohle béčko vás pobaví záplavou krve, někdy povedeným žertem a často se budete smát vtipům nechtěným - třeba stupidním dialogům. Podle mě 47% je přehnaně kritické hodnocení téhle zábavné blbůstky.. 60%

Transformers (2007)

Transformers nebyli původně ničím víc než hyperoblíbenou dětskou hračkou. Michael Bay o nich ale natočil akční nářez, z jehož digitálních triků vám budou lezt oči z důlků. Boj hodných a zlých robotů, kteří se umějí maskovat za auto či vrtulník, je čistá adrenalinová jízda. Proto vypněte mozek a bez obav si užijte jistojistě nadmíru zábavnou, explozivní podívanou. 80%

Sunshine (2007)

Strhující sci-fi meditace se odehrává v době, kdy Slunce vyhasíná a lidstvo se snaží odvrátit hrozící záhubu. Díky magické atmosféře, úžasné hudbě a věrohodné posádce raketoplánu, která má do Slunce svrhnout atomovku, vám bude upřímně jedno, že příběh není originální. I tak budete jenom ohromeně zírat a žasnout.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Konečně jsme se dočkali! Žlutá rodinka ze Springfieldu dorazila na velké plátno a nabídla nám klasicky simsonovsky šílenou historku o Homerově lásce k prasátku a ekologické katastrofě, kterou kvůli němu přivolá na Springfield. Film je stejně narvaný vtípky jako televizní epizody a žádný fanoušek by si ho neměl nechat ujít - už jenom kvůli popěvku o Spider-vepřovi. V tak zdařilou filmovou podobu jsem snad ani nedoufal.. 90%

Resident Evil: Zánik (2007)

Nové dobrodružství udatné Milly Jovovich alias dívky Alice, jejímž životním údělem se stal boj proti hordám zombies. A že jich ve třetím dílu není málo - T-virus unikl a zbylo jen málo lidí, z nichž nejsou ohnilé mátohy, lačné masa. Kromě nich se musí Alice vyrovnat ještě s celou společností Umbrella. Krvavé, béčkové, zábavné.

Poslední legie (2007)

Colin Firth si v téhle ubohé a neskonale nudné parafrázi na artušovské legendy zahrál věrného vojevůdce, který na samém sklonku římské říše ochraňuje mladého císaře. Je až s podivem, jak u toho jindy sympatický herec dokáže být zoufale nevěrohodný, jak režisér dokáže totálně promarnit docela slibnou zápletku, a hlavně jak si producenti v dnešní době dovolí vyslat do kin film s tak amatérsky vypadajícími triky. Poslední legie totiž vypadá jako by jí partička nadšených dětí ze střední natáčela u táty v garáži.. Od odpadu legii zachránila pouze celkem sympatická indka.. 20%

Monstrum (2008)

Dokumentárním stylem se dá natočit třeba i katastrofický film o tom, jak na New York útočí záhadná stvůra, která zvládne utrhnout hlavu soše Svobody a a povraždit tisíce obyvatel. Záběry natočené roztřesenou kamerou vás dokonale vtáhnou do děje a až nechutně přiblíží děs, paniku a neustálý strach z toho, že vás něco honí, a vy netušíte co. Výsledné nadšení při titulcích mi nezkazilo ani zvláštně vypadající samotné stvoření.. 90%

Disturbia (2007)

Herecký objev toho roku Shia LeBeouf se coby teenager, který dostal domácí vězení, připlete do cesty sériovému vrahovi. Přitom to začalo jen z nudy šmírováním sousedů... Teště se na působivou atmosféru, jen počítejte s tím že se tato variace na Hitchcockovo Okno do dvora ke konci zvrhne z napínavého thrilleru v obyčejnou hororovou vybíjenou.. 75%

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantinova polovina pozoruhodného projektu Grindhouse rozbuší srdce každého, komu benzín voní víc jak Chanel. Tahle pocta béčkovým akčňákům ze 70. let se celá točí kolem vymazlených aut a zběsilých honiček. Samozřejmě v ní nechybí ani gejzíry krve, černý humor a krásné dívky, které vraždí šílený motorizovaný maniak s tváří Kurta Russella a je třeba i počítat s občas dost nudnými a zdlouhavými dialogy jak už bývá u Tarantina zvykem...