Hledá se prezident (2013)

Několik perliček z volební akce, kterou žila celá zem. Kdo se o tento proces trochu zajímal, nebude pro něho většina záběrů ničím novým. Bohužel se nešlo až tolik do hloubky, jak by toto osobnostní obsazení zasluhovalo.

Scary Movie 5 (2013)

Bez vtipu a vkusu se nedá dělat ani nenáročnej, záchodovej humor! Do tohohle filmu jsem si to nemyslel.

Velký Gatsby (2013)

Přestylizovaný kýč, který zabíjí kouzlo a vyznění příběhu Velkého Gatsbyho. Takhle to dopadá když se upřednostní forma nad obsahem.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Po senzačním předchozím dílu, který je neoddiskutovatelně tím nejlepším z F&F, mírné zklamání. Už nějak všechna ta přehlídka drsňáků a akčních šíleností nefunguje jako celek. Navíc Londýn není Rio.

Jen Bůh odpouští (2013)

Drive byl přesně ten typ filmu, kde všechno ladí, a mírně artový přístup z něho dělal něco víc, než oduševnělou gangstarku s ikonickým, hlavním hrdinou. Stejný tým, ale tady toho naopak ladí pramálo. K uzoufání pomalé, nezajímavé a především mimo zdravý rozum v důsledku věčného naznačování. Se stíny a filtry umí Refn divy, ale až příliš věří ve svou fanouškovskou základnu a především ve své dovednosti.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Mírně slabší než "původní remake", především se tu vyskytuje moc kýčovitých, emotivních výlevů. Přesto perfektní zábava, plná senzačních efektů často kombinující počítačové triky se skutečnými výbuchy. Dějová linka slušná a záporák boží. Vesmírná zábava jak ma být.

Univerzita pro příšerky (2013)

Pokračování úspěšných animáků mají to štěstí, že k návratu hlavních představitelů, nutně nemusí zdvojnásobit rozpočet. Po všech stránkách slabší nežli originál. Přesto finančně úspěšné.

Zmizení (2013)

Velice silný příběh, který svým mrazivým způsobem (příčetnější Fincher), rozjíždí budoucí režisérská stár na dvou a půl hodinovém prostoru. I přes značnou délku si člověk napětím nevydechne a jak se části případu pomalu odkrývají, směřují k bolestivému, ale nevyhnutelnému finále, které sice není kvalitativním vrcholem filmu (tou je pro mě detektivova cesta do špitálu), ale i tak očekávání splní s velkou rezervou. K herecké první lize se snad není nutno vyjadřovat.

Zrůda (2003)

Nejde snad o to, že bych měl něco proti špíně a bezvýchodných situací. Špíš o to, že mě ten film ohromně nebavil. Charlize dobrej výkon, ale pokud někdo chtěl šokovat, mělo dojít k otevřenějšímu pohledu na scény nejstaršího řemesla a násilí. Takhle mi to příjde naprosto odsuzující a černobíle, že vlastně od začátku se jen modlíte, ať už to ta šeredná svině, co vraždí svoje spořádaný zákazníky, má zasebou. A to určitě nebyl cíl, jakého chtěli tvůrci, ale i Charlize samotná dosáhnout.

Loupež po italsku (2003)

Po všech stránkách dobrý film. Herecký tým sympaťáků v čele s mladičkou Charlize a trošku nevýrazným Wahlbergem se snaží okrást zasvěcenou obět s tváří Edwarda Northona, kterému ten knír fakt nežeru. Chybí tomu zajímavější moment překvapení a místa, kdy by mělo zlo alespoň lehce navrch.