Dům ďábla (2009)

Přespříliš zdlouhavé nic v úvodních dvou třetinách nezachrání pěkný retro look, ani poměrně vydařené finále. Více než diplomatické tři nevypotím i proto, že znovu bych do toho nešel ani za mák! Ti West mi stále uniká..

Avengers: Age of Ultron (2015)

Místní intelektuálové asi při svých třech hvězdách pozapoměli, za jakým účelem se točí Marvelácké blockbustery - trapáčci. Více akce, více vtipu, více prostoru pro Hawkeye a kvantum nových, zajímavých postav. A co, že je to totéž co jednička!? Jednička byla pecka, dvojka zrovna tak, všechno opět funguje jak má - respekt Whedon!

Padesát odstínů šedi (2015)

Výborně to shrnul už Pomo. Není to úplně nekoukatelné, jen střihače a Dornena za trest předhodit roztouženému davu typických fanynek podobného druhu filmů (obtloustlých a opuštěných čtyřicátnic)! Každopádně, zase to staré, známé řešení hoven, které nás rozumně smýšlející jedince drtilo už v Twilightu, jen bez upírů a vlkodlaků, či co to tam pobíhalo.

Rebelka (2012)

Pixar znovu válý :-). Tentokráte kdesi na Britských ostrovech vyprávý "kouzelný" příběh dvou odlišných žen, respektive slečen , které k sobě, po nepovedeném přání, můsí znovu najít cestu. Je to svižné, je to milé a dost často i příjemně vtipné.

Ruiny (2008)

Vydávat se v Jižní Americe hledat cokoli nedotčeného, to si říká o pořádný malér. Do něj se tu dostala dost sympatická bandička turistů, která dělá z filmu opravdu nervydrásající, dosti naturalisticky vypadající podívanou plnou větších i menších nechutností. Palec hore!

Jurský park 3 (2001)

Po všech stránkách perfektní úprk světem obřích ještěrů s nejoblíbenější postavou všech Jurských dobrodružstvích (Dr.Grant). Speciální efekty v kombinaci s dokonalými "loutkami" mistra! Winstona snad už nemůžou být lepší. Proto obavy z nových postupů před nadcházející premiérou Jurského Světa (2015) zůstávají značné. Ale doufejme, že by nikdo nedopustil hanobení této nesmrtelné značky.

Sedmý syn (2014)

Poměrně zábavná fantasy, které do senzace Jeníčka a Mařenky chybí alespoň trošku sympatické obsazení (Barnes je fakt příšernej :-D) a především trošku drsnější následky po například úderu meče. Temná fantasy bez krve? Prd! Takhle je to pro děcka.

Mroží muž (2014)

Ohledně tohohle projektu mám dost otázek.. Kam se proboha poděl talent Kevina Smithe!? Co tam proboha dělal ten Johnny Depp s rodinkou a co to vůbec celý, do háje zelenýho, mělo znamenat!? Ani ryba, ani rak (horor/komedie). Tady už chyběl opravdu jen ten Jay a Silent Bob.

Focus (2015)

Nepředvídatelný a non-stop zábavný "popcorňák" o organizaci kapsářů. Schválně.. Kdo poznal v tom majiteli závodního týmu, pro který původně dělal Will Smith, perského krále Xerxea z 300: Bitva u Thermophile!? :-D

Neutečeš (2014)

Artově natočená "jakoby" duchařina, která má spousty silných momentů, ve kterých zprostředkovává hrůzu z dobrých 70-ti % hudba se zvukem. Bohužel po zbytek času se jen utíká nebo ujíždí a když pomyslím, že bych si měl It Follows pustit znovu, zívám už teď. Ale nápad dobrý.