Rallye smrti (2008)

Takový trošku hloupější film, kde bylo od začátku jasné, jak to dopadne. Pár "zajímavých" věcí si dovolím vypíchnout. Za prvé všechna auta dokáží jet stejně rychle, ale jen někdy. (Například negrův minibus s 10 RPG na střeše bezproblémů stačil Jasonovu potuněnému Mustangu, ale na druhou stranu zas pro Jasona nebyl problém zastavit, zlomit rusákovi vaz, vypít kávu a během deseti vteřin všechna stejně rychlá auta dojet. V rychlosti nezaostával ani 100 tunový kamión vyzbrojený lépe než celá česká armáda.) Druhá věc je neuvěřitelně šťastnej negr, kterému během filmu zabili snad všechny spolujezdce, ale jeho nikdo nikdy netrefil. Je pravda, že ten si všechnu smůlu vybral asi už při narození. (Mít černou hubu a být gay - to chce odvahu, neprohnat si hlavou kulku.) To, že si Jason našel lásku na celý život, ani nezmiňuji. Za zajímavý začátek a J. Stathama mi z toho vycházejí 2*. Howgh.

Neviditelný Kapr (2011) (amatérský film) odpad!

Opravdu tohle někdo natočí? A opravdu tohle vyhraje nějakou soutěž? Je vidět, že lidská demence nezná mezí... P. S. Autor by se měl jít lěčit - člověk, který má folk/punkovou kapelu a ještě dokáže stvořit toto "dílo", prostě nemůže být normální.

Kriminál (1989)

Příjemné překvapení. Čekal jsem Ramba ve vězení, ale Sylvester se nakonec ukázal jako klidný a rozvážný muž, který se nenechá vyprovokovat, protože ví, jak málo mu zbývá. Velitel věznice se celou dobu snaží, ale vyprovokovat se mu ho nedaří, avšak přeci jen najde slabinu... Na konci filmu Sylvester ukáže konečně, jak dobrým bitkařem je a všechny seřeže. Jen škoda, že toho kripla velitele neusmažil na elektrickym křesle. Atraktivní vězeňské prostředí, Sylvester i blondýna z toho dělají po zaokrouhlení 4* film.

Lehká jako dech (2013) (TV film) odpad!

Nechápu, proč si vcelku zajímavé téma musí ke zpracování vybrat neandrtálec (Z jeho 35filmů mají 70procent a více 4, ano čtyři filmy. Zato v TOP5 nejhorších filmů má hned dvojnásobné zastoupení). Příběh bez příběhu o dvou kamarádkách, které se ve 13 letech chtějí líbit všem těm libovejm frajerům. A tak hubnou i přesto, že ta hezká z nich (opravdu nemyslím tu kouli) je hubená až až. A nejlepším způsobem jak shodit není samozřejmě nezdravý sport, případně jiné pohybové aktivity. Tak přichází na řadu osvědčené zvracení jídla, nejezení ničeho, maximálně snad sem tam nějaký ten tampon. Příběh končí (nekončí, ale režisér ho zde usekl) smrtí hezčí z dvojice dementních holek. Námět dobrej (3*), solidní Marie-Luisa (4*) a hnusná Noemi-Koule(odpad), příběh se v tom těžko hledá (odpad) a závěr by lépe vymyslelo kdejaké 3-leté mongoloidní dítě (odpad). Zprůměrováno a zaokrouhleno vychází jednoznačně ODPAD.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Jako malej jsem každý den, kdy to vysílali (už nevim kdy), slintal u televize už hodinu předtím. Výborná soutěž se zajímavými disciplínami, kde se navíc účastnili i čeští borci a tak bylo komu fandit. Spoustu disciplín jsem poté zkoušel ve svém malém pokojíčku a ne vždy to dopadlo dobře. Několik dílů jsem viděl asi dva roky zpátky a občas mě to dost nudilo. Ale ne, nenechám si zkazit dětský ideál a sen! Takže 4* (přeci jen bych to dokázal udělat lépe).

Nespoutaný Django (2012)

Přemýšlel jsem dlouho, ale stále nevím za co tento "film" dostává svoje hodnocení. Nudné a táhlé rádobydrama, kde je jasné, že nesmrtelný hlavní ČERNÝ (proč?) hrdina vždy všechny s lehkostí postřílí (ideálně bez míření od pasu a s druhou rukou v nose) a nakonec osvobodí opici, kterou si kdysi někde v džungli vzal za ženu. Po většinu příběhu ho provází 70-letý Dr. Schultz, který je rovněž favoritem proti stonásobné přesile nepřátel. Dr. Schultz trošku nečekaně umře, když v jeden moment není schopen vypořádat se asi s deseti kok*ty. Pro mě jeden z mála překvapivých momentů celého filmu. Během asi tisíce minut filmu je použito 9954x slovo nigger a 1777x slovo shitfuck - ono co také chtít od negra (a ostatních inteligenčně velmi podobných). Další Tarantinův film, který se moc nepovedl. 1* je možná přehnaná, ale hrál tam Leonardo, tak ji dám.

Brubaker (1980)

Začátek dobrý, zbytečně brzo se nový velitel (vězeň) prozradí a potom chce udělat z vězení lepší místo pro život. Což se mu pochopitelně nepodaří je odvolán a film tak nějak vyšumí. Námět a začátek slibný, ale pak už to jen sláblo.

Fontána (2006)

Několik příběhů, které se měli prolínat nebo být nějak spojených? Nevím, úplně jsem to nepochopil a pořádně nevím o čem to vlastně bylo. Ale konec, i přes smrt Isabel, byl určitě dobrý a mám pocit, že Tom našel, co hledal, ať už to bylo cokoliv.

Teď a tady (2012)

Že holka umírá je sice hezký, ale ty vlasy, proboha, ji měli nechat dorůst, přece jen tu léčbu dávno vysadila. Jinak námět zajímavej, akorát škoda, že neudělala prakticky žádnou věc ze svého superseznamu, jinak to mohlo být lepší. Konec trochu jednoduší, téměř bez emocí. Ovšem jako celek slušné 3,75 hvězdičkové dílo.

Stmívání (2008)

Dementní film na který jsem se díval ještě jako 15-letá holka a snil jsem o tom, že si pro mě také přijde nějaký ten vybělený kokůtek, který má sílu jako prase a navíc hravě přeskočí ze stromu na druhý vzdálený stovky metrů. Belly kamený ksicht mě štval po celou dobu filmu a tak jsem si nemohl pořádně vychutnat dramatický a šťastný happy-end. Přesto za odvahu takovýto film udělat dávam 1*. Tu druhou jsem dal už ani nevím za co.