• Fantasy

Puls (2006)

Film byl zajímavý, ale nějak mi tam chybělo takové to mrazivé napětí, kdy se pak člověk bojí jít i vychcat (zažil jsem třeba u US Kruhu, ale nepochcal jsem se). ;o)

Halloween (2007)

Tahle nová verze je úplně něco jiného, než co jsem znal jako původní Carpentrovku. Film mě zaujal, ačkoli je vlastně filmem o dvou částech. Jako celek možná na první pohled působí nekompaktně, ale jedna část by bez druhé asi moc nefungovala. První půle je spíše psychologický film, kde je vykresleno, v jakém prostředí Michael vyrůstal a co bylo spouštěcím mechanismem nebývalé brutality. V druhé půlce už převažuje pouze ta brutalita, ale ani to není na škodu. Michael jako obrovské nezastavitelné mostrum má rozhodně něco do sebe. Chvílema mi trochu připomínal Jasona, ale vůbec to nevadilo...

Slimák (2006)

Vynikající!!! Pro fanoušky hororů a černočerných komedií povinnost! Asi nej je ta ženská, co zabrala půlku stodoly, hlásí, že "se se mnou něco děje..." a bum! Neuvěřitelný! :o)

Krvavá hostina (2005)

Hodně pohodové vyvražďovací monstr-béčko. U několika scén jsem se fakt musel hodně smát, třeba při souloži monster, při usektuní ptáka atd... Je to kravina, ale zábavná! Kdo má rád poetiku raných filmů Petera Jacksona, bude možná potěšen. ;-)

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Nebýt ufňukaného hlavního hrdiny, bylo to za plné hodnocení... Nějak mi unikl motiv, proč to musel být právě ten malý kluk, kdo toho monstrrobota řídil.

Městečko prokletých (1995)

Jako horor nefunkční, jako zajímavý thriller použitelné. Zase tak strašné mi to nepřišlo, vzledem k tomu, že jsem nejprve nastudoval komentáře lidí a až pak to pořídil v trafice... Aneb očekávání udělá svoje.

Martial Law 3 (1992)

Poctivé béčko, se vším všudy! Kdo nečeká zázrak, tak se bude sqěle bavit.

Pach krve (2003)

Slabota, zhruba od první třetiny filmu jsem fandil těm zmutovancům, aby ty mladý pitomce co nejrychleji naporcovali a byl konec. Hvězdička navíc za scénu ve stromech a sejmutýho šerifa, jinak mě chování hlavních postav dost rozčilovalo. Např. scéna v chatě mě úplně otrávila - vědí, co je ten spící pán zač, ale nejsou schopní vzít kterékoli povalující se náčiní a zajistit mu spánek věčný. Místo toho utečou někam, kde pak před těmi pány pobíhají jako králíci na honu... V porovnání třeba s Hills have eyes opravdová sračka!

Oběť zla (2007)

Tohle je velké překvapení. Námět je teda omletý jak říční oblázek, ale film nenudí, má spád. Ústřední dvojice je sympatická, nábožensky založená famílie je uvěřitelná, jejich konání je v rámci náboženského fanatismu uvěřitelné a celkově tento film vyčnívá nad žánrovými kolegy. Jediné velké mínus spočívá v samotném závěru, kterýmžto se pootevřou vrátka pro pokračování. Ta scéna tam nemusela být, jinak se jedná o velmi kvalitní béčko. A kdo neumí ocenit kouzlo béčka, ten mě může rozcupovat! :o) Ale dávám za plno a brzo si to dám znova.

Pod kůží (2008)

Film má spád, nenudí, hodnocení ale poznamenal prapodivný formát na dvd. Tohle už není ani 2,35:1. To je ještě víc, jako bych koukal na nějakou nudli! Tento fakt mě prostě zprudil. Jinak by se dalo říct, že si námět vypůjčil hodně z legendární Věci. Nicméně režisér si vystačil se 4 herci a starou benzínkou. Nechápu, že podobný film si u nás nikdo netroufne natočit, nákladově to nemůže vyletět do závratných výšin, místo toho tady vznikají sladkohořké nesmysly!