• Fantasy

Pátek třináctého 4 (1984)

Velmi solidní díl, bohužel však nedosahuje kvalit dílu předchozího. Jason už je jako rozjetý stroj, vraždí efektivně a ani konec s oholeným Tommym mi tak hroznej nepřišel. Hodně pobaví taneční vložka George McFlye. :o) Zakončení původní série je pojato důstojně.

Pátek třináctého 3 (1982)

Velmi solidní díl, jeden z těch, co výrazněji vyčnívají ze série, Jason opět postoupil do dalšího levelu, nasadil konečně hokejovou masku a jeho řádění ve stodole nemá chybu. Nebýt toho, že hned na začátku sejmul tu "sympatickou" motorkářku, tak bych musel při hodnocení slevit. Ta baba byla tak příšerná, že jsem si přál, ať je na kill-listu mezi prvníma! :o)

Pátek třináctého 2 (1981)

Opět průměr, na scéně se konečně objevuje Jason. Sice s bílým pytlem na hlavě a ještě zlehka nemotorný, ale už to je zajímavější nežli první díl. Velkým plusem je, že film hned navazuje na děj z prvního dílu a tak tomu je až do 4. dílu.

Pátek třináctého (1980)

Žádný zázrak se nekoná, jedná se o průměrnou vyvražďovačku. Nebejt na konci klon Kateřiny Neumannové (paní Voorheesové jako by z oka vypadla), který mě moc pobavil, dal bych tomu **

Kmotr (1972)

Nenaplněná příliš velká očekávání, vzhledem k tomu, jak si zde Kmotr vede. Několik scén bylo velmi silných, celkově mě film poměrně nudil, asi mě načala ta svatba na začátku...

Freddy versus Jason (2003)

Velké překvapení. Fanoušci alespoň jedné z ikon hororových béček 80. let musí chrochtat blahem. Freddy hláškuje jako o život, Jason je jako vždy nezastavitelné vraždící monstrum. Velmi zábavná podívaná, spíše komediálně než hororově naladěná, která si drží svižné tempo od začátku do konce.

Quantum of Solace (2008)

Z Bonda tímto udělali Bournea, všechno to, kvůli čemu jsem měl Bonda rád, je pryč. Místo elegána s cynickými hláškami jsem se díval na chodící mlátičku. Film ode mě dostal 2x šanci, 2x jsem usnul relativně brzo - do 20 minut. Přitom Casino Royale jsem "rozdejchal", přistoupil na to, že Bond už bude trochu jiný. Ale Quantum se ještě více vzdálilo původnímu konceptu bondovek a určitě zprudilo nejednoho bondovského konzervativce.

Terminator Salvation (2009)

Po rozporuplné trojce jsem si říkal, že horší už to být nemůže, ale stalo se. Tohle má efektní vnější obal, uvnitř to je ale prázdné a oproti předchozím dílům ve mě tento film nevyvolal žádné emoce. Třeba tíživý pocit z pronásledování téměř nezničitelným monstrem v tomto filmu naprosto zmizel. Zklamání loňského roku.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Zatím nepřekonaná černočerná splatter komedie. Už tímhle filmem Jackson dokázal, že je génius! Senghája!!!

Kruh (2002)

Jako fanoušek hororů mám z tohoto filmu obrovský respekt. Už asi půl roku plánuju, že vytáhnu dvd ze šuplíku a pustím si ho, ale něco mi říká, abych sáhl po jiné placce... Kruh u mě vyvovlává mrazení, nejen kvůli několika lekačkám. Hlavní podíl na to má neustále houstoucí atmosféra a jednoduchý, ale velmi efektivní soundtrack. Možná si proti sobě poštvu zdejší znalce hororů, ale ta japonská předloha (viděl jsem všechny 3 díly) tomuhle nesahá ani po kotníky. Pamatuju, když jsem na tom byl s kámošem v kině po tréninku: Oba jsme několikrát nadskočili na sedačkách a doma jsem pak musel všude svítit, jak jsem se bál. :o) Lidé v sále při náběhu závěrečných titulků nikam nekvaltovali, ale seděli jako opaření v sedadlech. Velmi silný zážitek. Na druhou stranu přítelkyni to zas tak strašný nepřišlo, protože prý předtím viděla Scary Movie (tuším 3. díl), který tento klenot paroduje. Takže já trnul strachy a ona se mi tam hihňala. No hrůza.