yelcin

okres Trnava

2 body

1 2 3 následující >>
    • 23.2.2010  10:07

Ludí vždy bavili filmy a knihy s konspiračnými teoriami a na toto vsadil D.Brown ,keď písal knihu.Musím sa priznať ,že skor som čítal knihu ako videl film /čo je pochopitelné/ a preto niektoré hlavolamy a idície mi boli jasné ,ale známy , ktorí to nečítali nechápali súvistlosti. Škoda ,že film strikne kopíruje knihu pretože T.Hanks je výborný herec a mohli pri určitých scénach zaimprovizovať. Čo sa týka témy tak veriaci ,vždy hladaním rozporov vo viere verili ,že sa potvrdí ich pravda a viera má zmysel. Samozrejme ,že film je fikcia , ale sci-fi,horory,katastrofické aj rozprávky tiež a hodnotíme ich pozitívne.

• 23.2.2010  10:05
    Ti druzí (2001)

Zase jeden s filmov ,ktorý ma prekvapil svojou pointou.Pochmúrna atmosfera filmu ,skvelé herectvo N.Kidmanovej slušný scenár. Skoro celý film som si hovoril čo sa to tam deje,kto to robí , prečo je to tak a pár krát mi naskočili aj zimomriavky. Vynikajúci horor bez odtrhnutých končatín,otvoreného mozgu či vnútornostiam na chodníku. Zaujímavostou je ,že film sa dá pozrieť aj viac krát a nestráca svoje tajomno aj keď už viete pointu.

• 23.2.2010  10:05
    Volný pád (1993)

Jeden z najlepších filmov M.Douglasa ,ktorému sa v jeden sparný deň zrúti celý svet a zhlukom náhod sa to stále stupnuje a nedá sa to zastaviť až to vyvrcholí ku tragédií.Pritom M.Douglas si chcel len kúpiť coca-colu a predavač nevedel poriadne po anglicky / aká paralela s našimi obchodmi./ ,chcel len prejsť cez volné územie ,chcel si kúpiť raňajkové menu ,nesúhlasil s názormy fašistu, chcel presť cez snobské golfové ihrisko a vždy tam bol niekto komu vadil. Možno som rojko ,ale celý čas som čakal ,že sa to dobre skončí a zblíži sa so svojou rodinou aj keď to v danej fáze filmu už nebolo možné /zhľadom k tomu čo všetko zapríčinil./Rátala sa mi scéna keď bezdomovec lákal od neho peniaze na jedlo on mu dal desiatu. Priznám sa ,že som to raz praktizoval a skončilo to presne tak isto ako vo filme./nebolo to z frajeriny mal som ten istý dovod jako M.Douglas nemal som hotovosť./

• 23.2.2010  10:04

Pozretie filmu ma dojalo a očakával som aká bude reakcia mojich rodičov a musím povedať ,že po dopozeraní sme boli na rovnakej vlne.Je jedno či nás chcel Svěrák cielene dojať ,alebo to tak vyplinulo z jeho nostalgických myšlienok každopádne to zabralo. Príbeh učieľa v dochodkovom veku ,ktorého prestane baviť učiť rozmaznaných frackov a snaží sa ešte dokázať ,že dokáže niečo vyprodukovať pre túto spoločnost a nie je súci v parku krmiť holuby..Pri takýchto príbehoch mám tendenciu sa zamyslieť na životom očami hlavného hrdinu a musím povedať ,že nie som si istý či v tom veku budem mať toľko energie a chuti do života. Z.Sverákovi skvele sekundovali daľší herci D.Kolářová,T.Vilhelmová,J.Macháček.P,Landovský i J.Budař.

• 23.2.2010  10:03

Mám rád staré české komédie a táto je jedna z nich ,kde bol použitý originálny nápad ./použitie špeciálnych tlačidiel v autobuse./ ,ktorý predtým /a neviem či potom/ nikto nepoužil.Film dobre vykresľuje rôzne charaktery ľudí ,ktorí spolu cestujú autobusom. na trase Praha-K.Vary , kde postavy stvárňuje herecká špička tej doby.Príjemný zážitok ,ktorý pozretím nikomu neublíži.

• 23.2.2010  10:03

Dokonalá filmová klasika na ktorú si spomenie a pustím si ho vtedy, keď náš svet a môj život mi pripadá cynický a nespravodlivý. Aj keď sa príbeh dobre skončí zanechá vo mne veľké emócie./v tomto filme je vidieť , že nie je nutné pre zanechanie hlbokého dojmu aby na konci niekto tragicky zahynul./ Áno ,námet ako od Dickensa , ale myšlienka spraviť z anjela sprievodcu času / neskôr použitá v iných filmoch v rôznych mutáciách/,ma potešila a pohladila mi dušu.

• 23.2.2010  10:02
    John a Mary (1969)

Film mi pripomína svojou koncepciou film natočený v roku 1967 ,, Bosé nohy v parku,, režisérom G.Saksom v hlavných roliach R.Redford a J.Fonda.Tiež sa odohráva skoro v jednom interiéri , je založený na kvalitných dialógoch / za veľmi vtipné považujem - reprodukciu myšlienok hlavných hrdinou./ na kvalitnom hereckom obsadení.

• 23.2.2010  10:02

Dej filmu možno zhrnúť do pár viet,bežná zápletka ,žiadne akčné scény, pompézna výprava -fílm pre štyroch hercov. Ale to čo dokázali kvalitní herci vyprodukovať za necelé dve hodiny to je paráda. Som úplne iná generácia pre ktorú bol film natočený, ale to je to, čo v dnešnej dobe chýba v TV . Páčia sa mi filmy ,ktoré by sa dali zahrať aj v divadle.Málo postáv , rekvizít všetko odohrané skoro v jednej miestnosti a všetko založené len na dobrom scenári a na výkone hercov.

• 23.2.2010  10:01
    Revizor (1933)

Vlasta Burian je pre mňa to naj z českej kinematografie, jeho životný príbeh ako aj umelecká tvorba ma fascinuje. Hlavne podľa rozprávania spoluhercov ako dokázal V.Burian skvele improvizovať v divadle aj vo filme. Film ma skvelú knižnu predlohu a Gogolova tvorba patrí medzi skvosty svetovej literatúry.Rola Chlestakova nie je práve tá ,ktorú sme videli iných V.Burianových komédiách /Funebrák-tanec,spev .Prednosta stanice-spev/ ,ale herec aj tak exceluje. Filmová klasika ,ktorú chvalabohu vlastním ako aj veĺa ďalšich V.Burianových filmov a možem si ju pustiť kedykoľvek.

• 23.2.2010  09:40
    Ucho (1970)

Herecký koncert dvoch vynikajúcich hercov.Výpoved doby ,kde každý podozrieval každého, kde sa dalo hovoriť iba v kupelne,kuchyni a na WC.Skvele vystupňovaná atmosféra kde sa hlavný hrdinovia stále v mysli vracajú na oslavu a analyzujú každú nezvyčajnú vetu a gesto .Hysterické výpady J.Bohdalovej, , kde z nervového záchvatu /soudruzi on mne zase bije/ prechádza do plaču potom do strachu a neskôr flegmaticky vyčíta manželovi prečo tým opilcom dal tortu :,,mal si im dáť každému hodinky s vodotryskom.. Jeden z najlepších filmov z českej kinematografie./keď si predstavím v akej dobe bol natočený tak sa čudujem , že hlavný predstavitelia neskončili za niečo vymyslené v nejakom lágri./

• 23.2.2010  09:39

Milujem filmy s J.Hrzánem vždy im dodá svoju jedinečnú komediálnosť.Ale film nie je komédia , je to realisticky zobrazené hrdinstvo našich pilotov v službách R.A.F. za 2.svetovej vojny.Trochu ma dostalo to cynické rozdeľovanie vecí po pilotovi ,ktorý zahynul ,ale to patrí k tomu bola vojna nedalo sa oplakávať každého mŕtveho, pretože dnes to bol on, zajtra možno ja.

• 23.2.2010  09:35

Nemám rád filmy z druhej svetovej vojny a obzvlášť s koncentračného tábora , ktoré v prvom rade v nás evokujú súcit a zahanbenie , že sa niečo takéto mohlo stať. Asi je to preto , že ľudia sa hanbia plakať a oceňujem , že tento film ma donútil rozmýšľať o absurdite vojny.Tajne som dúfal ,že sa s koncentračného tábora vráti celá rodina domov .

• 23.2.2010  09:34

O filme som sa dopočul ,že dostal Oskara tak som mal záujem ho vidieť a ešte v ňom hral J.Kroner môj obľúbený charakterový herec.Predstavoval som si niečo v zmysle J.Kroner dostal obchod a stretáva sa tam s ľuďmi a rieši vzťahové veci ,niečo ako film s V.Burianom ,,Zlaté dno,, Z toho čo predviedol J.Kroner mi padla sánka tú stupňovanú deštrukciu charakteru, rozhodovanie udať či neudať úplná fantázia.Tragický koniec ma donútil rozmýšľať nad nemorálnou arizáciou a nad tým čoho je človek schopný keď sa bojí o svoj život.Vynikajúci film ,ktorý začína ľahko komediálne a končí rozkladom osobnosti.

• 23.2.2010  09:28

Zdenek Sverák si nostalgicky zaspomínal na svoje detstvo v povojnovom Československu , bez toho aby do toho zatiahol politiku./ neoslávil komunizmus ani ho nepohanil./ Sú mi sympatické všetky tie ,,klukoviny,, , ktoré navyvádzal ./olizovanie zamrznutého zábradlia,nočné pozorovanie dvojičiek,ukradnutie kruhov fakírovy,alebo demontáž blatníkov z bicykla./ Herecké majstrovstvo J.Třísku, Z.Svěráka,R.Hrušínskeho ako aj detských postáv. Film ,ktorý si vždy rád pozrem.

• 23.2.2010  09:24

Keď si spatne pozriem svoj rebríček naj.filmou zistujem , že nerozhoduje rozpočet filmu, počítačové triky , ale stačí vynikajúci scénár ,príbeh a slušní herci.To vačšinou splnujú filmy skorej natočené a film ,,Dvanásť rozhnevaných mužov ,, je jeden z tých keď pri projekcii vyprázdním obývačku od rodiny a bez rušivých momentov si to vychutnám na domácom kine. Každý dialog ,mimiku , každú zmenu nálad ukážku charakteru to je to čo ma pri filme baví.Netvrdím ,že.. Hviezdne vojny /ktoré milujem/, alebo ..Deň nezávistlosti ..sú zlé filmy práve naopak ,ale dnes , keď si možem vybrať , tak sa prikloním k filmu ,ktorí ma núti rozmýšľať a vždy pri dalšom pozretí nájdem niečo čo som si predtým nevšimol. Čo sa týka filmu zaujal ma americký súdny systém ,kde dvanásť porotcov rozhoduje o živote člověka a som presvedčený , že vačšina z nich chce zaujať správny postoj a chce rozhodnut spravodlivo, ale….. Nedokážem posúdiť , ktorí súdny systém je správny a nemám štatistiky čo sa týka omylov / z historie vieme ,že porota može byť ovlivnitelná/,ale predstava , že mne v úlohe porotcu budú účelovo zatajené nejaké dokazy a vydám spolu s ostatnými porotcami rozhodnutie ,ktoré by negatívne ovplivnilo život iného to zamrazí.

• 23.2.2010  09:23

Jeden z 10 najlepších filmov ,aké som kedy videl. Skvelý príbeh,výborné herecké výkony. Na konci filmu vo mne lomcovala zlosť na toľkou nespravodlivosťou a nemohúcnosť niečo s tým spraviť .Život je , ale presne taký nie vždy zvíťazí spravodlivosť. Vo filme čiastočne spravodlivosť potrestala vraha aj zákerného dozorcu , ale nevinného väzňa neoslobodila. Je úplne jedno či ten film vidím 3,4 krát stále ma rovnako fascinuje.

• 23.2.2010  09:21

Vačšinou nás zaujímajú filmy , ktoré nás dojímajú a je tam pocit nespravodlivosti .Sú to príbehy vaznov/Vykúpenie z vaznice Shaw Shank ,Zelená mila/ príbehy z vojny /Schindlerov zoznam,Život je krásny/ či príbehy s handicapom /Forrest Gump,Rain man/.Teraz k nim zaradujem aj ,,Prelet .................,, Gratulujem režisérovi aké situácia a emócie dokázal vtesnať do malého interierového priestoru, tie charaktery postáv -úžasné. J.Nicholsom nie je moj oblúbený herec ,ale to ako zahral pacienta v psychologickej liečebne ma dostalo. Neviem posúdiť či je to jeho životný výkon ,ale kvoli jeho herectvu a atmosfére filmu mi navždy utkvel v pamati a nič ho nevymaže. Super film ,ktorý si všetky ocenenia plne zaslúži.

Forrest Gump (1994)

Treba si prečítať knihu.T.Hanks síce vo filme exceluje ,ale film je natočený smutne.Pri čítaní knihy som sa celý čas chytal za brucho , keď som sa smial. Škoda , že režisér nezaradil do filmu s knihy príbeh o záchrane čínskeho vodcu ,alebo cestu s opicou do vesmíru. Inak príbeh prostoduchého chlapca prechádzajúceho americkými dejinami ,ktoré svojim spôsobom ovplivnuje ma pobavil. V knihe Forrest hovorí ,,Verte my ,byť idiotom neni žiadna sranda.,, a o tom to je.

• 23.2.2010  09:21

Akými slovami mám zhodnotiť film ,ktorý má všetko dokonalé. Režisér,scenár,herci,cit ,emócie. Nespravodlivo odsúdený bankový úradník , ktorý sa snaží svoju nevinu dokázať ,vydržať vazenské pomery a dostať sa z vazenia a má len svoju pravdu a ludskú hrdost. D.Brown známy v Čechách ako iluzionista a manipulátor povedal o filme , že ho neznáša, pretože mu pripadá ,,banálny,plný klišé a pripomíná mu tie najhoršie ľahko predvídatelné televizně filmy.,,S týmto tvrdením skvelého manipulátora musím nesúhlasiť Ohodnotiť film banálny a plný klišé len preto ,že hlavný hrdina bojuje proti nespravodlivosti a nakoniec útekom a podvodom dosiahne happyend je cynické. A to ,že film má ľahkú predvídatelnost? Kto z nás, ktorí sme videli film prvý krát sme vedeli ,že T.Robbins utečie /určite sme v to dúfali/ akým sposobom a ako to celé dopadne. Scena ktorá ma dostala bola s vaznom Broksom ,ktorý sa obesil ,lebo zabudol žiť na slobode ./Brooks was here./ O tom písal aj E.Hemmingway o tzv.stratenej generácie /vojakoch vracajúcich sa s fronty ,ktorí si nevedia nás svoje miesto v živote./ Vždy keď si pozriem tento film sa cítim ,,napraven,,

• 23.2.2010  09:20

Tento film mám rád nielen preto,že v ňom hrajú moji obľúbený herci P.Liška,T.Vilhelmová , J.Dušek a Z.Krónerová ,ale aj kvoli jeho atmosfére. Vystupuje tu kolorit postavičiek z periférie tzv. ,,socky,, ktoré sa snažia vyživiť ako sa len dá. Super hlášky: ,,Majko co si včera oslavovala? Smutek! ,, ,,Kurva hajnej ty si si měl toho jelena zastrelit ,ne vyhrat v tombole!..

1 2 3 následující >>