Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Porovnávam seriál a film a pravda je taká , že seriál sa mi páčil , ale film nie. Seriál mal takú neopísateľnú atmosféru , ale vo filme mi niektoré Lynchove obrazy vadili./ lepšie povedané boli fantasmagoricky poskladané/

Majestic (2001)

Jim Carey ma presvedčil , že vie hrať aj bez komických skečov a infantilných grimás. Ďalší film F.Darabonta čo stojí za to si ho pozrieť. Páči sa mi atmosféra mestečka , kde každý pozná každého , všetci študovali v jednej škole a chodia jesť do rovnakého bistra .

Sedmá pečeť (1957)

Sú filmy na ktoré sa komentáre po pozretí píšu ľahko , ale určité filmy na napísanie komentára musia vyzrieť. Dej príbehu nie je nijak prevratný , ale vykreslenie stredovekej atmosféry v období morovej nákazy je spracované realisticky. A z pochodu náboženských fanatikov mi aj teraz behá mráz po chrbte.

Renesance (2006)

Vizuálny orgazmus. Aj keď ani zápletka deja nie je druhoradá ,celý čas som čumel na geniálne animácie na presklený most, dážď a vykreslené detaily. Vôbec som netušil , že takto spracovaný film ma zaujme.

Počátek (2010)

V deji som sa strácal /druhé pozretie to vyriešilo/ , ale vizuálne a hudobne to bolo dokonalé. Zaujímavé je , že niektorí ľudia chodia žiť do snov a mne sa snívajú len reálne situácie zo života ,bez rôznych nadprirodzených vlastností, popierajúcich fyzikálne zákony - teda až na sexuálne fantázie / v nich som king / .

Zlaté dno (1942)

Hláška: ,,Naposled jsem mel černý kašel, když jsem mel 4 roky a to nevím jestli ten doktor nebyl barvoslepý".

Volání rodu (1977)

V tretej záverečnej časti je pridané trochu akcie /boj dvoch kmeňov/ , trocha romantiky /pokus o záchranu Veverice unesenej iným kmeňom/ a lásky /záchrana nakazenej Štastnej chvíle Sokolom a založenie svojho rodu/.

Na veliké řece (1977)

Dej druhej časti trilogie je zdĺhavý a jasne predvídateľný ,ale má to svoju neopakovateľnú atmosféru. Škoda ,že režisér nevyužil viac masovejšie scény v dobe natáčania stál komparz určite prijateľné peniaze ,pretože nepredpokladám ,že pravekí lovci žili v osadách s takým malým počtom obyvateľov.

Osada Havranů (1977)

Film režiséra J.Schmidta z námetu E.Štorcha je nostalgickou spomienkou na detstvo v ktorom ma tento film zaujal .Predtým a asi ani veľmi dlho potom som nevidel film s tématikou života ľudi v praveku. Určite v celej trilógií je celá rada vecí historicky nepresná .ale aj tak film zanecháva celkom dobrý dojem.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Aj tento diel ma utvrdil v tom , že tvorcovia mali skončiť pri 2-diely a nie to zbytočne naťahovať. Jediná zábavná postava Scratt a vznik svetadielov, inak nuda.