Polda (1988)

Hustá atmosféra, výborný James Woods, spousta drsných hlášek, mnohdy opravdu vtipných, celý film ve vražedném duchu, ať už se skutečně umírá, nebo ne... Ani dnes se v Emerice netočí mnoho tak podařených nástupců drsné školy. Osobní dojem? 85%.

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Nechci být příliš přehnaný, ale už ten fór se slepým, který zločin neviděl, a hluchým, který jej neslyšel, je výborný. A Pryor s Wilderem z toho opravdu udělali velikou zábavu. Za zmínku stojí i účast tehdy ještě téměř neznámého Kevina Spaceyho. A doporučuji všem, kteří mají rádi nápadité a vtipné vršení jednotlivých fórků, které nenutí smích z diváka brutálním násilím. 75%.

Králové ro(c)ku (2006)

No tři dám, ale v podstatě se tu ztotožňuji s ostatními komentáři. Rozjezd sliboval opravdovou lahůdku, která ovšem vyšuměla do ztracena značným tempem a následovala už jen obligátní z paty tlačená americká lekrace. Do konce filmu už mě mírně rozesmál asi jen Tim Robbins, a to bylo vše. 55%.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Film plný na mé gusto příliš ordinérního prvoplánového a chtěného humoru bavičského typu. To nesnáším. Ferrell ale odvedl svůj standard a za rvačku mezi dvěma štáby reportérů dávám o 1* navíc.

Slez ze stromu (2001)

Nebyla to komedie, spíš takový sled absurdit, který jnebyl snad špatně napsán, ale režijně se s tím měl asi popasovat někdo jiný. A kromě toho si myslím, že tohle byl zřejmě nejslabší Kaufmanův zfilmovaný scénář. Ne že bych se nebavil vůbec, ale přes 50% mně ta zábava nevynesla. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín...

Není co ztratit (1997)

Velmi milá a velmi vtipná ptákovinka, která je ještě navíc nezvykle dobře vypointovaná. Vůbec jsem si nedovedl představit, že by dvojka Robbins - Lawrence mohla držet pohromadě, natož opravdu fungovat, a světe zboř se, ono to partnerství bylo opravdu skoro až dokonalé.

Synecdoche, New York (2008)

Divný kousek to je. Podobá se dalším filmům natočeným podle Kaufmanových scénářů, má ale jeden nedostatek, který jsem nebyl dlouho po zhlédnutí schopen identifikovat; dnes docházím pomalu k závěru, že chyba byla v režisérovi. Asi by si měl Charlie ponechat energii na ty své vychytané scénáře a nesnažit se jim ještě ke všemu vrazit do zad svůj režijní rukopis, pokud to tak lze vůbec nazvat. Na film nezapomenu, ale podle jeho scénářů již byly opravdu natočeny lepší příhody.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Původně bych asi hodnotil jen 4*, jenže má dcera si to zamilovala a v důsledku toho jsem tento záznam viděl v posledních letech asi tak pětkrát. Smekám, klaním se a tiše sublimuji do ztracena.

Warlock (1989)

Opravdu docela zábavná záležitost, ale na to, abych dal o hvězdu víc a komentoval vzletněji, mám málo dětského sádla.

Tajemství mého úspěchu (1987)

Výborná zábava, a to i dnes, po létech. Škoda nemoci MJF, tenhle chlapík mohl natočit ještě pár opravdu štěpných záležitostí. Tak hodně zdraví a Good Luck, Michale!