Den poté (1983) (TV film)

A přátelé, já dám 5*. Do doby natočení tohoto filmu ještě nikdy nevzniklo k tématu jaderné hrozby a války nic tak komplexního, vychytaného, psychologicky zvládnutého a scénáristicky dotaženého. Uvědomme si zároveň, že jde o televizní film! Mé hodnocení nevyplývá jen z výborného hereckého obsazení, nýbrž i z režijního pojetí a celkové nálady filmu, který byl vyráběn za prachy, za které by dnes nenatočil celovečerák ani Troška. Kdo neviděl - sežeňte si, to je mezera ve vzdělání, jako prase! 90%.

2012 (2009)

Tady se prý může i sprostě, že? Takže Emmerichu,JDI MI K ŠÍPKU, KAKRAHOLTE! Tohle je opravdu průserová záležitost. Za tyhle prachy se mohl některý z afrických států spolehlivě postavit na nohy a přitom by absencí tohoto filmu světová kinematografie utrpěla pouze zvýšení svého ratingu. 15%.

Přešlapy (2009) (seriál)

Tak toto je opravdová komedie střevního věku. Tito novodobí Bakaláři, obdaření velmi slušným hereckým obsazením, jen ukazují, kam až člověka (v tomto případě herce) může dovést (v tomto případě nikoli válka) nesplacená hypotéka, Slabé, blbé, sterilní... Nejsem věkově od hlavních hrdinů příliš vzdálen, nicméně vůbec nic z toho, co mezi sebou řeší, jsem fakt nezažil. Od odpadu v mém pohledu dělí toto svěží dílko jen několik chlupů z křečka. Udělat z nesmírného množství nesmírných banalit neverending story, to už vyžaduje celého člověka. Hádejte, kolik dodá scénárista napřesrok do Turecka fezů?

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Tohle byla svého času úplná bomba. Před pětadvaceti lety bych dal i pět *, ovšem časem přece jen kouzlo trochu vyprchalo... ale jen trochu, 85% z něj zůstalo dodnes. Kirk Douglas a Martin Sheen si s chutí vystřihli roli v pro ně do té doby zcela netypickém příběhu, který byl scénáristicky docela vybroušený, jen z dnešního pohledu trošku čitelný. Každému, kdo rád sci-fi, lze jen doporučit, tomu kdo ne, nabízí film celou řadu dalších rovin, od love story po drama. Výborné.

Purpurové řeky (2000)

Tedy pro mě šlo o zklamání roku 2000. Těším se na každý biják s Jeanem Renem, tohle navíc slibovalo neuvěřitelnou podívanou, nabitou tajemnem, akcí, prostě takové Mlčení jehňátek v evropském podání. To ovšem platilo tak do 70. minuty, a už předtím se film začal lehce potácet. Scénáristovi evidentně došlo. O konci samotném se asi nemá cenu zmiňovat. Ten jim snad napsal Troška a zrežíroval Soukup.

Kočár do Vídně (1966)

Nelaskavý film o nelaskavých věcech z nelaskavé doby. Možná je to Kachyňova vůbec nejsilnější záležitost. V některých případech tomu tak není, ale zde, stejně jako třeba u Spalovače mrtvol nebo Údolí včel, je černobílý materiál naprostou výhrou a skvěle doplňuje už i tak vynikající režijní pojetí a herectví tehdy mladých budoucích hvězd českého filmu a divadla.

Zuřivý reportér (1987)

Neuvěřitelně pitomé. Chudák Egon Ervin. A to ještě netuší, kdo a jak ho příšerně hraje. Pepo, drž se svého kopyta a opěvuj kapitány Minaříky.

Gándhí (1982)

Zde jsem se nepotkal s tehdejším celosvětovým šílenstvím, které se kolem filmu strhlo. Na mé gusto příliš dlouhé, příliš popisné, příliš mravoučné... Prostě a jednoduše řečeno: nemám ve zvláštní oblibě filmy s hrdinou, který je nám představen jako kdosi, kdo zkonzumovanou stravu beze zbytku stráví a proto se ho netýká potřeba čůrat a kadit a jeho nejsprostším výrazem je výrok "ó, nikolivěk". Takže v mém pohledu tak 75%.

Hlava-22 (1970)

Veliká škoda, že jsem četl (a opakovaně) předtím Hellerovu knihu. Film to nebyl špatný, ale jak to už v takových případech bývá, scénky vybrané do tohoto filmového představení scénáristou se prostě nestřetly s těmi, které bych rád viděl, neboť mně připadaly klíčové a mnohem lepší, než to, co se do filmu dostalo. Závěr je navíc takový rozplizlý, zbytečně protahovaný a ve své podstatě popírá náladu knižní předlohy, neboť z ní vyrábí prakticky mravokárný doják, což Hellerův ostře sarkastický román rozhodně není. Chybí mi tam hlavně víc Washingtona Irvinga (a Irvinga Washingtona). 77% zde přítomných je, myslím, zcela přesné ohodnocení.

Krajina srdce (2002)

Nototok??!! Právě jsem se probudil ze sna! Možná je to příliš čerstvý zážitek, nicméně tohle je FILM. Díkes, Damiene O´Donnelli.