Screwed (2011)

Veľmi suché a nudné. Scenáru chýbal hlbší zmysel ako len hľadanie zamestnania po návrate z Iraku... čakal som rozhodne viac.

Obřad (2011)

Miestami veľmi dobrá atmosféra, ktorá však bola vždy zabitá nudnou pasážou dlhých dialógov, ktorá nasledovala. Súhlasím s tým, že The Exorcism of Emily Rose bol film, ktorý bol na tom ďaleko lepšie... sklaniam však poklonu 74 ročnému Anthony Hopkins-ovi, ktorý to zahral geniálne. Alice Braga bola tiež príjemným oživením obsadenia, no ťahať nejaký "románik" ako bočnú dejovú líniu v horore mi príde trochu úchylné - viem si to predstaviť niekde v úvode, no v pasážach, v ktorých má gradovať atmosféra a divák má zo zatajeným dychom a zimomriavkami na chrbte hltať napätie, mi použitie podobných scén príde skôr ako neschopnosť scenáristu. Tento film mal na ďaleko viac ;)

Bellflower (2011)

Veľmi úbohý, suchý a nudný scenár, ktorý pôsobí skôr ako improvizovanie bez akejkoľvek ucelenej myšlienky. Aj to málo scén, v ktorých je celkom dobrá atmosféra, je zabitých stupídnymi dialógmi a absolútne neprirodzenými a chorými reakciami postáv. Tiež mi vadilo, že v každej jednej scéne musel niekto chlastať, fajčiť alebo húliť (choré). Dávam 2 hviezdičky za dobré grafické spracovanie a hudbu (bez toho by to bol čistý odpad).

Zrození Planety opic (2011)

Prekvapilo ma výborné grafické spracovanie, ktoré pôsobilo prirodzenejšie ako som pôvodne čakal. Znovu sa potvrdilo staré dobré, že menej je niekedy viac a film je plný emócií, z ktorých väčšina je vyjadrená len jednoduchými gestami bez zbytočných dialógov. Geniálne bolo aj postupné zosobňovanie jednotlivých opíc skryté v malých detailoch, ktoré držali celkom dobrú atmosféru a vťahovali diváka do deja čím ďalej tým viac (ošetrovateľ skôr ako väzanský dozorca, jazda na koni a mnoho ďalších) a celkom pozitívne vnímam aj zakomponovanie vedľajších dejových línií ako "chorý otec" či "románik Franco + Pinto" do deja. Vadil mi len príliš dlhý úvod a priveľa "prázdnych" scén v labáku. Určite sa však oplatí vidieť ;)

The Caller (2011)

Tak to bol snáď najpredvídateľnejší a najlacnejší scenár, aký som kedy videl. Jediný dôvod prečo som neklikol "odpad!" a tiež dôvod, pre ktorý som to dopozeral až do konca, je Rachelle Lefevre.

Barbar Conan (2011)

Celý film je úplný nezmysel... jediná dejová línia je Conanova pomsta za vraždu svojho otca, takže scenár za moc nestojí a okrem psychopatického Conanovho pohľadu a nezmyselného zabíjania tam toho moc neuvidíte... no napriek tomu sa na to vďaka dobrej hudbe a výbornému graifckému spracovaniu pozerá celkom dobre, ale aj tak som od toho čakal viac ;)

Vyměřený čas (2011)

Fakt dobre vymyslené, výborná hudba, sympatické obsadenie, celkom slušný scenár... trochu mi vadilo, že niektoré momenty boli predvídateľné, no nie dosť na to aby to ovplyvnilo moje hodnotenie ;)

Bunraku (2010)

Geniálne grafické spracovanie, hlavne výborné prechody... taktiež obstojný scenár (s prižmúreným okom nad lacným koncom) vrátane dobrých dialógov... tiež sa mi páčili drobné originálne detaily, ktoré spríjemňovali pozeranie (napr. zvuk roztočenia zásobníka revolvera pri prejdení prstom po okraji klobúka) ... no aj napriek tomu, že ide o pomerne zaujímavé sústo, stále to ostáva na úrovni nezmyselného komixového zabíjania a až príliš okato mi to prípominalo Kill Bill

The Collector (2009)

Výborná napínavá atmosféra, super hudba, plno dobrých nápadov... celkom milé prekvapenie :)

Ať vejde ten pravý (2010)

Bolo to vymyslené celkom fajn, no bohužiaľ sa tam takmer nič nedialo... chcelo by to viac akcie, prípadne viac postáv, viac dejových línií... takto mi to prišlo trochu fádne a suché.