Útok vraždících rajčat (1991)

Videl som to celé, musím povedať, že úplný odpad to ale nebol. Pár krát som sa schuti zasmial, dosť veľa dobrých nápadov tam bolo, že napr. FVI - Federal Vegetable Investigation, atď... celkovo to vidím na cca 20% :D

Kniha přežití (2010)

Hmm, zaváňalo to Resident Evil 3 a I am legend ale nemalo to úroveň ani jedného z tých dvoch filmov. Súhlasím, že to bolo málo akčné a trochu nedomyslené. Obsadenie a pár dobrých efektov tomu pozdvihli úroveň dosť na to aby som sa nenudil, ale žiadny filmový zážitok od toho nečakajte ;)

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Zimomriavky naháňajúce scény, geniálny scenár, hudba. Seriál postavený na neskutočne silnom príbehu s napínavým dejom plnom prekvapení. Po zhliadnutí každého dielu prahnete po ďalšom viac a viac. Tvorcovia sa postarali o zážitok ešte epickejší ako pri Blood and Sand.

Sucker Punch (2011)

Keď už chceli spraviť film, ktorý bude postavený na absolútne nesúvisiacich motívoch, tak tam mohli radšej zamotať cestovanie v čase, prípadne paralelné vesmíry a potiahnuť to trochu do sci-fi žánra. Ale NIE ! Tvorcovia sa to pokúsili na silu natlačiť do príbehu, v ktorom podobné "úlety" nemajú čo robiť a finálny výsledok je len povrchné a stupídne zneužitie príbehu dvoch sestier naznačený v prvých minútach filmu... Odhliadnuc od zabitého scenára to má však aj svetlé stránky a to: efekty, strih, soundtrack a Emily Browning... čo je asi tak všetko, takže okrem týchto štyroch vecí nič viac nečakajte :D

Útěk ze Sibiře (2010)

Úvod ma na vlastné počudovanie bavil aj napriek tomu, že to smerovalo skôr k "historický" ako "dráma". Neskôr v časti odohrávajúcej sa v gulagu držali atmosféru filmu pri živote Colin Farrell a pekné zábery na prírodu. Útek aj ich cestu na štýl "Ultimate Survival" som si celkom užil... vyčítať môžem len scenár, ktorý však nebol až taký zlý ako píšete ;)

Fighter (2010)

Jediné, čo môžem vyčítať tomuto filmu je, že tvorci venovali prehnane veľa pozornosti drogovej závislosti a miestami to pôsobilo viac ako proti-drogová kampaň ako film o Wardovej boxerskej kariére. Aj napriek tomu ide o celkom vydarený kúsok plný emócií, postavenom na silnom príbehu, čo spolu s Wahlbergom a Amy Adams vytvára príjemnú atmosféru a dobrý filmový zážitok.

Hon na čarodějnice (2011)

Úplný začiatok ma bavil, malo to dobrú atmosféru, ktorá sa však pomaly ale isto strácala ako sa film vyvíjal... scenár bol čím ďalej tým lacnejší a gýčovejší a ten koniec bol tak zabitý, že v posledných 20 minútach ten film tak klesol v mojich očiach, že tie 2 hviezdičky mi prišli ako zaslúžené a objektívne hodnotenie.

127 hodin (2010)

Neskutočný film plný emócií a dokonalých záberov, perfektný výber hudby, výborný strih, sympatické obsadenie... vtiahlo ma to do deja a prežíval som to všetko spolu s ním od začiatku do konca.

Predátoři (2010)

Začiatok bol dobrý, to som ešte dúfal, že sa to rozbehne na slušný masaker... žiadny masaker sa však nekonal, strieľanie do prázdna, žiadna poriadna akcia, z Brodyho som mal miestami pocit ako z Bear Gryllsa v Ultimate Survival :D Scenár ma tiež nijak neoslovil, pár dobrých nápadov, ktorými trochu oživili dej, tam síce bolo, no inak žiadna sláva. Tento film mohol byť na tom podstatne lepšie aj napriek tomu ako otrepaní sú už predátori

TRON: Legacy 3D (2010)

Zaujímavo vymyslené, na vlastné prekvapenie ma to celkom bavilo nie len kvôli pekným 3D efektom. Celkom dobrý scenár, super soundtrack, s obsadením som bol tiež spokojný. Trochu mi vadili niektoré dlhé dialógy, bez ktorých by som si ten film určite užil viac. Čo sa akčnosti filmu týka, tak som čakal ďaleko viac. Ale stálo to za to tak či tak :)