Surfařka (2011)

Silný príbeh, dobrá hudba a sympatické obsadenie... na začiatku ma to vtiahlo do deja a keď tam nabehla scéna so žralokom, tak mi dobre stiahlo žalúdok ;)

Fotři jsou lotři (2010)

Bolo pár scén, kedy som sa fakt schuti zasmial, no inak nič moc... najlepšia scéna: bitka v bazéne s loptičkami :D

Syčák Hesher (2010)

"Life is like walking in the rain: You can hide and take cover, or you can just get wet." ... ako dráma celkom fajn, škoda, že atmosféru kazili absurdné scény s Hesherom v nevhodných miestach... niektoré veci boli dosť predvídateľné a čo sa hudby týka, tak mne osobne dosť liezla na nervy.

Princ a pruďas (2011)

Musím priznať, že som sa pár krát dosť dobre zasmial, hlavne na absurdných dialógoch. Trochu nechápem ako sa do takého filmu dostala Natalie Portman, ktorá tam hrá jednu z mála normálnych, neúchylných postáv. Vadil mi homosexuálny humor na štýl Meet the Spartans, nesympatický Justin Theroux a priveľa trápnych scén.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Keby som to nevidel v 3D, tak by som dal tých hviezd 5... bolo vidieť, že to bolo do 3D len konvertované a príliš veľa záberov bolo rozmazaných - tvorcovia vám vyslovene prikazujú kam sa máte pozerať. Ak je v zábere Harry, za ním Ron a vzadu stojí Hermiona, tak ostro vidíte len ak sa pozeráte na Harryho. Ak sa chcete pozerať na Hermionu, tak smola, pretože tú budete vidieť tak dvojmo, že bude mať 2 hlavy :D Tiež mi vadili lacné, klišé dialógy a ešte lacnejší záver, ktorý však vyčítam autorke knihy, nie tvorcom filmu. Napriek tomu sa pridávam k názoru, že ide o najlepšiu, najepickejšiu Potterovku, ktorú sa určite oplatí vidieť. Ak sa však chystáte do kina, tak choďte na 2D verziu ;)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Už na začiatku vás to vtiahne do deja a úplne pohltí... a vy len s obdivom a v napätí hltáte každý diel, jeden po druhom a neviete prestať. Neustále rozmýšľate nad tým, čo sa stane najbližšie, ako to celé dopadne... no ten geniálny scenár vás aj tak vždy prekvapí niečím, čo ste ani trochu nečakali - a to je na tom to najkrajšie. Po zhliadnutí prvej sérii môžem povedať len jediné: nemôžem sa dočkať 2. série ;)

Templář (2011)

Nie zlé, no trochu suché. Keby obliehanie Rochester-u nebola jediná dejová línia, tak by to bolo určite zaujímavejšie. A neviem či to bol zámer, no pri bojových scénach sa chaoticky triasol obraz ako keby zmyslov zbavený kameraman držal pobehoval okolo s kamerou v ruke...

Cougars, Inc. (2011)

Príbeh mal potenciál, no tvorcovia ho úspešne zničili. Ako? Podľa toho čo som videl, tak nejak takto: Najskôr sa rozhodli, že z jasnej drámy spravia komédiu. Potom si na ulici odchytili bezdomovca a dohodli sa s ním, že mu kúpia hot-dog ak im napíše scenár. Následne zozbierali náhodných známych hercov a napasovali ich do filmu tak, aby čo najmenej odrážali charaktery postáv. A keď to mali hotové, tak si zmysleli, že to zostrihajú do 20tich 4minútových nezmyselných celkov, ktoré podajú divákom vo forme "odpovedí" na hlúpe otázky... uznávam ich, na niečo také treba talent, fakt klobúk dole ^^

Hanna (2011)

Začína to tvrdým výcvikom, dobre sa to rozbieha, tvorcovia nás kŕmia dojmom "to najlepšie ešte len príde", vzniká tam celkom dobrá atmosféra... potom sa to z mne neznámeho dôvodu zmení na spoznávanie "krás" sveta, lacné teenagerské klišé ako napríklad dievčatká pod dekou, ktoré si dobre že neodprisahajú BFF, no proste úplne zabitý potenciál celého filmu... a hoci sa to ku koncu opäť zlepšilo, ten skvelý prvý dojem mi to už nevrátilo. Keby si ten film udržal úvodnú atmosféru až do konca, tak bez váhania dávam 5 hviezd.

Plivu na váš hrob (2010)

Ak sa dokážete vžiť do postavy Jennifer (Sarah Butler) a povzniesť sa nad prvou polovicou filmu, tak si pozeranie tohto filmu užijete rovnako ako ja. Druhá polovica je na tom podstatne lepšie... originálna a plná brutálnych záberov, ktoré som si vychutnal.