Svůdné zombie (2008)

Cha, tak koukám, že jsem jedna z několika málo holek, co se na tuhle neskutečnou sračku podívala! Nápad dobrej, holky strašný, zvlášť ta gotička, Robert Englund fakt k sežrání ( ani se nedivím, že po něm ty "ne tak uplně mrtvý" děvky šly). Úchylárna století, kterou si pouštím, když chci zabít čas a nezdechnout přitom nudou. Jo! A docela dobrý hlášky.

W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

Nemůžu tomu dát odpad, protože jako mladší jsem na tom komoixu uplně ulítávala a nejradši jsem měla ty slizouny a darebáky, ze kterých tady udělali něco děsivýho, co se vzhledu týče (třeba princ Fobos...odkdy má bílý vlasy?). Perfektní to ani zdaleka není a nejspíš ani nebude,a le taky to není úplná katastrofa...dá se na to koukat a vzpomínat na roky nedávno minulé...

Vyfič! (2009)

Ellen Page válí a nejen na bruslích, Drew měla zůstat u režie. Líbí se mi, že to nekončí úplným happyendem a tím pádem to nevyznívá jako typický americký film o splněném snu.

Zombies (2006)

Tohle by mě nejspíš nikdy pořádně nevyděsilo. Film plnej starejch baráků a lesa, kterj vypadá stejně ve dne jako v noci, jehož scénář se skládá převážně z vět jako "Emmo!!!" a "Haló? Je tu někdo?" a navíc založenej na pravidlu "je tam tma, v té tmě něco je, nejspíš to nebude moc hodný, ale já tam přece vlezu, abych si dokázala, jak jsem odvážná (nebo spíš protože jsem úplně blbá).. A co se dětí týče, v den, kdy mě vystraší banda malejch rádoby chodících mrtvol, který jsou podivuhodně živí a mají kolem huby napatlanou umělou krev, celej obličej napatlanej dětským pudrem a kolem očí deseticentimetrový černý linky a který se ještě navíc ohání krumpáčem a rubou do všeho kolem sebe, tak v ten den se leknu večer i vlastního bratra. Ten film má hodinu 35 minut a já do devadesáté minuty marně čekala, kdy se teda začne něco dít. Pak mi došlo, že už se něco děje a já to prošvihla...hm, moje chyba.

Láska nebeská (2003)

Napoprvé jsem se v tom prostě ztratila, ale napodruhé mě to dostalo. Dobří i špatní herci ve vánočním balení a jako stužka Bill Nighy a jeho dokonalej rocker. Vtipné, rázné, osvěžující. Zvlášť v létě.

Pokrevní bratři (1999)

Naprosto okouzlující. Skvěle to ukazuje, že nic není jenom černé nebo bílé. Má to náboj švih i humor (Dafoe jako prostitutka), krve je tam tak akorát a co se soundtracku týče, nikde jsem zatím nic podobnýho neviděla. Všechno podtržený herci, kteří nemají chybu. A že je každý druhý slovo sprostě? Dnešní teenageři tak mluví běžně....takže upřímně nechápu názory těch, kterejm to vadí. Sto procent!

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Musím dát čtyři, páč dvě jsou jenom za Nighyho, kterej celej film jaksi drží nad vodou. Rhona Mitra je děsná, Sheen průměrnej. Ale aspoň tu o něco jde, kdežto v jedničce jsem marně čekala, kdy se něco dít začne. Je to o kousíček lepší, než dvojka a o obrivskej kus lepší než jednička, ale pořád to nějak pokulhává...doufám, že je nenapadne točit další díl. Výprava pěkná, soundtrack dobrej, efektů zbytečně moc, stejně tak jako bičování. Takže asi tak. Ale je tu aspoň náznak jakési pořád dokola omílané aristokracie...

Mrtvý sníh (2009)

Beru všechno, kde je hodně krve a vyhřezlých střev. Ovšem tady jsem se smála už po přečtení hesla filmu. Tohle bude ale blbina, říkala jsem si ...a byla. Úžasně natočená blbina, kde se začne něco dít až po 43 minutě, ale pak se tam něco děje pořád. Ani minuta na oddech. Zombíci jsou abych tak řekla - velice zajímaví. Zase musím ocenit nápad, protože filmů o živých Němcích je hodně, ale filmů o živých mrtvých Němcích jsem teda zatím moc nezaregistrovala. Prča !!!

Holky z naší školky (2007)

Komedie o holkách na internátní škole mě vždycky bavily. Tady nemůžu hodnotit děj, protože ten je tak pošahanej, že se ani hodnotit nedá. Navíc tu děvčata vypadají jak banda šílených prostitutek, takže k hlavním postavám se raděj nebudu dále vyjadřovat. Hlavní tahouni filmu jsou jednoznačně Colin Firth a Rupert Everett. Firth skočil po image, která mu sedne asi nejvíc - politik. A co se Everettovy dvojrole týče, Camilla Frittonová neměla chybu. takže - * za make-upovou scénku, ***za ty dva.

Svítání (2009)

Typická blbost amerických filmařů - látku s velkým potenciálem rozpitvají do hodinu a půl dlouhého filmu aniž by vlastně přiblížili její pravou podstatu. Tohle má nápad a skvělý obsazení (snad kromě Claudie Karvan, tu bych vyměnila), ale stává se, že někde děj letí jak splašenej a jinde zase stojí. Navíc ty zlaté kontaktní čočky nějak moc připomínaly Stmívání.. Ethan Hawke mě mile překvapil. Tak sympatického upíra jsem od něj nečekala. Willem Dafoe a Sam Neill zkrátka umí hrát, k tomu není co dodat. Asi jediný, co se Dafoeovi kdy nepovdlo, byla Černá vdova, ale to je úlet a to se nepočítá. Elvise jsem měla ráda, už jenom pro ty jeho řeči.. Že doktora Granta někdy uvidím hrát upíra, mě upřímně řečeno ani ve snu nenapadlo, ale byl to vysoce šarmantní upír. Podobný charakter jako Viktor z Underworldu,,,, Takže když to vezmu kolem a kolem, Svítání naprosto splnilo moje očekávání. Věděla jsem, že to nebude perfektní a věřila jsem, že to nebude katastrofa. 80 procent.