Bídníci (2000) (seriál)

Tohle nezachrání ani zvučná jména v titulcích. Depardieu tu působí místy téměř dementním dojmem, Malkovich se na Javerta nehodí ani co by se za nehet vešlo, přičemž je to ještě korunováno přitepleným dabingem, Marius vypadá jako ilegalní imigrant a Eponina zřejmě jede v nějaké tvrdé srandě. Gavroche nestárne. Fantina chodí, jak kdyby měla všechny možné vady páteře, které existují. Když někdo umře, vede před tím půlhodinový psychologický monolog. Takže mi nezbývá, než se zeptat, co tohle mělo dop*dele být. Kdyby Cosetta neměla tak hezký šaty, je to odpad nad odpad.

Bídníci (1998)

Působivá klasika s nevinně vyhlížejícím Neesonem, protivně puritánským Rushem a neočekávaně skvělou Thurman. Světlo do tmy vnese hezounká Danes a chlapecký kukuč Mathesonův. Vezmeme-li v potaz fakt, že se to drží knihy jen v minimálních mezích, ba dokonce je tu vybájeno i jakési městečko, které kolem toho Hugova městečka ani neprojelo, že se tu Thenardierovi jenom mihnou a v dabingu jsou ještě navíc špatně vyslovení, že tu není ani náznak nějaké Eponiny, musíme i tak uznat, že jde o extrémně zdařilou adaptaci, která neurazí ani milovníky syrové klasiky. Zanechá stopu a ačkoliv někdo třeba není ani schopen představit si Neesona jako galejníka, po shlédnutí tohohle schopen bude.

Schindlerův seznam (1993)

Po tom, co jsem tohle viděla mám chuť jít a taky dát svůj kámen na hrob Oskara Schindlera.

Krásná pokojská (2002)

Další z miliardy variací na téma "jak chudá holčina ke štěstí přišla", která má sice v základu jakousi hlubší myšlenku, jenže ta zůstala nerozvedená a zapomenutá, tudíž usuzuji, že si filmaři ani nevšimli, že tam je. Obstojná J.Lo, relaxující Fiennes a hezké šaty na plese.

Oněgin (1999)

Nádherní herci v nádherném filmu o nádhené době, plné romantického kouzla. Občas trochu suché, na druhé straně tu najdete momenty, ze kterých emoce skoro odkapávají. Ve své podstatě je to hrozně rozporuplný film, který nechá stopu a tu už si divák musí přebrat sám.

Piráti na vlnách (2009)

Tutti frutti!!!! Ehm, no dobře. Je těžké nepodívat se na film, kde je taková plejáda es. O čem to je? O tom, jak se komodor Norrington snaží najít zákon, jenž by zničil Davyho Jonese, který tancuje po své kajutě a hraje na imaginární kytaru. Okořeněno hláškami jako z nebes. Poprvé jsem si tenhle film pustila při učení na čtvrtletku z matiky, což není zrovna moje silná stránka. Věřte nebo ne, když běžely závěrečný titulky, bylo mi uplně putna, co z té písemky dostanu.

Neřízená střela (2010)

Úžasný mix všech možných emocí a barviček v necelé stovce minut. Dokonce ani knírek mi neumí zkazit dojem z Billa Nighyho. Emily Blunt sednou takovéto role mnohem víc než tragické figurky z Vlkodlaků a spol., nemluvě o naprosto fascinujícím šatníku. A Rupert Grint nám dokázal, že nebude věčně jenom Weasley. "Komedie" založená na nepatrných detailech ve scénách, "akční" založené na postarším pánovi s tlumičem na hlavni, "drama" založené na fotoalbu, které je plné výstřižků z novin a "krimi" založené na nájemných zabijácích a zlodějce s pycyglem. Nastrkejte mezi to pluska, na konec dejte rovnítko a vyjde vám "královská zábava".

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Naprosto zbytečný díl, který celou sérii dost shodil. Penélope Cruz se mi tam zoufale nehodila, I když ta její španělská krev tomu občas dodala takové to něco....jenže prostě - ne. Neskousnu ji tam. Naopak, velmi mě překvapila snesitelnost nového zloducha a totiž Černovouse, který se ukázal jako ztělesnění typického piráta, ovšem s naprosto nesnesitelně přeplácanou lodí, marně se snažící dosáhnout noblesy Bludného Holanďana.. Barbossa je klasik, ten mě nemůže zklamat, ale Jack ( a jeho ffftipné hlášky, jejichž potenciál vyšuměl někde na konci dvojky) mi lezl na nervy neskutečným způsobem. I když tam o něj ani tak moc nešlo. Ještě slabší než trojka. Pětka bude propadák sto sáhů pod zem, možná i dvě stě.

Thor (2011)

Nesnáším, když jdu na film ve 3D a zjistím, že je tam to 3D uplně od věci nebo když nejdu na film ve 3D a zjistím, že zrovna tady to mohl být docela nářez. Thor je ten druhej případ. Srovnám-li to s Alenkou v Říši divů, je tohle látka s mnohem větším 3D potenciálem, ty oblety mrakodrapů a pád napříč galaxiemi a tak. Takže, přestože jsem si musela vystačit se dvěma rozměry, jsem nadmíru spokojená. Hemsworth mi na tu roli od prvního shlédnutí castu neseděl, ale přesvědčil mě. Prostě dokonalý božský spratek. Lokiho nemohli vybrat líp, to je hotová věc a Anthony Hopkins je zárukou kvality, i když má jenom štěk. Prostě, Zlatoslav Lockhart to zvládl výborně, stejně tak Alistair Dormandy a další. Bravo, Kennethe!