Bumblebee (2018)

Sólovka nejvíc friendly transformera s cílovou skupinou asi 12-ti letých dívek se zálibou v autech a robotech (a takových hádám asi moc nebude..),protože pro kluky (i ty dospělý) tohle moc není.Na to je tady příliš málo akce i dobrodružství. Potěší snad jen umístění do devadesátek a vzhled transformerů,který mnohem víc připomínaj původní sérii hraček od Hasbra a taky komornější ladění filmu proti přehi-techovaný,steroidní Bayově sérii.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Maximálně pohodovej a civilní gurmánskej film do nepohody.Favreau si roli kulinářskýho srdcaře,cholerika a v jádru fér chlapa Caspera napsal i zrežíroval a osobní vztah k vaření a kuchařskýmu řemeslu je z toho hodně znát(a na jeho figuře koneckonců i vidět).Většina po shlídnutí píše o neutuchající chuti jíst, já i po druhým shlídnutí dostal chuť vařit(nebo aspoň upýct i blbej toast..).A projet se s klukama v jejich pojízdným "El Jefe" fastfoodu✌.

Fany a pes (2019)

Naučnej snímek především pro děti(minimálně ve věku hl.hrdinky) a pro dospělý pamětníky. Tehdejší tísnivá situace se prolíná příběhem od začátku do konce, ale i přesto se v jádru nejedná o žádnou depku a nikde se prvoplánově netlačí na emoce.Až ve finále při revolučním průvodu (a pro mě zejména při noční jízdě trabantů k hranicím) zahraje na emoční strunu a nejednomu pamětníkovi možná ukápne nostalgická slzička.Animace je parádní a k filmu se hodí, vypíchnout musim hlavně precizní malby pozadí, už jen za to * navíc(němci jsou v tomhle oboru o několik desítek let před náma).

Country Music (2019) (seriál)

Country je soul bílýho muže! Seriózní průřez historií country music od vidláckých počátků,přes největší boom v 70., 80. a 90.letech,do cca konce 20.století.S medailonkama největších a nejznámějších hvězd různých dekád (Hank Williams,Dolly Parton,Merle Haggard,Kriss Krisstoferson,Johnny Cash a pár dalších) a spoustou dobových fotografií,videí a rozhovorů. Pro komplexnost mi chyběly jen současný interpreti,ctící tradici trueschool country (Stapleton,Simpson etc.)

Čína z ptačí perspektivy (2015) (seriál)

Fakticky fascinující dokument s širokým záběrem a hlavně nevšedním výběrem míst,lidí a událostí zachycených kamerou,který v tématicky tradičněji laděných dokumentech moc neuvidíte. Určitě jeden z nejlepších o Číně (a že jsem jich moc neviděl).

Staříci (2019)

Poutavej námět sráží z invalidního vozíčku na zem trochu (televizně) nuznej děj. Pomalý tempo mi u filmů většinou nevadí, ale u Staříků jsem měl dojem, že tvůrci protahujou některý scény jen kvůli dosažení určitý stopáže. Jak vystihnul snorlax, ani já bych nečekal od protagonistů během jejich pouti scénáristicky vyperlený debaty, ale dialogy mezi nima byly většinu času o ničem (Mrkvičkova postava na mě navíc působila, že už to chce mít za sebou, což vlastně i dopadlo, tak nějak...narozdíl od Schmitzera,kterej byl motivovanej celkem jednoznačně). Tyhle nedostatky by možná vynahradila hudba, která mi ve filmu celkem chyběla. Zachránil to až v závěru (pominu-li scénu s poldou) nekompromisní Schmitzer a jeho monolog k bezmocnýmu trýzniteli, v tu chvíli na diváka dopadne tíha nepotrestaných zločinů komunismu.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Zpočátku jsem k seriálu choval lehký antipatie, jelikož mi nepříliš známá herecká sestava (vyjma Bundy,kterýho jsem až doposud neměl rád) přišla nemastná neslaná a formát mi taky zrovna neladil. Ovšem po shlídnutí několika prvních dílů jsem zjistil, jak moc mimo mísu jsem čůral. Jedná se o jeden z nejnápaditějších a nejzábavnějších sitcomů současnosti. Především díky nenucenýmu a civilnímu humoru (bez typicky sitcomovýho přehrávání a LOL pauz), kterej je z velký části založenej na faux-pas a trapasech v uvěřitelných situacích, reality formátu mini epizod z každodenního života a lidsky napsaným charakterům (taťku Phila a gaye Cama nejde nemilovat).4,5* (update: pokud ovšem nejste zastánce tradiční,rasově čistý incestní familie bez smyslu pro humor s bílýma kuklama ve tvaru teepee na hlavě jako MM_Ramone,v takovým případě budete pohoršeni..)

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Přes všechen hate v komentářích bez debat pořád jeden z nejpřínosnějších diskusních pořadů na aktuální témata v tv (hovořím o český, ostatní nemaj váhu). Můžete VM nenávidět, ale co se informovanosti, tématický připravenosti, všeobecným přehledu a schopnosti režírovat debatu týká, nemá Vašek téměř konkurenci. (Výtky vůči neobjektivnosti, jednostranný volbě hostů a podobný lichý kecy na adresu Čt si můžete složit do matrjošky a nacpat do řitního otvoru, soudruzi).

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Tady si asi pár lidí dává do cornflaků guano velkýho bílýho netopejra místo mlíčka nebo co..Tohle je animální klasika,vy pudlové. Psal se rok 95' a Ace byl točenej jako rodinná komedie,tudíž by se k němu tak mělo i přistupovat a v týhle škatulce je to bravurní kousek. Víc crazy,ale ve výsledku ucelenější a vtipnější než jednička,Carrey občas přehrává,ale víc vystihuje charakter ulítlího petdetektíva a některý scény a gagy jsou nezapomenutelný. Z nostalgie i na truc +1* navíc.

Fenomén VHS (2017) (TV film)

Fajn dokument s několika zajímavýma informacema z historie magnetických pásek a obskurních žánrů, který byli ve video průmyslu revoluční (porno,horrory,bohužel jen okrajově akčňáky ze států). Škoda ovšem krátký stopáže, tenhle fenomén by zasloužil minimálně hodinu a 1/2, už jen kvůli pamětníkům. Nejobjevnější okamžiky z dětství mám právě z videopůjčovny..