Daeho (2015)

Čekal jsem korejský Lovce lvů,ale jedná se spíš než o hon na zabijáka o příběh propletených osudů lovců a tygra(kterej není záporák a se kterým nakonec divák musí sympatizovat..)jako symbolu protijaponskýho odboje.Děj jako celek zajímavej,ale jak už je u asiatů zvykem,zbytečně zdlouhavej a místama hodně naivní.Váhal jsem,ale i za výpravu a kostýmy 4*.

Půjčovna koček (2012)

Sympaticky ujetej malej film vyprávějící humornou formou o lidský osamělosti,kterýmu je(jako kočkám)úplně jedno,jestli se někomu líbí nebo ne.Mňau.

Hisshiken torisashi (2010)

Meč zoufalství má v základu solidní,i když v podobný struktuře už viděnej, příběh.Začátek a postupný odkrývání motivů směrem ku konci bylo fajn.Na závěr potěší kvalitní steč a "propichovaní ptáka"(jedná se o bojovou techniku,neplést s japonskou sexuální praktikou stejnýho názvu).Tentokrát byla ale obřadnost,nekonečný úklony a otevírání dveří zabírající prostřední 2/4 filmu(včetně jedný úplně zbytečný vztahový linky)až příliš dlouhý.Slabší 4*.

#Žiju (2020)

Dron bude při zombí pandemii celkem užitečná věc,v přelidněný Koreji obzvlášť! Moderní korejskej příspěvek do kategorie nakažlivejch survival horrorů až na pár momentů ničím nepřekvapí,ale dívat se na to dá.(Dle coveru jsem čekal spíš #komedii).3,25*.

Naši sousedé Jamadovi (1999)

Taková normální japonská rodinka od studia Ghibli.Reálný i fantaskní,lehce humorný epizody ze života svérázný famílie,doplněný parádní hudbou a několika haiku od známých autorů.Některý drobet nudný,některý zábavný,ale spolu s infantilní animací tvoří svěží kombinaci lehkou jako jarní vánek.

I Don't Feel at Home in This World Anymore (2017)

Vzpomínka na Americký nezávislý léta na čt2,film jakoby z dob 20 let zpátky.Víc se mi líbila humorná indie rovina filmu,pátrání ústřední dvojice po kradených věcech a urputná snaha životních lůzrů z nejbrhůdu o spravedlnost.Závěrečná odbočka k explicitnějšímu násilí(třebaže svým způsobem vtipnýmu)už mi přišla toliko trochu zbytečná,ale neva.3,5*

Mugen no džúnin (2017)

Ačkoli mám mangu pár let na disku,ještě jsem ji nečetl.Stáhnul jsem ji tehdy hlavně kvůli ďábelsky dokonalý kresbě a stačilo mi občasný pokoukání na opráski.Pak jsem na ni zapomněl a mezitím vytvořili anime a natočili i film(a nesmrtelnej Manji dost možná i umřel).Nejlepší na hraný adaptaci je úvodní černobílá řež (pak i ta závěrečná,ale k ní vede dlouhá a utahaná cesta),kostýmy a věrný kopie zbraní i postav z komiksu.Příběh je ale přes strohej náčrt motivací všech postav zdlouhavej a ke konci díky tomu až nudnej,postavy se tam víceméně nahodile potkávaj a bojujou spolu,vyprávění pokulhává.Podle toho soudím,že manga bude fungovat líp a mám po letech motivaci jí přečíst.Tentokrát se Miike trochu minul a natočil vizuálně pěknej,ale příběhově utahanej film bez potřebnýho náboje(když to srovnám třeba s 13 assasins,který jsou úplně někde jinde..).

Město podivínů (2018)

Nízkorozpočtová epizoda z temnější stránky života x-menů. Předností filmu je úhel pohledu na extraordinérní jedince,malej prostor,kterej režisérský duo dokázalo využít pro vyprávění a hereckej výkon podivný holčičky(z edukativního hlediska by děcku podobně dramatickou roli v tý díře povolil jen krkavčí rodič nebo Klaus jr.).Víc než půlka filmu nechává diváka na vážkách,o co že vlastně jde,potud dobrý.Ale supermanský finále to u mě dost zazdilo.(fanoušci sci-fi a xmenů si můžou jednu přidat,objektivně si film asi ty 4 i zaslouží,subjektivně ve mě ale i přes zmíněný kvality tolik nerezonuje)

V pasti (2018)

Oproti podobnýmu A Quiet Place drsnější,za mě i atmosféričtější,proto hodnotím o fous výš.Na druhou stranu,za vším stojící neznámý a neurčitelný zlo(s handicapem)v Bird box bylo trochu laciný,nějak mi tahle kombinace nešla dohromady,tvůrci si tím svým způsobem hodně usnadňujou práci(nepřítele si zkonstruujou podle toho,jak se jim to hodí do příběhu,nebylo mi třeba jasný,proč schopnosti toho čehosi fungovaly jen venku, uvnitř pohoda,sex,porody a whisky..).Funkční survival thriller hodně kontrastuje s chudou nadpřirozenou linkou.Ale atmosféra a napětí fungovaly perfektně a o to tady šlo především,ne?