Osobní strážce (1992)

And iiiiii,will aaalways love youuu you,ooohh...Kevine, ty budeš vždycky můj osobní strážce.

Princezna a žabák (2009)

Klasický disneyovský schéma ona x on x záporák (vynikající Dr.Felicier) situovaný do jazzovýho New Orleans (právě díky jazzu mě tolik nevytáčeli charakteristický hudební vsuvky), s voo-doo magií, Armstrongem mezi aligátory a afroamerickou nakonec princeznou. Milý překvapení.

Red (2010)

Čím je Kickass pro teenagery,mohl být RED pro starší publikum. Bohužel se (možná i s ohledem na věkový průměr týmu) nejedná o takovou jízdu jako v případě prvně jmenovaného. Přesto je to koukatelný i zábavný, mám rád nadsazený filmy podle komiksů. A Helen Mirren se sniperkou a samopalem? Paráda.3,5*.

Něco jako láska (2005)

Celkem ucházející romanťárna na nedělní večer. Z Eštna Kačera sice nikdy herec nebude, ale zrovna tady mi jeho omezenej projev nevadil, Amandu Pýtovou mám zafixovanou jako potrefenou pindu s úchylkou v mordování lidí z Mýho souseda zabijáka, ale tady byla milá a chvílema k zulíbání (hlavně v tý růžový mikině..mám rád holky v mikinách..a s kapucí). Asi na mě jde jaro..

Sejmi je všechny (2007)

Pár vtipnejch pasáží s karotkou v hlavní roli, sem tam slušná akce střídaná slabší až hloupou. Owen připomínající Dwighta McCarthyho ze Sin City, ale v hřísným městě jsem mu to věřil víc, coby cool akční hrdina mi tady prostě nesedí, hlavního ostrostřelce měl hrát někdo jinej .Celý to působí tak strojeně, i když se film nebere vůbec vážně. Třetí hvězdička za závěrečnou akci v cukrárně.

Český žurnál - Spřízněni přímou volbou (2013) (epizoda)

Nijak extra objevný dokument, pár momentů ze zákulisí zajímavých,ale to je asi tak vše, stejně je to passé. Zemanovi nohsledy to očividně pobouřilo kvůli jednostrannosti, byť nevím proč, skopová hlava vyhrála tak proč plakat nad rozlitým ovarem. Suma sumárum byla přímá volba spíš smutnou záležitostí kvůli všemu, co vyplulo na povrch a vítězství superegoisty (Z)emana je jen shnilou třešničkou na volebním dortu, netřeba si to připomínat.

Jamie vaří doma (2007) (pořad)

Džejmí Oliva si šlape na jazyk,což mě irituje, ale vařit umí a o to tu jde především. Zábavná a v daný kategorii poutavá kulinářská jednohubka situovaná do sympatickýho domáckýho prostředí. Well done.

Piraňa 3D (2010)

Pár efektivních digitálních splatter scén,erektivní nahý balet pod vodou s nejvíc sexy Kelly Brook, nejmíň 2 ohlodaný pornoherečky...a to všechno ve 3D. Ale mohlo to být i horší...a ve 2D.

Nespoutaný Django (2012)

Úderná úvodní vypalovačka startuje Quentinovo vysněný filmový žánr. Oproti panchartům je to mnohem,mnohem výpravnější,epičtější a emocema nabitější kousek, láska k westernu z toho číší bez debat. První půle je úžasná a jednoznačně za 5*, setkání Djanga se Schultzem a jejich následná lovecká mise, ti dva vytváří fajnový duo. Waltz opět rozjíždí herecký valčíky, Tarantino promlouvá hlavně jeho ústy, jeho postava je übersympatická. Foxx je taky člověk na svým místě, jeho oči i výrazy odráží utrpení ex-otroka. Otrokářství je tady v některých scénách servírováno sice Tarantinovsky, ale dost explicitně vzhledem k tématu (mandingo, D'Artagnan...). Občas pro změnu příjemně odlehčí jako ve scéně triumfálního nájezdu fuck-klux klanu a následným dohadováním jižanských buranů ohledně velikosti otvorů na oči-most funny scene, chybělo málo a cvrknul jsem si do bavlněných spoďárů (ale beze srandy, Jenny to s těma dírkama vážně po*rala). Druhá půle odehrávající se na ranči plantážníka Dicapria je chvílema zbytečně kecací a (dvojitej) závěr trochu nataženej až divadelní, tou přestřelkou to mohlo skončit. Ale to by nebyl Tarantino aby ejakulaci ještě chvilku neoddálil. 4,5*

Sladký život v Orange County (2006) (pořad) odpad!

Už jen sám název zaslouží odpad (Paničky z Orange country, tv Prima vole). Hluboká anální sonda do života pipinek z pomrdančovýho kraje. Jako námět na porno možná dobrý.