Krajina střelců (2003)

Příjemnej,nic nepodbízející,western na jedno shlédnutí. Costnerovi to s touhle bradkou sekne a s Duvallem si celkem padli do noty. Parádní závěrečná přestřelka. 3,5*

Poslední mise (2004) odpad!

Steven w Polsce? Nie,dziękuję. Nuda,hnůj. Stevena "těžkohozabít" Seagala potká asi podobně smutný osud jako Nucka Chorrise. Čekám už jen, kdy se objeví v Ordinaci..

Discovery Atlas: Japonsko, jak ho neznáme (2008) (TV film)

Pár dokumentů ze země vycházejícího slunce jsem už viděl a tenhle patřil v několika ohledech k těm nejzajímavějším, alespoň co se zvláštností týká. Osobně mám raději ty, který se zaobírají historií,náboženstvím a současnou městskou kulturou. S historií se částečně setkáme i tady v podobě adeptky na gejšu. Ovšem co mě dostalo nejvíc byla rodina Sumiových, kde táta inženýr staví modely (cca 1:5) robotů s nimiž se potom jeho manželka a dcera účastní robotích zápasů Robo One, to bylo absolutní sci-fi (scéna,kdy na poslední volné místo při vyhlášení nejzajímavějších modelů vyberou mátinku,která se rozpláče dojetím,mě dojala i pobavila zároveň). Potom vitální 75-letá babička, pokračovatelka potapěčského pokolení Ama, která se ještě ve vysokým věku potápí v tradičním bílým hábitu (prý odhání žraloky,nemají rádi bílou barvu)a loví mořský živočichy. Není to typ dokumentu,kde by se našinec seznámil s nejtypičtějšími znaky tamnější kultury,ale rohodně nabídne pár nových zajímavostí pro zasvěcenější. Japonci jsou jedním z nejzvláštnějších a nejfantastičtějších národů na světě,bez debat.

Jason X (2001) odpad!

Adept na nejstupidnější film EVER. Kdyby byl Ed Wood teenager v současnosti a dostal ke svým 15. narozeninám kameru a pár gramů afghánskýho matroše, vymyslel a natočil by asi něco takovýho. Ta finálová gumoverze Jasona oživená nanopotvůrkama vypadá jako záporák z Power rangers, nemůžu si pomoct. Ovšem na opileckej mejdan ideální zábava.

Hačikó - příběh psa (2009)

Komorní film se skromným, ale hodně silným příběhem. Sám fakt, že se v Tokiu opravdu odehrál je víc než dojemnej (a nepopírám, že jsem měl v závěru knedlík v krku). Významnou roli hraje Kaczmarekovo piano, který se celým filmem prolíná, dokážu si to představit jako krátkometrážní snímek beze slov, jen za hudebního doprovodu.

Batman: Odvážný hrdina (2008) (seriál)

Sympatická je kresba a kvanta známých i méně známých hostujících postav z komiksovýho univerza, příběhově je to ale až příliš infantilní.

Prime (2005)

Sympaticky civilní romanťárna s prvky komedie, krásně všední a uvěřitelná, bez patosu a srdceryvných tentononc.3,5*.

Klub vyděračů (2007)

...... se nevyplácí a za vším hledej ....! Tváří se to jako solidní thriller s rádoby překvapivým a šokujícím rozuzlením (motivací), ale ve finále máte pocit zbytečně strávených 98 minut , kdy sledujete hodinky a říkáte si "když už jsem to rozkoukal, počkám si jaký teda rozuzlení mi režisér nabídne...aha,takhle to je..hmm" (jediná dobrá byla krátká Brosnanova řeč v závěru,dal mu to pěkně zbaštit). Jako díl seriálu Alfred Hitchcock Presents s půlhodinovou stopáží (včetně původního názvu filmu) by to šlo, na celovečerák to nemá.

Extrémní předsudek (1987)

Poctivá žánrová střílečka z osmdesátek s drsňáckým šerifem, který víc střílí než mluví a typickým kýčovitým VHS obalem. Pár westernových momentů se tam zaregistrovat dá, celkově na mě ale film nedýchal nějakým vysloveně westernovým feelingem. Spíš mi trochu evokoval Rodriguezovo Tenkrát v Mexiku- mexikáni, drogovej boss, zkorumpovanej agent/voják (samopal s tlumičem v rukou M.Ironsidea ve finálový přestřelce naprosto stejnej jako měl později Johnny Depp apod..) Označení jako klenot a podobný považuju ovšem za trochu nadsazený, i když se určitě nejedná o úplně klasickou osmdesátkovou produkci a tenhle biják za shlédnutí stojí, už kvůli nostalgii (3,5*).

Agent z vesmíru (2007)

Agent z vesmíru složenej z fialových světlušek za doprovodu Avril Lavigne z restaurace bojuje s partou dalších agentů složených z fialových světlušek (možná to nejsou agenti, ale je šumák jak je pojmenujeme..), kteří chtějí ovládnout svět a vyhladit lidstvo, to je panečku námět na trhák. Debilní scénář hodnej průměrnýho žáka 5.třídy, mizerný lokace a trapný kostýmy (záporačka v koženým kabátku, černý paruce a sem tam lacinou kérkou, klasická ingredience céčkových akčňáků). Bylo to tak hloupý, že jsem radši usnul (proto ta hvězdička).