Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Takovej sympatickej trpasličí pomníček, kterej neurazí, ale ani nenadchne. Ruku na srdce, na celovečerák podle kultovního sitcomu málo autentickýho humoru, hlášek i nadšení. Scénář lehce odfláknutej, pocitově jeden díl nataženej do hodiny a půl. Lepší než jen průměrný džouky by se daly spočítat na prstech jedný ruky a jsou spíš k pousmání, žádnej útok na bránici. Hodnocení tady mi přijde ovlivněný nostalgickým úhlem pohledu, se vší úctou k původnímu trpaslíkovi si myslím, že objektivně zasloužený není..

Mistr jinu a jangu: Sen o věčnosti (2020)

Mýdlová opera z Číny. Začátek sliboval vizuálně pěkný fantasy, ale čím víc se příběh zamotával, tím větší telenovela to byla. Polovinu stopáže totiž tvoří zdlouhavý scény se zívajícíma dialogama + zdlouhavý záběry na běloskvoucí tváře metrosexuálních herců a hereček ze všech možných úhlů za doprovodu stejně znějící dobrodružný hudby (herectví tady spočívá v tom, že se všichni tváří nijak nebo unyle). To všechno občas proloženo akcí + nějaký triky a ve finále je obří had. Předloha asi nebyla špatná, ale film má úroveň nákladný televizní pohádky. 1,5*

Šinobi no kuni (2017)

Celkem zábavnej paskvil historický akce a komedie s crazy prvkama, kterej je fajn v každý z rovin zvlášt, ale dohromady to moc nejde. Mix chutí made in Japan. Hlavní hrdina je trochu ňouma a ninja-kašpárek se superschopnostma, kterej většinu filmu lítá a tancuje (doslova) v zářivých barvách a s úsměvem ve tváři mezi čepelema aby v závěru zvážněl a s odřenýma ušima ustál celkem realistickej souboj na nože jak z jinýho filmu..ehm? Z původně kladných postav se stávají parchanti a naopak. Děj je trochu chaotickej a motivace postav mnohdy nevěrohodná. Nejlepší (a nejvtipnější) momenty jsou válka ninjů a samurajů jak vystřižená z anime a naopak seriózní boj na nože v závěru.

Jumanji: Další level (2019)

O (další) level horší než první díl. Smutný, že z námětu s potenciálem skvělýho "videoherního" dobrodružství, kde je scénáristicky možný téměř cokoli fantazie dovolí, může v dnešní době vzniknout tak průměrnej film. Poslední život ze tří. Ještě jeden takovej díl a bude to game over.

Ztracené město (2022)

První necelá půlka je překvapivě celkem zábavná a pár momentů a scén fakt vtipných. Kdyby si to tenhle říznej humor udrželo po celou dobu, mohla to být slušná moderní variace Honby za diamantem. Zbytek už tak nějak vyšumí. 2,5*

Pohádky naruby (2016) (TV film)

Vtipný hrátky s pohádkovýma postavama a typicky drsnějším Dahlovým černým humorem. Všeprolínající linka s noirovou paní pomstou Karkulkou a vlkem se mi líbila nejvíc. Sympatickej vizuál, podmanivá hudba a atmosféra.

Pok-sun nesmí přežít (2023)

Akční scény vizuálně působivý (úvodní scéna s jakuzákem byla nejvíc stylová, v taverně jakbysmet). Námět o matce zabijačce byl fajn, ale linka s dcerou hrála v příběhu úplně bezvýznamnou roli (bez ní by to na vývoj nemělo vliv, ba dokonce absence týhle linky by filmu možná i prospěla, kvůli stopáži i mateřským kecům). Takovýmu familiérnímu spojení by víc seděla čistě černohumorná akční komedie (stejně krvavá samozřejmě), kde by se linky matka-dcera alespoň nějak víc prolínaly.

Hudson Hawk (1991)

Ztřeštěná komedie s pár dobrýma nápadama, ale jako celek funguje asi jako Da Vinciho vrtulník. Film, kterej zabaví spíš z nostalgie a bez Bruce by to byla nuda a * dolů. Chápu ty, který baví stejně jako ty, kdo ho zatracují. 2,5*

Šílená noc (2022)

Die hard, Santa Claus. Vcelku zábavná vánoční rodinná vybíjená. Eliminace záporáků za doprovodu hudby jak vystřižený z vánočních komedií neměla chybu, David Harbour v roli zpruzelýho Clause jakbysmet 🎅. Letos na mě poprvé dýchlo kouzlo Vánoc. 3,5* (P.S. : jakožto zdejší expert na vánoční cukroví uděluji zdejším expertům Psytchořovi a Livingdědovi živočišné uhlí.. 💩).

Fender Bender (2016)

Celkem zajímavej komorní nízkorozpočtovej home invasion "slasher" z maloměsta, s hodně stylovým killerem a originální zápletkou (to spolu se syntetickou hudbou evokuje starý 90' thrillery). První půlka je fajnově pomalá a atmosferická. Finální konfrontace s řidičem už scénáristicky slabší, chybí tomu drive. Vyvážil to cynickej a lehce znepokojivej konec..