• Romantický

Až na krev (2007)

Mělo to začínat: „Měl jsem ropné pole v Kalifornii“, aby člověk hned věděl, do čeho jde. Celkově dlouhé a citově naprosto vyprahlé, herecky jistě oslňující, ale mým jediným přáním bylo, aby konečně odstřelili Elia (a to byl Paul Dano jeden z důvodů, proč jsem film vůbec pustila). Největší požitek jsem tak měla s přenádherných pohledů na těžařské věže (zvlášť ty hořící), a i když jich tam bylo dosti, 158 minut života jsem tomu obětovat nemusela.

Lorna Doone (2000) (TV film)

Neurazí, ale ani nevyvolá větší vášeň, iritující charakterová černobílost postav (a jejich celkově nesmyslné chování) zde snad přičíst předloze a tak nezbývá než vystihnout (pro mě) neočekávané zjevení páně McAvoye, které potěšilo srdce v jinak neměnné vztahové ustrnulosti celého kusu.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Chybělo mi věčné špičkování (napříč charaktery) a chyběly mi pěstní (a nožní) soudoje, navíc jsem byla postižena nemocí zvanou dabing, když Kirkovy lezou z úst perly typu: "Bonesy, co to zas povídáte", nelze snímek pozorovat ve střízlivém stavu. Nekonečně si vykající kolegové pak nemají nejmenší šanci působit tak jak je znám - jako soukolí držené nejen morálkou družstva, ale i přátelstvím. Zkrátka doufám, že se mi to jednou dostane do rukou anglicky a budu moci celé dílo přehodnotit, do té doby "Žijte dlouho a moc krásně".

Doktor Mesmer (1994)

Ano je to Alan Rickman, ale ani to někdy nestačí. Mesmerovské praktiky ve filmu předvedené hraničí s šarlatánstvím Rasputina a když film (konečně) skončí nelze si než ulevit, že se neprosadily. Zřejmě jsem slabá povaha, ale pokud má tento film nějaké kouzlo, nenalezla jsem ho. Mé poklony patří Gillian Barge jako "frau Mesmer", silné ženě semleté dobou, když vymažete Rickmana z filmu prostě nic jiného nezbyde.

Interview s upírem (1994)

Kirsten je famózní jak málokdy a Lestat je krásně "zvrhlej" proč tedy tenhle film nemám ráda? Hollywoodská smetánka zkrátka neumí nosit paruky a záplavu krajek - navíc tady bylo opravdu až moc hvězdno, snad i toho posledního žebráka hrála nějaká ta topstar - ne, děkuji.

Fanoušci (2009)

Dobrý nápad, ale nedostal se dál než běžná americká komedie. Jinak "Put down master Yoda!" a "Damm, Trekkies are everywhere." :D

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Za šutry co spadly na Hildy a za to, jak se pak krásně otřepala. Jinak ukázkový příklad toho, jak se to nemá dělat.

Dracula (1992) odpad!

Nestává se často, že bych utíkala z kina/vypínala video/lámala dvdéčka (zvláště pokud na nich je Gary Oldman a Winona Ryder), ale již po prvních 20 minutách bylo jasné, že takhle to dál nepůjde. Drákula Brama Stokera je střízlivým a táhlým románem, jemuž pomalost a neustálé snídání jen přidává na dramatičnosti. Prostě je z čeho těžit. Nemám nic proti změnám předlohy, ale ve filmu toho z viktoriánské Anglie příliš nezbylo - naopak přibylo mnoho barev, krve a hysterie (kterou si žádný rozumný Angličan nedovolí). Prostě mi není zcela jasné proč točit film, který se ze strarosvětského Drákuly pokouší dělat parafrázi na Annu Rice - není to protismyslné?

Kletba Měsíčního údolí (2008) odpad!

Tohle nemá ani patos dětství ani pořádný příběh. Barvy se zde míhají bez jakékoliv příčiny a mladý Robin je ubohou parodií na Deppovské figurky (nebo to měl být spíš první emoprinc?). Pro přehnanou kouzelnochtivost se kouzlo jaksi vytratilo.