• Fantasy

Mars útočí! (1996)

Zábava stúpa s počtom rozprsknutých zelených mozočkov. Čierny humor je zriedkavý a preto vysoko cenený!

Zdrojový kód (2011)

Pohľadný, celkom solídny, jednoduchý, zábavný . A teraz k Jakeovi.. :o) Pre "gyleenholikov" povinná záležitosť

Showgirls (1995)

Superguilty superpleasure o "mierne" ľahšej prosti.. popoluške, ktorá hádže tvrďácke grimasy, kým nenarazí na ešte väčšiu tvrďáčku s tvárou megašelmy Giny Gershon, pre ktorú by všetky lesbiotičky a submisívny jedinci vraždili. Veľa prsníkov, lesku, veľa pekných nôh a bezstarostnosti. Viac pozornosti ako režírovaniu filmu, venoval Verhoeven réžii jedlotlivých tanečných čísel. A čísel

Věčný příběh (1998)

Jedna z mojich naojobľúbenejších rozprávok. Vhodná skôr pre odrastenejšie publikum. Film, po ktorom som začal obľubovať tú veselú americkú dolku Drew. A v pamäti mi utkvel veľmi príjemný slovenský dabing, ktorý neviem nikde nájsť

Galaxy Quest (1999)

Dojímavo zábavná paródia. Napriek tomu, že ide "len" o ľahkovážnu komédiu, Tim Allen a Sigourney idú mierne za svoje bezpečné herecké hranice. Inteligentný scenár a dialógy. Dá sa vidieť x-krát (veľa detailov, čo na 1.x uniknú)

Černá kniha (2006)

Jeden z povinných filmov. Vzdelá, neznudí a skončí dobre. Hlavná predstaviteľka mi výzorom a sarkazmom pripomenula mojú prvú školskú lásku, možno preto to vysoké hodnotenie

Sedmý hřích (2001)

Ženské publikum: "Mňam!" Mužské publikum: "Ham!" Fajn nonbrain romantiše film- ľúbivé prírodné scenérie a jedna milostná scéna na samej hranici vulgarity a oplzlosti

Velká ryba (2003)

Som asi jediný človek, ktorý tomuto násilne "univerzálne pravdivému peknému ľudskému príbehu" nepodľahol. Asi to zapríčinilo Ewanove bezkrvné blúdenie po plátne, inak ma takéto bizaro-hravé Amélie z Montmartru veľmi bavia

Černá labuť (2010)

Zastával som tento film vo všetkých diskusiách, ale s odstupom času mi príde len ako exhibícia/oscarový rebrík Natalie Portman a remake(obsahový aj formálny) mnohých filmov o krehkej psychike a prepadaniu šialenstvu