Odsouzeni zemřít (2006) odpad!

Pro mě nepochopitelná blbost. To jako vážně nepříjdou na způsob, jak vylést na tu zpropadenou loď? Vážně veme borec do náruče holku s fóbií z moře do náruče a skočí s ní do moře? A co zapomenutí schůdků? To, že je to podle skutečné události ani nekomentuju....

Otevřené moře (2003)

Na to, že se příběh odehrává na jednom místě a dvojce hlavních protagonistů řeší stále stejné věci dokola a dokola, to nebylo zas tak špatné. Ovšem než to autor totálně zabil tím pro mě nepochopitelně hrozným koncem.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Překvapivě né tak dobré jak sem čekal. Opět typický Smith s jeho gegy, vtipy a narážkami, ovšem pro mě s občasnými mezerami, ale i tak naprosto výborná komedie na odreágování.

Tele Tele (2000) (pořad)

První várka tohohle originálního nováckého seriálu nebyla tak hrozná, vzpomeňte si třeba na "Psisko to nikdy nejíš sám", avšak to vaření z vody co následovalo ho potopilo k zemi...

Clerks: The Lost Scene (2004)

Naprosto výtečná "chybějící" scéna z originálních Clerks, s jako vždy výborným rukopisem Kevina Smitha. Lépe to snad ani dopadnou nemohlo.

Daredevil (2003)

Celkem obyčejný až podprůměrný komiksový film. Povedené a vtipné scény střídají ty absolutně stupidní až směšné, které nedokáže zachránit ani jinak výborný Colin Farrell.

Konec starých časů (1989)

Příjemný filmek s charismatickým Abrhámem v hlavní roli, který jako kníže Alexej budí pozdvižení na usedlém zámečku a láme srdce přítomných žen. Celková zvědavost, zda je Alexej opravdu kníže, nebo jen obyčejný malý podvodníček, mě udržela celý film v lehkém a příjemném napětí. Milý snímek, rád si ho zopakuji.

Flákači (1995)

Podle mě nejlepší dílo z celé Smithovy režijní tvorby. Smršť vtipných dialogů, skečů, nadávek a opírání se do Star Wars a jiných mě naprosto pohltila, stejně jako naturalita hlavních protagonistů a opět výborné dvojce Jaye a Silent Boba.

Piráti na vlnách (2009)

Jeden ze snímků, který mě snad nikdy neomrzí. I když je na něm vidět, že je lehce "ohlodaný" o nějaký ten materiál, aby působil komplexně a některým postavám je dáváno opravdu málo prostoru na rozvinutí právě jejich příběhu, vše vynahrajuze výborná atmosféra hudby šedesátých let, která vás provází celý příběh a celkový dojem z filmu pro mě zvedá o několik tříd výš.