Okresní přebor (2010) (seriál)

Slabší rozjezd, ale velmi dobrý konec. V českých vodách rozhodně nadprůměr. Normálně by to bylo za tři *, ale jelikož jsem z vesnice, která po dlouhé době postoupila z okresu do kraje (a po půl roce jí zase hrozí sestup zpátky do okresu), tak musím dát za 4*.

O mrtvých jen dobře (1985) (TV film)

Souhlas s uživatelem slunicko2. Na podobných filmech sleduji zejména to, jak vypadalo okolí. Zmar, špína a nekulturnost prostředí. Vesnice v naprosto příšerném stavu. Každý ví o každém všechno, to vše korunováno množstvím laciného alkoholu. Jinak naprosto průměrná detektivka z té doby, kde nelze čekat žádné překvapení. Je vidět, že peněz na výrobu nebylo mnoho.

Peklo z hlubin Země (2006) (TV film) odpad!

Věděli jste, že vyhloubit 12 km hluboký, tajný geotermální vrt uprostřed New Yorku je snažší, než vykopat na zahradě díru na bazén? Já ne.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Když jsem tento film shlédl poprvé, ještě dvacet minut po jeho skončení jsem seděl, tupě zíral do prázdna a přemýšlel, jestli má tenhle svět, tenhle život, vůbec cenu. Jestli by nebylo lepší to skončit. Žádný jiný film na mě nikdy před tím ani potom takhle nezapůsobil.

Píseční žraloci (2011) (TV film) odpad!

Opět jsem porušil své předsevzetí a podíval se na další film se slovem "shark" v názvu. A opět jsem byl potrestán špatnými triky, tupým scénářem a nulovými hereckými vyýkony. Btw žraloka plavajícího v písku jsem zatím ještě neviděl.

Počátek (2010)

A já se tak těšil... DiCaprio hraje prakticky stejnou postavu jako v Prokletém ostrově- jenže tady ji hraje o třídu hůř. Líbili se mi jen postavy Toma Hardyho a Josepha Gordon-Levitta. Stopáž je naprosto přepálená, od začátku filmu jsem se díval na hodinky, kdy že už to skončí. A otevřený konec se mi taky moc nelíbil. Film sice stál nějakých 200 mil. dolarů, ale nevím, za co je všechny utratili- snad za platy hercům? Za plusy považuji to, že: i když se film v poslední části odehrával prakticky ve 4 (resp. 5) rovinách, pořád jsem se orientoval, kde to je. A taky by mě zajímalo, jak točili scény v chodbě s měnící se a mizící gravitací. Ve filmu jsou dva až tři okamžiky, kdy jsem se zasmál, ale to rozhodně nemůže zmenšit zklamání, jaké se po shlédnutí dostavilo.

Poldové (2010)

Ne, Kevinu Smithovi akce opravdu nesvědčí. Hlavní dvojka je sice dobrá, ale Clerks se to prostě nevyrovná.

Pomáhat a chránit (2011)

Být film ještě o trochu víc nekorektní, tak dávám za pět hvězdiček. Není nad to si pěkně zanadávat a utahovat si z předsudků.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Tak nevím, rozhodně je to lepší jak nový Souboj titánů. Film je veskrze průměrný- snad jen výkon Jakea Gyllenhaala ční nad ostatní. Gemma moc nenadchla a to, že Ben Kingsley bude hlavním záporákem je jasné na první pohled. Scénář průměrně klišoidní, ale akce docela ujde. Zkrátka, od filmu moc nečekejte a nebudete zklamaní.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Po vynikajícím Ano, šéfe se Prima propadla až na samé dno. Džej bí hadr. Smíchejte pejska s kočičkou, hatláma patláma a scénu vaření z Byl jednou jeden král, řádně promíchejte a dostanete toto- skupinu několika exotů (jiné slovo se ani použít nedá), kteří se snaží oslnit ostatní "gastronomií". Jenže když vám ženská řekne "já strašně miluju italskou kuchyni" a o chvíli později prohlásí "Polévka minestrone? Co to je? To jsem nikdy neslyšela.", tak vám dojde, že je tu asi něco špatně.